دلایل ایجاد بثورات پوستی زیر پستان یا جوش زیر سینه چیست؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید

بثورات پوستی زیر پستان یا آکنه قفسه سینه مانند آکنه در سایر قسمت‌های بدن می‌تواند به دلیل تجمع چربی و باکتری، تعریق بیش از حد یا اصطکاک لباس زیر ایجاد شود. اگر بثورات همراه با درد و خارش شدید دارید، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

approved-by-doctors

تأیید‌‌‌‌‌‌‌ شده توسط پزشکان متخصص دکترتو

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام، جهت درمان از پزشکان دکترتو مشاوره بگیرید.

زمان مطالعه : 9 دقیقه
دلایل ایجاد بثورات پوستی زیر پستان یا جوش زیر سینه چیست؟

بثورات پوستی زیر پستان یا جوش سینه، یکی از انواع بیماری‌های پوستی هستند که هم در زنان و هم در مردان اتفاق می‌افتند. علائم آنها معمولاً شامل قرمزی، التهاب، تورم و حساسیت است که به علت نوسانات هورمونی، عرق، اصطکاک ناشی از لباس‌ زیرهای تنگ و عادت‌های نامناسب مراقبت از پوست ایجاد می‌شوند. برای درمان انواع بثورات پوستی به متخصص پوست و مو مراجعه کنید. در سایت دکترتو امکان دریافت نوبت ویزیت حضوری یا مشاوره آنلاین از بهترین پزشکان سراسر کشور برای شما فراهم شده است.

بثورات پوستی زیر پستان چیست؟

بثورات پوستی زیر سینه زنان یا مردان که بین چین‌های پوستی شکل می‌گیرد، معمولاً به دلیل یک بیماری پوستی خوش‌خیم مانند کهیر یا اگزما و در موارد نادر به دلیل ابتلا به سرطان سینه ایجاد می‌شود. درمان بثورات به علت آنها بستگی دارد. داروهایی مانند کرم‌های ضد قارچ، پمادهای ضد باکتری، استروئیدها و مرطوب کننده‌ها رایج‌ترین روش درمانی هستند. در موارد شدید نیز ممکن است به داروهای خوراکی نیاز باشد.

متن انگلیسی:
Skin infections caused by viruses usually result in red welts or blisters that can be itchy and/or painful.
ترجمه فارسی:
عفونت‌های پوستی ناشی از ویروس‌ها معمولاً منجر به جوش‌های قرمز یا تاول‌هایی می‌شوند که می‌توانند خارش‌دار یا دردناک باشند.

به نقل از سایت arnoldpalmerhospital

جوش زیر سینه زنان و مردان نشانه چیست؟ (علائم بثورات پوستی زیر پستان)

جوش روی سینه خانم ها می‌تواند نشانه‌‌های متفاوتی داشته باشد اما به طور معمول شامل موارد زیر است:

 • بثورات قرمز یا قهوه‌ای مایل به قرمز (لکه زیر سینه)
 • پوست خارش‌دار با یا بدون بو
 • پوست ترک خورده و پوسته پوسته شده که می‌تواند علت خارش سینه و زیر بغل باشد
 • جوش چرکی سینه با احساس درد و سوزش روی پوست
جوش زیر سینه زنان و مردان نشانه چیست؟
علائم بثورات پوستی زیر سینه معمولاً شامل قرمزی، التهاب، تورم و حساسیت است.

دمل روی سینه نشانه چیست؟

جوش روی سینه نشانه چیست؟ جوش نوک سینه یا جوش چرکی زیر سینه می‌تواند دلایل متفاوتی از جمله بیماری قارچی و باکتریایی داشته باشد. یک داستان جالب درباره دمل یا خال روی سینه وجود دارد.

در طالع بینی قفسه سینه، اگر در سمت راست قفسه سینه خال وجود داشته باشد به این معنی است که فرد صاحب فرزند دختر و مشکلات مالی خواهد شد اما مورد احترام قرار می‌گیرد. اگر در سمت چپ قفسه سینه باشد، یعنی فردی باهوش خواهد شد که مهارت‌های اجتماعی ندارد! البته هنوز درباره صحت این موضوع دلیل و مدرکی وجود ندارد.

دلایل ایجاد بثورات پوستی زیر پستان کدامند؟ (علت جوش چرکی سینه زنان)

بثورات پوستی زیر پستان ممکن است به علت بیماری‌های مختلفی ایجاد شود. به غیر از بروز دانه بر اثر گرما (عرق سوز شدن)، جوش‌ها و دانه‌های زیر سینه به طور کلی دلایل بثورات پوستی زیر سینه یا علت جوش روی سینه زنان به چهار دسته تقسیم می‌شوند:

 • عفونت، دلیل جوش زدن سینه
 • آلرژی، علت جوش روی سینه مردان و زنان
 • اختلالات خود ایمنی
 • سرطان، علت لکه های قرمز روی سینه

برای اینکه دلیل ایجاد بثورات پوستی زیرپستان را تشخیص دهید و برای درمان آن اقدام کنید، در مرحله اول باید به متخصص پوست و مو و زیبایی مراجعه کنید. پزشک متخصص با بررسی بالینی متوجه علت جوش روی سینه یا وسط سینه زنان و مردان خواهد شد.

۱. عرق سوز شدن مهمترین علت جوش قرمز روی سینه زنان

جوش بر اثر گرما (عرق سوز شدن) به علت انسداد غدد عرق رخ می‌دهد. عرق نمی تواند از طریق منافذ سطح پوست خارج شود و در زیر پوست تجمع می‌یابد و باعث التهاب و بثورات جلدی می‌شود. بهترین روش درمان آن خنک کردن است. تعریق زیاد به علت گرما و رطوبت بیش از حد، عمدتا باعث بثورات حرارتی می‌شود. البته جوش‌های حرارتی معمولا بدون درمان برطرف می‌شوند.

۲. انواع عفونت پوستی، علت جوش روی پستانها

پوست گرم و مرطوب زیر سینه مکانی ایده آل برای عفونت‌های باکتریایی، قارچی و مخمرها است. این اتفاق معمولاً به دلیل پوست چرب، فولیکول‌های مسدود شده یا باکتری‌های روی سطح پوست ایجاد می‌شود. حتی اگر غده عرق یا فولیکول مو روی سینه شما عفونی شود، ممکن است به جوش تبدیل شود.

کاندیدیازیس و جوش زیر سینه زنان

کاندیدیازیس عفونتی است که توسط مخمرها یا همان قارچ‌هایی که باعث عفونت واژن، برفک دهان، و جوش در محل پوشک می‌شوند، ایجاد می‌شود. عفونت‌های قارچی بیشتر در نوزادان، افراد مبتلا به بیماری‌های نقص سیستم ایمنی و کسانی که آنتی بیوتیک مصرف می‌کنند، رخ می‌دهد.

مخمرهای کاندیدا در محیط مرطوب و گرم زیر سینه نیز رشد می‌کنند و باعث کهیر می‌شوند که می‌توانند به سمت ایجاد تاول‌های ناراحت کننده و ترک‌های کوچک پوستی نیز پیشرفت کنند. مانند سایر بثورات، کاندیدیازیس می‌تواند بسیار خارش آور باشد.

برای درمان کاندیدیازیس، کرم‌های ضد قارچ استفاده می‌شوند. اگر عفونت گسترده‌تر باشد، دکتر عفونی ممکن است داروهای ضد قارچ خوراکی نیز تجویز کند. نکته‌ی مهم در درمان کاندیدیازیس خشک نگه داشتن پوست است.

علت جوش زدن زیر سینه زنان با عفونت قارچی حلقوی

این عفونت قارچی هیچ ارتباطی با کرم‌ها ندارد و یکی از انواع مختلف عفونت‌های قارچی به نام کچلی است. قارچ‌ها ، موجودات تک سلولی و میکروسکوپی هستند که در هوا، خاک، آب، حیوانات و انسان‌ها یافت می‌شوند. انواع قارچ‌هایی که باعث عفونت قارچی حلقوی و بیماری‌های پوستی مرتبط با آن می‌شوند مانند عفونت قارچی پای ورزشکاران و سوار کاران، از کراتین مرده‌ی پوست تغذیه می‌کنند.

کراتین پروتئینی است که در ساختار پوست، ناخن و مو وجود دارد. عفونت قارچی حلقوی، باعث ایجاد لکه‌های قرمز رنگ پوستی با ظاهر حلقه مانند می‌شود. عفونت قارچی حلقوی بسیار مسری است و از طریق حوله‌ی مشترک، ملافه، حمام و حتی حیوانات خانگی گسترش می‌یابد. استفاده از داروها و کرم‌های ضد قارچ در درمان عفونت قارچی حلقوی موثر است. درمان قارچ زیر سینه و جوش چرکی روی سینه در شیردهی و بارداری نیز استفاده از دارو و پماد ضد قارچ است.

جوش بزرگ روی سینه نشانه چیست؟

قبل از هر اقدامی، حتما با پزشک مشورت کن!

۳. آلرژی و لکه های پوستی قهوه ای زیر سینه

نشانه های آلرژی در بیشتر موارد علت خارش وسط سینه زنان و ایجاد بثورات است. دلایل احتمالی دیگر نیز عفونت‌هایی مانند زونا، سلولیت و آبله مرغان هستند.

بیماری پوستی آکانتوز نیگریکانس می‌تواند لکه‌های قهوه‌ای و پوسته‌ای شکل را زیر سینه ایجاد کند یا در مواردی علت جوش چرکی زیر سینه زنان باشد. این لکه‌ها با رنگ تیره و بافت مخملی مشخص می‌شوند. همچنین ممکن است خارش یا بو داشته باشند.

۴. دلیل جوش روی سینه زنان و خارش زیر سینه با کهیر

حساسیت پوستی کهیر معمولا قرمز رنگ و به ندرت به رنگ پوست است که می‌تواند به شدت خارش آور باشد. اگر کهیر را فشار دهید، رنگ پریده یا سفید می‌شود. کهیر می‌تواند در هر قسمتی از بدن رخ دهد. دلایل ایجاد آن معمولا یکی از موارد زیر است:

 • مواد غذایی
 • داروها
 • نیش حشرات
 • گرده گل و گیاهان

کهیر معمولا با آنتی هیستامین‌ها درمان می‌شود. این داروها هیستامین (ماده‌ی شیمیایی طبیعی در پوست که باعث کهیر می‌شود) را مسدود و بلاک می‌کنند.

همچنین می‌توانید از کمپرس سرد و داروهای موضعی مانند کرم کورتیزون یا لوسیون کالامین استفاده کنید. اگر به وفور دچار کهیر می‌شوید، پزشک ممکن است شما را به متخصص آلرژی ارجاع دهد. پزشک متخصص آلرژی تعیین خواهد کرد که به چه موادی حساسیت دارید تا در آینده از آن مواد حساسیت‌زا دوری کنید.

۵. اختلالات خود ایمنی، علت جوش زدن روی سینه

اختلالات خود ایمنی بیماری‌های مزمن و غیرقابل درمان هستند که تنها می‌توان علائم آن‌ها را درمان کرد. چند اختلال مختلف خود ایمنی وجود دارد که ممکن است باعث ایجاد بثورات زیر سینه شود:

 • هیدرادنیت چرکی (آکنه اینورسا)
 • جوش های اطراف سینه در اثر ندول‌های روماتوئید
اختلالات خود ایمنی، علت جوش زدن روی سینه است؟
اختلالات خود ایمنی بیماری‌های مزمن و غیرقابل درمان هستند که تنها می‌توان علائم آن‌ها را درمان کرد.

۶. اگزما، علت جوش روی سینه و گردن

لکه‌های ملتهب و قرمز رنگ یا قرمز مایل به خاکستری درپوست که به شدت خارش آورند، از نشانه‌های بیماری پوستی اگزما یا درماتیت آتوپیک هستند. اگزما می‌تواند به شکل برجستگی‌های پر از مایع با خروج ترشحات یا پوسته‌ریزی، خود را نشان دهد. با گذشت زمان، پوست ممکن است خشک شود و قبل از بازگذشت به حالت انعطاف‌پذیر قبلی، دوباره دچار سوزش و خارش شود. اگرچه اگزما می‌تواند در هر جای بدن یافت شود اما بیشتر در مناطق زیر دیده می‌شود:

 • صورت
 • دست و پا
 • پشت زانو
 • سطح داخلی آرنج

هیچ درمانی برای اگزما وجود ندارد و فقط می‌توان با مرطوب نگه داشتن پوست به وسیله‌ی مرطوب کننده‌های بدون عطر و استفاده از کرم یا ژل کورتیزون برای کنترل خارش، علائم اگزما را کنترل کرد. علائم اگزما ممکن است در اثر موارد زیر تشدید شود:

 • استفاده از صابون‌ها و مواد شوینده‌ی قوی
 • پشم
 • عرق کردن
 • استرس

۷. عود پسوریازیس و قرمزی زیر سینه

پسوریازیس عود شونده یکی از انواع رایج پسوریازیس (بیماری سیستم ایمنی مزمن) است. پسوریازیس عود شونده با لکه‌های صاف و قرمز رنگ در چین‌های پوستی بدن مشخص می‌شود. این بیماری در بیشتر افراد مبتلا، در زیر سینه‌ها، زیر بغل و ناحیه‌ی کشاله ران دیده می‌شود.

در پسوریازیس عود شونده معمولا پوسته پوسته شدن که در انواع دیگر پسوریازیس وجود دارد، دیده نمی‌شود. کرم و ژل‌های استروئیدی، خط اول درمان پسوزیاریس عود شونده هستند. در موارد شدیدتر از داروهای پوستی که مهار کننده‌ی سیستم ایمنی بدن هستند برای درمان پسوریازیس عود شونده استفاده می‌شود.

۸. تعریق بیش از حد و عرق سوز شدن زیر سینه

جوش روی پستانها نشانه چیست؟ عرق کردن زیاد بیماری است که در آن غدد عرق بدن، بیشتر از میزان مورد نیاز برای خنک کردن بدن، عرق تولید می‌کنند. به طور متوسط، یک فرد دارای ۲ تا ۴ میلیون غدد عرق است و روزانه تا یک چهارم لیتر عرق تولید می‌کند.

عرق باعث ایجاد محیط مناسبی برای رشد میکروب‌های ایجاد کننده‌ی عفونت می‌شود. علت تعریق بیش از حد ناشناخته است، اما دانشمندان باور دارند که ارثی است.

درمان عرق سوز شدن زیر سینه چیست؟

ضد عرق‌ها می‌توانند در زیر سینه نیز استفاده شوند که همچنین به صورت پودر هم در دسترس هستند. اگر این موارد در درمان کبودی زیر سینه یا درمان عرق سوز شدن بین سینه ها کمک کننده نباشند، پزشک ممکن است یک ضد عرق قوی‌تر تجویز کند. پماد برای عرق سوز شدن زیر سینه و دونه چرکی روی سینه معمولا بدون نسخه در دسترس است.

تزریق بوتاکس و حذف غدد عرق از طریق لیزر یا جراحی، گزینه‌هایی برای درمان موارد شدید تعریق بیش از حد و علت جوش زدن نوک سینه زنان هستند.

درمان عرق سوز شدن زیر سینه چیست؟
برای درمان بثورات پوستی بدن، می‌توان از لوسیون یا کرم بدون نسخه استفاده کرد.

۹. بیماری هایلی هایلی و جوش اطراف سینه

بیماری هایلی هایلی یا پمفیگوس مزمن خوش‌خیم ارثی، یک اختلال نادر و ارثی است که با بثورات متعدد و خفیف در مناطقی از بدن مانند زیر سینه‌ها، گردن، بین باسن، زیر بغل و کشاله‌ی ران مشخص می‌شود. این بثورات خود به خود به وجود می‌آیند.

با گذشت زمان پوست می‌تواند سخت و خشک و دارای ترک‌های دردناک شود. بیماری هایلی هایلی اغلب با کرم یا پماد کورتیکواستروئید یا کورتیکواستروئیدهای خوراکی و آنتی بیوتیک و نور درمانی فتودینامیک یا لیزر، درمان می‌شود. از موقعیت‌هایی که باعث تعریق زیاد می‌شوند، مانند پوشیدن لباس‌های سنگین و قرار گرفتن در معرض آب و هوای گرم، پرهیز کنید.

۱۰. سرطان و جوش های ریز روی سینه

جوش های روی سینه زنان نشانه چیست؟ سرطان التهابی پستان یک فرم بسیار نادر از سرطان با سرعت گسترش بالا است که علائم آن عبارتند از:

 • تغییر رنگ پوست به رنگ صورتی یا قرمز رنگ یا در مواردی ایجاد زگیل زیر سینه
 • حفره دار شدن پوست سینه که مانند پوست پرتقال می‌شود
 • بثورات پوستی مانند جوش از علائم سرطان سینه در زنان
 • نوک سینه به سمت داخل فرو رفته می‌شود.

اگرچه این نوع سرطان نادر است، اما اگر علائم سرطان پستان را دارید، سریع به پزشک مراجعه کنید. ترکیبی از شیمی درمانی، جراحی و پرتودرمانی درمان استاندارد برای سرطان التهابی پستان است.

بهترین دکتر برای درمان جوش چرکی روی پستان را پیدا کن!

درمان بثورات پوستی زیر پستان و پوست پرتقالی شدن سینه

برخی از کارهایی که می‌توانند در درمان بثورات و دانه‌های زیر سینه کمک‌کننده باشند، عبارتند از:

 • تا آنجا که ممکن است از پوشیدن سوتین یا سینه بند خودداری کنید، تا زمانی که بثورات و لکه های پوستی قهوه ای زیر سینه کاملا پاک شوند
 • مطمئن شوید که سوتین یا سینه بند کاملا اندازه باشد
 • استفاده از پد‌های جاذب رطوبت می‌تواند مفید باشد
 • پوشیدن لباس‌های گشاد از جنس پنبه و کتان را امتحان کنید
 • استفاده از صابون‌های بدون بو، لوسیون و مرطوب کننده‌ها فراموش نشود
 • اعمال کمپرس سرد به منطقه‌ی آسیب دیده مفید است
 • لوسیون کالامین می‌تواند به کاهش خارش کمک کند
 • پودر‌های خشک‌کننده به جلوگیری از جوش کمک می‌کنند. نشاسته‌ی ذرت به عنوان یک پودر جاذب رطوبت مفید است اما می‌توانید برخی از بثورات را بدتر کند، به خصوص اگر علت بثورات عفونت قارچی باشد.
علت بثورات پوستی پستاننشانه‌های بثورات پوستی زیر پستان
واکنش‌های آلرژیکقرمزی و التهاب
گرما و عرقاحساس خارش یا سوزش
عفونت‌های قارچی و باکتریاییتاول زدن یا پوسته‌ریزی
جدول مشخصات بیماری جوش زیر سینه

چه مواقعی برای درمان بثورات پوستی زیر پستان به پزشک مراجعه کنیم؟

در صورت داشتن علائم زیر با پزشک خود تماس بگیرید:

 • وجود بیماری مزمن یا بیماری‌هایی که سیستم ایمنی بدن را تضعیف می‌کنند
 • دچار تب، تهوع یا استفراغ شوید
 • دردناک بودن بثورات
 • پس از گذشت چندین روز از شروع خود درمانی، بهبودی حاصل نشود
 • بثورات دارای زخم‌های باز باشند که درمان نمی شوند
 • وجود علائم سرطان التهابی پستان، مانند قرمزی پوست، پوست حفره دار و نوک سینه‌ی فرو رفته
اینفوگرافی بثورات پوستی زیر پستان
درمان بثورات پوستی زیر پستان چیست؟

جلوگیری و پیش آگهی بثورات پوستی زیر پستان

بثورات زیر سینه به ندرت موضوع نگران کننده‌ای است که موجب ناراحتی می‌شود. با شناسایی علت اصلی راش و درمان آن، در بیشتر موارد بثورات در عرض چند هفته بهبود می‌یابند. در دکترتو می‌توانید با بهترین پزشکان متخصص پوست در شهر خود آشنا شوید، با آنها به صورت تلفنی یا آنلاین مشورت کنید و همچنین برای دریافت نوبت ویزیت حضوری اقدام کنید.

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دکتر

بثورات پوستی زیر پستان یا آکنه سینه، به زائده‌های پوستی‌ای اشاره دارد که در ناحیه اطراف یا روی نیپل سینه ایجاد می‌شوند. بثورات می‌توانند به صورت جوش سر سیاه یا سر سفید ظاهر شوند و از خفیف تا شدید متغیر هستند. علائم آنها معمولاً شامل قرمزی، التهاب، تورم و حساسیت در ناحیه آسیب دیده است. عواملی مانند نوسانات هورمونی، عرق کردن، اصطکاک ناشی از پوشیدن لباس‌های تنگ مانند سوتین و عادات بد مراقبت از پوست می‌توانند در ایجاد آکنه سینه نقش داشته باشند.

در حالی که هر کسی ممکن است این اتفاق را تجربه کند، زنان به دلیل تغییرات هورمونی، به ویژه در دوران بلوغ، قاعدگی، بارداری یا یائسگی بیشتر مستعد ابتلا به آن هستند. برای درمان بثورات پوستی زیر پستان به پزشک متخصص پوست، دکتر متخصص عفونی یا بهترین دکتر متخصص زنان مراجعه کنید. در سایت دکترتو امکان دریافت ویزیت حضوری یا مشاوره با دکتر پوست آنلاین، دکتر عفونی آنلاین و دکتر زنان آنلاین نیز برای شما وجود دارد.

دکترتو مراقب سلامتی شماست!

پرسش‌های متداول

جوش روي سينه زنان نشانه چيست؟ زخم زیر سینه یا علت جوش و قرمزی زیر سینه معمولا به دلیل نوسانات هورمونی، عرق کردن و اصطکاک ناشی از پوشیدن لباس‌های تنگ است.

پوست پرتقالي شدن سينه در بارداري و پوسته ریزی همراه با جوش سینه و کمر زنان، بیشتر به دلیل اگزما یا عفونت باکتریایی و قارچی رخ می‌دهد.

تعریق بیش از حد یا اصطکاک لباس محتمل‌ترین دلیل جوش زدن روی سینه یا خارش آن است.

چرا روي سينه جوش ميزند؟ جوش چرکی دور سینه یا پستان در مردان معمولاً به دلیل تغییر در هورمون‌ها، تولید بیش از حد روغن سبوم، گردش ضعیف سلول‌های پوستی و بیماری قارچی یا باکتریایی ایجاد می‌شود.

امتیاز شما به مقاله:
(3.8از5)
دسته بندی:
برچسب:
منبع:
مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نظرات درباره بثورات پوستی زیر پستان

 1. Mamad گفت:

  سلام من زیر سینم لکه قهوه ای کمرنگ در اومده و اروم آروم زیاد میشه از چی میتونه باشه ممنون اگه راهنماییم کنید

  1. همیار دکترِتو گفت:

   دوست عزیز
   لکه های پوستی می‌تونه یکی از علایم بیماری های پوستی و خود ایمنی باشد. توصیه می شود متخصص پوست شما را ویزیت کند.
   متخصص پوست

 2. f گفت:

  سلام زیر سینه من لکه های، قهوه ای رنگ بهوجود اومده. وهی، بیشترمیشه ووسط، سینه هم قرمز گمی میخواره ومیسوزه مشکل چیع؟

  1. همیارِ دکترِتو گفت:

   سلام دوست عزیز
   وجود لکه ها ممکن است بعلت وجود و تجمع رنگدانه زیر پوست باشد. گاهی برخی درماتیت ها هم مب تواند باعث بروز این عارضه گردد
   لطفا به متخصص مراجعه کرده تا بهترین تصمیم اتخاذ شود
   https://doctoreto.com/doctors/speciality/dermatologist

 3. فرشته گفت:

  سلام کیسته باید بری دکتر جراح عمومی تا کیستتو عمل کنه خارج کنه منم بود خوب شد

 4. باران گفت:

  سلام‌من زیرسینم به اندازه یک سکه تیره شده و بعضی وقتابه شدت میخاره باید به پزشک‌مراجعه کنم یااگر کرم یا قرصی هست برا درمان‌امکانش هست راهنماییم‌کنید ممنون

 5. پربسا گفت:

  سلام من مدتی روی سینه هام ناگهانی خارش شدید میگیرم.بین سینه هام جوش ریز سر سفید میزنم پماد میزنم و پاکسازی خوب میشه .و گاهی روی سینه خیلی کم .اونام هم میرن.الان لکه قهوه ای از وسط سینه تا زیر سینه چپم دارم…میگم شاید عرق سوز شده لک شده پماد میزنم …ممنون میشم راهنمایی کنید پوست کل بدنم پرتقالی هست حتی روی سینه هام.اما خارش چند وقت وقت یه بار اذیتم می‌کنه .نیاز به مامو گرافی دارم.متاهل ۳۶سال فرزند ندارم.

 6. M گفت:

  سلام من بای سینم جوشی زد که خودش ترکید و هر چند وقت یک بار باد می‌کنه و دردناکه و خود به خود میترکه من خیلی میترسم که سرطان باشه و خجالت میکشم برم پیش پزشک میشه دلیلشو بگید

  1. فرشته گفت:

   کیسته برو دکتر جراح خوب میشی

 7. شهناز گفت:

  سلام من کلسیتریول میخورم گردن درد هم دارم فیزیوپراپی هم میرم ‌قرص ویتامین ب۱ هم میخورمولی از دیروز سینه امقرمز شده درد دارم زیر سینه ام

  1. همیار دکترِتو گفت:

   دوست عزیز
   قرمزی پوست زیر سینه ارتباطی با مصرف این داروها ندارد. آلرژی پوستی یا بیماری پوستی توسط متخصص پوست بررسی شود.
   پزشک متخصص پوست

 8. مینا شهیدی گفت:

  سلام من چند وقتی هستی دوره هاله سینه ام جوش میزنه چند روز اول بزرگ و دردناک هستن بعد کم کم خودش خوب میشه و ناپدید میشه باز چند وقت بعد یکی دیگه. الان چند وقتی نوکه سینه ام از همون جوش‌ها زده بود خودش دردش آروم شد تا اینکه سر باز کرد خودم مرهم سیاه زدم چرکش در اومد دیگه نزدم اما هنوز نوکه سینه ام درد میکنه و یکم سفید شده زیرش. یک سال پیش مامو گرافی دادم و سونو ی سینه گفتن توده داری ولی مشکل نداره اما چون سرطان سینه ارثی هست در خانواده باید هر سال مامو گرافی رو تکرار کنم. من ۳۴ سالم هست میشه راهنمایی کنید بندرعباس پیش کی برم که مشکلمو حل کنه این جوش‌ها نگران کننده اس خیلی میترسم برم دکتر.

 9. مرجان گفت:

  باسلام.
  مامانم ۵۶سالشه.چند ماهیه زیر سینش یک لکه قرمز رنگ اندازه یک سکه ی بزرگ، بوجود اومده.یه مدت درد میکرد،اما الان درد نداره.بعد الان چند روزه زیر اون یکی سینش،هم خمین لک قرمز رنگ بوجود اومده.زیاد پررنگ نیست،وبه گفته ی خودشون،زیر آب بهتر معلوم میشه.هرچی هم میگیم دکتر نمیره.درد هم نداره.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 10. ۲۱ گفت:

  ینی ممکنه جوش روی سینه ک درواقع تقریبا زیربغله نشون دهنده ی سرطان سینه باشه؟من هیچ کدوم از علائم دیگه ی سرطان رو ک گفتینو ندارم.۲۱ ساامه کلا تو خونوادمونم نداشتیم همچین چیزی..ولی تقریبا ۲ ۳سالی هست چن تا جوش مانند اونجا درومدن..جوش ک نیستن بی رنگن.وقتی سوراخشون میکنم اب میاد ازش و یکم دیگه میبینم دوباره مثل قبل شده..ریزن.ولی نمیرن.ممکنه سرطان داشته باشم؟

  1. Mar گفت:

   منم همینتورم