پوست و مو

مراقبت و نگهداری از پوست و مو در سلامت و زیبایی بسیار حائز اهمیت است. چروک های پوستی، سیاه شدن پوست به خصوص در نواحی آرنج ، زانو و … به راحتی قابل پیشگیری و یا قابل درمان هستند. در مطالب مرتبط با پوست و مو به بررسی علل، روش های پیشگیری، راهکارها و درمان های خانگی و یا پزشکی پرداخته‌ایم.

بوتاکس دور چشم چیست؟ چه فواید و عوارضی دارد؟

بوتاکس دور چشم به بوتاکس خطوط پنجه کلاغی هم معروف است. این بوتاکس برای کاهش خطوط ریز اطراف چشم، بهبود دردهای میگرنی، از بین بردن عدم تقارن ابروها و بسیاری دیگر از درمان‌های زیبایی این ناحیه از صورت انجام می‌شود.

1 هفته پیش پوست و موزندگی سالمزیبایی

بوتاکس گردن چیست؟ درباره فواید و مضرات آن چه میدانید؟

بوتاکس گردن روشی بسیار موثر برای جوانسازی، رفع چین و چروک‌ها و همچنین شل شدگی پوست گردن است. این روش درمانی باید زیر نظر یک فرد با تجربه و متخصص انجام شود تا شما شاهد بیشترین اثرگذاری آن باشید.

1 هفته پیش پوست و موزندگی سالمزیبایی

بوتاکس چانه و غبغب چیست و به چه مراقبت هایی نیاز دارد؟

بوتاکس چانه و غبغب راهی برای برطرف کردن مشکل گودی و چین و چروک این نواحی صورت است. این روش درمانی تاثیر زیادی در چهره می‌گذارد و در مدتی کوتاه شاهد علائم آن خواهید بود.

1 هفته پیش پوست و موزندگی سالمزیبایی

درماتیت نومولار چیست؟ علائم و راه درمان آن

درماتیت نومولار با نام‌های دیگری از جمله اگزمای نومولار، اگزمای دیسکوئید و اگزمای میکروبی نیز شناخته می‌شود. این بیماری نوعی از اگزما با علائمی چون خارش، قرمزی و حتی در موارد شدیدتر عفونت است. تشخیص به موقع آن به جلوگیری از عوارض احتمالی کمک زیادی می‌کند.

1 ماه پیش بیماریپوست و موزندگی سالم

درماتیت سبوره (درماتیت سبورئیک) چیست؟ علائم و راه درمان آن

درماتیت سبوره (درماتیت سبورئیک) نوعی بیماری پوستی نسبتا شایع در نواحی سر و صورت است. این بیماری با علائمی مانند پوسته شدن و قرمزی همراه بوده که ممکن است برخی مبتلایان را موذب و ناراحت کند.

1 ماه پیش بیماریپوست و موزندگی سالم

درماتیت پلک‌‌ و هر آنچه باید درباره آن بدانید.

درماتیت پلک عارضه التهاب پوست پلک و دور چشم است که باعث خارش، ورم، التهاب یا اذیت چشم‌ها می‌شود. معمولا آلرژی یا حساسیت، بوی عطر، لوازم آرایشی، مواد نگهدارنده یا سایر مواد شیمیایی از عوامل و ریسک فاکتورهای بروز این بیماری پوستی به شمار می‌آیند.

1 ماه پیش بیماریپوست و موزندگی سالمزیبایی

درماتیت آتوپیک چیست و چه علائمی دارد؟

درماتیت آتوپیک یک بیماری مزمن پوستی است که با خشکی، خارش و التهاب پوست مشخص می‌شود. این بیماری معمولاً با خشکی شدید پوست، قرمزی، ترشحات زرد یا مایل به سفید، ترک‌های خشک و خارش‌های مداوم همراه است. علت این بیماری به عوامل ژنتیکی، محیطی و اضافه شدن عفونت‌های پوستی و الرژی‌ها برمی‌گردد. کنترل این بیماری شامل استفاده از مرطوب‌کننده‌ها، استفاده از کرم‌ها و لوسیون‌های ضدالتهاب، و کنترل عوامل تحریک‌کننده مانند استرس و آلرژن‌ها است.

1 ماه پیش بیماریپوست و موزندگی سالمزیبایی

درماتیت هرپتی فرم چیست و چه خطراتی دارد؟

درماتیت هرپتی فرم، یک نوع التهاب مزمن پوستی است که معمولاً به علت حساسیت به گلوتن در بیماران سلیاک ایجاد می‌شود. این بیماری مشخصه‌هایی مانند بروز خوشه‌هایی از تاول‌های کوچک خارش‌دار دارد. اغلب تاثیر این بیماری بر روی پوست در نواحی مانند آرنج، زانو، شانه و نشیمنگاه قابل مشاهده است.

1 ماه پیش بیماریپوست و موزندگی سالمزیبایی

درماتیت رکودی چیست و چه راه درمانی دارد؟

درماتیت رکودی وریدی نوعی بیماری پوستی است که به خاطر تجمع خون در پاها و قسمت تحتانی بدن به وجود می‌آید به این دلیل که وریدها درست کارشان را انجام نمی‌دهند. اگزما وریدی در اثر فشار به پوست بروز می‌کند و باعث تغییر رنگ، بروز لکه‌های رنگی، درد، خارش و زخم می‌شود. با اتخاذ روش‌هایی که جریان خون در پاها را بهبود بخشیده می‌توانید این بیماری مزمن را مدیریت کنید.

1 ماه پیش بیماریپوست و موزندگی سالمزیبایی

درماتیت عصبی چیست و چگونه درمان میشود؟

درماتیت عصبی، یک واکنش پوستی به تحریک عصبی است که مستقیم روی پوست ایجاد می‌شود. این تحریک می‌تواند ناشی از عواملی مانند استرس، اضطراب، تماس فیزیکی، گرما یا سرما باشد. خارش، سوزش، درد، تحریک و قرمزی پوست در منطقه تحریک شده از علائم اولیه درماتیت عصبی هستند که با استراحت روانی، کاهش تحریک‌های عصبی، استفاده از لوسیون‌ها و کرم‌های ضد قارچ یا ضد التهاب، مصرف داروهای ضدآلرژیک و در موارد شدید‌تر، مشاوره روانشناسی قابل درمان خواهد بود.

1 ماه پیش بیماریپوست و موزندگی سالمزیبایی

درماتیت اکسفولیاتیو چیست و چه علائمی دارد؟

درماتیت اکسفولیاتیو نوعی اختلال اپیدرمی است که باعث پوسته ریزی سلول‌‌های مرده پوستی می‌شود. علل مختلفی باعث بروز این عارضه پوستی مزمن هستند که ممکن است هر قسمتی از بدن را درگیر کند و به شدت روی ظاهر، پوست و روان بیمار تاثیر می‌گذارد.

1 ماه پیش بیماریپوست و موزندگی سالمزیبایی

درماتیت صورت چیست و چگونه درمان میشود؟

درماتیت صورت یا درماتیت آتوپیک نوعی بیماری مزمن است که باعث التهاب، قرمزی، و حساسیت پوست می‌شود. هرچند که این عارضه بیشتر در کودکی ظاهر می‌شود اما احتمال ابتلا به آن در هر سنی وجود دارد. اگزما صورت واگیردار نیست و از فردی به دیگری منتقل نمی‌شود.

2 ماه پیش بیماریپوست و موزندگی سالمزیبایی