سیاست انتشار مقالات پزشکی در دکترِتو

دکترتو یک وب‌سایت سلامت‌محور است که از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در بازار سلامت الکترونیک ایران آغاز کرده‌است. ما در کنار فعالیت به عنوان یک مرجع نوبت‌دهی پزشکان، سعی می‌کنیم با تولید مقاله‌های علمی و معتبر در حوزه پزشکی در مجله سلامت دکترتو، دانش عمومی جامعه را نسبت به مسائل سلامت افزایش دهیم. با توجه به حساسیت حوزه سلامت تمام تلاش خود را می‌کنیم تا مطالبی معتبر و تأییدشده در اختیار شما قرار دهیم. از‌این‌رو برای انتشار مطالب پزشکی در مجله سلامت دکترتو از قوانین خاصی پیروی می‌کنیم که در ادامه، آنها را با شما به اشتراک می‌گذاریم:

  • ما در انتخاب نویسنده‌هایی که برای تولید مقالات پزشکی با دکترتو همکاری می‌کنند، دقت بسیار زیادی به خرج می‌دهیم. نویسنده‌های مجله سلامت دکترتو به دو دسته تقسیم می‌شوند: یا خودشان تجربه مستقیم پزشکی دارند، یا سال‌ها در زمینه‌های مرتبط با محتوای پزشکی و سلامت فعالیت کرده‌اند.
  • موضوع مقالات بر اساس نیاز روز جامعه و ترندهای موجود در دنیای پزشکی انتخاب می‌شوند. برخی از مقاله‌های پزشکی به‌طور خاص برای نیاز مخاطب ایرانی نوشته می‌شوند و برخی دیگر از موضوعات پزشکی مانند بیماری‌ها، علائم و غیره با جمع‌آوری اطلاعات از معتبرترین مجلات پزشکی دنیا تألیف می‌شوند.
  • در تولید آن دسته از مقاله‌های پزشکی که ترکیبی از ترجمه و تالیف هستند، سعی می‌کنیم در عین وفادار ماندن به مقالات اصلی، تا حد ممکن مطالب را بومی‌سازی کنیم تا برای مخاطب ایرانی بیشتر و بهتر قابل درک باشند.
  • نویسنده‌های مجله سلامت دکترتو سعی می‌کنند بر اساس دانش پزشکی خود بخشی از دانش ذهنی خود را وارد متن اصلی مقاله‌های ترجمه‌ای کنند تا درک آن برای مخاطب ایرانی ساده‌تر شود.
  • با توجه به سرعت زیاد پیشرفت علم پزشکی، مقاله‌های تولیدشده توسط تیم محتوای دکترتو هم به‌طور مرتب به‌روزرسانی می‌شوند. این به‌روزرسانی‌ها باعث می‌شود تا مطالب پزشکی از نظر صحت و اعتبار، کاملا با شرایط روز مطابقت داشته باشند. برای مثال اگر سیاست‌های پزشکی در قبال یک دارو تغییر کند، علائم یک بیماری خاص در گذر زمان عوض شوند یا درمان جدید برای یک بیماری پیدا شود، ما سعی می‌کنیم بلافاصله تغییرات لازم را در مطالب منتشرشده در مجله سلامت دکترتو اعمال کنیم.
  • مجله سلامت دکترتو خود را موظف می‌داند که تمام مطالب منتشر‌شده را از نظر صحت پزشکی بررسی کند. از‌این‌رو تعدادی از پزشکان مورد اطمینان دکترتو، صحت و دقت مطالب را در هر انتشار و به‌روز‌رسانی بررسی و تأیید می‌کنند.

به همین دلیل می‌توانید مطمئن باشید که مطالب منتشرشده در مجله سلامت دکترتو از نظر علمی و پزشکی کاملا قابل اعتماد هستند. البته باید به این موضوع دقت کنید که مطالب منتشرشده در مجله سلامت دکترتو تنها برای افزایش اطلاعات و آگاهی بیشتر شما هستند. پیشنهاد ما این است که پس از بررسی‌های اولیه و کسب اطلاعات معتبر، با استفاده از سرویس‌های مشاوره دکترتو با پزشکان، داروسازان و کارشناسان ما مشورت کنید تا در مسیر درست تشخیص و درمان قرار بگیرید.