علائم

علت لرزش دست چیست؟ آیا راه درمانی دارد؟

لرزش دست عارضه شایعی است که سن و سال خاصی نمی‌شناسد و دلایل مختلفی دارد. گاهی خستگی، کمبود ویتامین‌ها، مصرف برخی داروها، فشار عصبی و کمبود خواب باعث این عارضه می‌شود. همچنین ممکن است این لرزش نشانه بیماری جدی مانند اختلالات کبدی، پارکینسون یا ام اس باشد.

3 هفته پیش علائم

علائم هپاتیت چیست؟ آیا میتوان این علائم را به سادگی تشخیص داد؟

علائم هپاتیت چیست؟ این علائم به سادگی قابل تشخیص و مشاهده هستند؟ در مقابل مشاهده نشانه های هپاتیت باید چه اقدامی انجام داد؟ پاسخ این سوالات را در این مقاله بخوانید.

2 ماه پیش بیماریعلائم

علائم گواتر چیست؟ با نشانه های این بیماری آشنا شوید.

به توده برجسته و متورم در قسمت جلوی گردن که به خاطر تورم تیروئید ایجاد شده گواتر می‌گویند. از شایع ترین نشانه های گواتر می‌توان به افزایش حجم گردن، تورم، مشکل بلع و تنگی نفس اشاره کرد.

2 ماه پیش بیماریعلائم

علائم واریکوسل چیست؟ شناخت نشانه های این بیماری

واریکوسل یک بیماری است که با بزرگ شدن و گره خوردن وریدهای بیضه ایجاد می‌شود. علائم واریکوسل ممکن است شامل تورم یا توده در منطقه کیسه بیضه، درد یا سنگینی در منطقه بیضه، احساس گرمی یا تنگی در کیسه بیضه و در برخی موارد کاهش حجم بیضه باشد. این علائم معمولاً در بیضه چپ مشاهده می‌شوند و در صورت وجود آنها، نیاز به مشاوره پزشکی دارد. اگرچه برخی از موارد واریکوسل بدون علائم خاصی ایجاد می‌شوند.

2 ماه پیش بیماریعلائم

علائم اندومتریوز کدامند؟ نشانه های آندومتریوز خفیف و شدید چیست؟

اندومتریوز به التهاب و عفونت رحم اشاره دارد. در بسیاری از موارد با علائمی همچون درد شکم، ترشحات غیرطبیعی، خونریزی نامنظم و تغییرات دوره قاعدگی همراه است. دیگر علایم اندومتریوز شامل تب، سرفه، تنگی نفس، درد در قفسه سینه و تغییرات در تنفس هستند. با این حال، باید توجه داشت که اندومتریوز ممکن است بی‌علامت و بدون تجربه علائم خاصی تشخیص داده شود.

2 ماه پیش بیماریعلائم

علائم سکته مغزی چیست؟ نشانه هایی که باید به آنها توجه کرد

علائم سکته مغزی با فلج عضلات دست و پا، اختلال در گفتار، بلع و بینایی، و از دست رفتن تعادل شروع می‌شوند. بعد از مشاهده جهت جلوگیری از عوارض جدی باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

5 ماه پیش بیماریعلائم

علائم هموفیلی در کودکان و بزرگسالان را بشناسید.

افراد مبتلا به این بیماری در عرضه و تشکیل لخته خون ناتوان هستند و در نتیجه ممکن است با خونریزی‌های شدید روبه‌رو شوند. علائم هموفیلی عبارتند از خونریزی ناشی از ضربه‌های کوچک، خونریزی مفصلی، خونریزی مغزی، خونریزی داخلی و خونریزی پس از عمل جراحی.

7 ماه پیش بیماریعلائم

علائم پیسی و تمام آنچه باید از نشانه های این بیماری بدانید.

بیماری پیسی یا ویتیلیگو نوعی بیماری پوستی است که به طور خاص با لکه‌های سفید بدون پیگمنت در پوست مشخص می‌شود. در این بیماری، پیگمنت ‌دهی پوست تخریب شده و باعث کاهش رنگ پوست در مناطق مبتلا می‌شود. بیماری ممکن است به صورت تدریجی و پیشرونده یا ناگهانی ظاهر شود.

7 ماه پیش بیماریعلائم

آمنوره یا قطع پریودی، زنگ خطر مشکلات اندام تولید مثلی

این بیماری به دو نوع آمنوره اولیه و ثانویه تقسیم می‌شود. اگر تا سن شانزده سالگی هنوز پریود نشده‌اید، دچار آمنوره اولیه هستید. اما نوع ثانویه آن در هر سنی ایجاد شده و پریود برای چندین ماه قطع می‌شود. برای تشخیص علت آن پزشک آزمایش‌های مختلف تجویز می‌کند.

11 ماه پیش علائم

خونریزی بعد از نزدیکی یا لکه بینی نشانه چیست؟

خونریزی بعد از نزدیکی یا لکه بینی بعد از نزدیکی یکی از علائمی است که ممکن است برای هر زن یا مردی ایجاد شود. این علامت بیشتر در خانم‌ها دیده‌می‌شود و برای درمان آن باید علت پیدا شود. بنابراین باید به دکتر زنان یا دکتر اورولوژیست مراجعه کنید.

11 ماه پیش علائم

علائم فشار خون پایین چیست؟

فشار خون پایین، یا همان هیپوتانسیون، یک شرایط پزشکی است و زمانی رخ می‌دهد که فشار خون افراد به میزان قابل‌توجهی کاهش می یابد. علائم فشار خون پایین شامل سرگیجه و لرزش، احساس خستگی و ضعف، تنگی نفس، حالت تهوع و استفراغ، افزایش ضربان قلب، افزایش تعریق است.

12 ماه پیش علائم

علائم فشار خون بالا در زنان و مردان چیست؟

علائم فشار خون بالا از فردی به فرد دیگر متفاوت است. ممکن است این عارضه باعث بروز علائمی مانند سردرد، تاری دید، سرگیجه، سردی دست و پا یا تکرر ادرار شود. در بسیاری از مواقع افزایش جزئی فشار خون علامتی ندارد.

12 ماه پیش علائم