بهترین زمان مصرف ویتامین دی را بشناسید

آنچه در این مقاله می‌خوانید

ویتامین دی از مهم‌ترین مکمل های بدن است و باید در زمان مخصوصی مصرف شود. بهترین زمان مصرف این ویتامین در طول روز است. ویتامین دی انواع مختلفی دارد و در دوزهای مختلفی تهیه شده است که مصرف آن‌ها با هم متفاوت است.

approved-by-doctors

تأیید‌‌‌‌‌‌‌ شده توسط پزشکان متخصص دکترتو

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام، جهت درمان از پزشکان دکترتو مشاوره بگیرید.

زمان مطالعه : 8 دقیقه
بهترین زمان مصرف ویتامین دی را بشناسید

خلاصه این مطلب را در این پادکست گوش دهید:

از زمان مصرف ویتامین دی آگاهی دارید؟ یکی از مهم‌ترین ویتامین‌های بدن ویتامین دی است که از نور خورشید و مواد غذایی تامین می‌شود. انواع مختلفی از ویتامین د مانند D2 و D3 وجود دارد. ویتامین D3 محلول در چربی بهتر است و بهتر است با یک وعده غذایی چرب مصرف شود، در حالی که ویتامین D2 محلول در آب است و می‌توان آن را با یا بدون غذا مصرف کرد. اما چه زمانی بهترین زمان مصرف ویتامین دی است؟ در ادامه این مقاله از دکترتو با ما همراه باشید. البته ابتدا بهتر است نسبت به کمبود ویتامین دی بدنتان آگاه شوید. برای دریافت نوبت ویزیت حضوری یا مشاوره آنلاین با دکتر تغذیه می‌توانید از سایت آنلاین نوبت‌دهی دکترتو استفاده کنید.

بهترین زمان مصرف قرص ویتامین دی صبح است یا شب؟

اولین سوالی که درباره مصرف ویتامین دی به ذهن ما می‌رسد،‌ این است که این ویتامین را روز مصرف کنیم یا شب؟ یا زمان مصرف قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰ کی است؟ حتما می‌دانید که ویتامین دی در بدن توسط نور خورشید ساخته می‌شود. سوال ساده‌ای که از شما می‌پرسیم این است که چه زمانی بیشترین نور خورشید را دریافت می‌کنید؟ بدون شک در روز! بنابراین بهترین زمان مصرف ویتامین دی در شبانه روز، در طول روز است.

جالب است بدانید که ویتامین دی برعکس ملاتونین در بدن عمل می‌کند. ملاتونین در شب‌ها بیشتر می‌شود و دریافت آن در آن بازه از شبانه روز بهتر است. در حالیکه ویتامین دی را باید در روز دریافت کنید.

رژیم غذایی

از کلینیک های معتبر با هزینه مناسب

رژیم بارداریرژیم دیابترژیم رشد کودکانرژیم لاغریرژیم بارداری

با بهترین کیفیت از پزشکان برتر

رژیم غذایی

ویتامین دی در بدن چقدر باید باشد؟

اما مقدار طبیعی ویتامین دی چقدر است؟ چه میزانی طبیعی است؟ سطوح ۵۰ نانومول در لیتر (۲۰ نانوگرم در میلی‌لیتر) یا بالاتر برای اکثر افراد برای سلامت استخوان کافی است. مقدار زیر ۳۰ نانومول در لیتر (۱۲ نانوگرم در میلی لیتر) بسیار پایین است و ممکن است استخوان‌های شما را ضعیف کرده و بر سلامت شما تأثیر بگذارد. سطوح بالاتر از ۱۲۵ نانومول در لیتر (۵۰ نانوگرم در میلی لیتر) نیز بسیار زیاد است.

متن انگلیسی:
Many experts recommend vitamin D levels between 20 and 40 ng/ml.
ترجمه فارسی:
بسیاری از کارشناسان سطح بین ۲۰ تا ۴۰ نانوگرم در میلی لیتر ویتامین دی را توصیه می‌کنند.

به نقل از سایت mountsinai

ویتامین دی کی و چگونه باید مصرف شود؟ (نحوه مصرف ویتامین دی)

نحوه مصرف قرص ویتامین d3 1000 و قرص d-vigel 50000 چگونه است؟ هر کدام از شما که تا به حال مکمل ویتامین دی مصرف کرده‌اید، می‌دانید که این مکمل در دوزهای مختلفی وجود دارد. از آنجایی که ویتامین دی در بدن سمیت ایجاد می‌کند، باید هر کدام از دوزهای آن را با دقت بالایی مصرف کرد. متناسب با شرایط مصرف کننده، دکتر تغذیه و یا سایر پزشکان، نوع مصرف این ویتامین را برای فرد مشخص می‌کنند.

سپس می‌توان دوز مخصوص را در بهترین زمان مشخص مصرف کرد. توجه داشته‌باشید، طبق تحقیقات انجام شده، ویتامین دی را متناسب با میزان ویتامین دی موجود در بدن مصرف می‌کنند. اگر فرد کمبود شدید ویتامین دی داشته‌باشید، باید دوز بیشتری مصرف کند و اگر میزان ویتامین دی در بدن او در حد طبیعی باشد،‌ می‌تواند مقدار طبیعی ویتامین دی را دریافت کند.

گروه‌های هدف مصرف ویتامین دمقدار ویتامین
مقدار مصرف ویتامین D در دوران بارداری
۶۰۰ تا ۸۰۰ IU در روز
میزان مصرف ویتامین D در بدنسازانهزار تا ۵ هزار IU در روز
مقدار مصرف ویتامین D برای کاهش وزنهزار تا ۴ هزار IU در روز
مقدار مصرف ویتامین دی

۱. زمان مصرف قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰ کی است؟ (چه زمانی ویتامین دی بخوریم)

ویتامین دی ۵۰۰۰۰ برای چی خوبه؟ بهترین زمان مصرف ویتامین دی ۵۰۰۰۰ بستگی به میزان آن در بدن فرد دارد. از آنجایی که بیشترین و بالاترین دوز ویتامین دی کپسول‌های ژله‌ای ۵۰۰۰۰ تایی هستند، در مصرف آنها باید دقت بالایی از خود نشان دهید. کسانی که میزان ویتامین دی آن‌ها در حد طبیعی قرار دارد،‌ می‌توانند از قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰ را ماهی یک عدد، اول صبح اولین روز ماه (یا اخرین روز ماه) مصرف کنند.

می‌توان ویتامین دی ۵۰۰۰۰ تایی را در وسط ماه هم استفاده کرد اما بهتر است که روز مشخصی داشته‌باشد تا فراموش نشود. معمولا دوز مکمل‌هایی که فاصله‌ی زیادی تا مصرف دوز بعدی آنها فرص باقی است، فراموش می‌شوند.

در صورتیکه میزان ویتامین دی بدن فرد در محدوده‌ی ناکافی باشد، می‌تواند قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰ را دو هفته یک بار مصرف کند. مجددا بهترین زمان مصرف این مکمل در روز است.‌

در مواردی ویتامین دی بدن بسیار کم است که در آزمایش‌ها معمولا با عبارت deficient نشان داده می‌شود. در این مواقع مقدار ویتامین دی به قدری کم است که انگار در بدن وجود ندارد. برای کسانی که ویتامین دی بدن آنها در این محدوده قرار دارد، معمولا تزریق ویتامین دی صورت می‌گیرد، یا اینکه قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰ به صورت هفتگی تجویز می‌شود. توجه داشته‌باشید که دوزهای این دسته از افراد اصلا نباید فراموش شود زیرا در فقر شدید ویتامین دی قرار دارند.‌

مصرف قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰ برای کودکان

زمان مصرف ویتامین د در کودکان به سن آنها بستگی دارد. نحوه و زمان مصرف قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰ در کودکان به شرح زیر است:

 • نوزادان ۲ تا ۱۲ : ۲۰۰۰IU (۵۰ میکروگرم) مکمل‌های خوراکی روزانه به مدت ۳ ماه یا یک دوز واحد ۵۰۰۰۰ IU (۱۲۵۰ میکروگرم)
 • کودکان ۱۲ ماهه تا ۱۲ ساله: ۳ هزار تا -۶ هزار IU (۷۵ تا ۱۵۰ میلی‌گرم) خوراکی مکمل‌های روزانه به مدت ۳ ماه یا یک دوز واحد ۱۵۰ هزار IU (۳۷۵۰ میکروگرم)

قبل از مصرف دارو به تاریخ انقضا قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰ هم توجه داشته باشید.

اینفوگرافی زمان مصرف ویتامین دی
قرص ویتامین دی ۲۰۰۰ از دیگر قرص‌های موجود ویتامین دی در داروخانه‌ها است.

۲. بهترین زمان مصرف قرص ویتامین دی ۲۰۰۰ کی است؟

قرص ویتامین دی ۲۰۰۰ از دیگر قرص‌های موجود ویتامین دی در داروخانه‌هاست. معمولا کسانی که این دوز ویتامین دی را دریافت می‌کنند، طریقه‌ی مصرف آن را می‌دانند اما برای آگاهی بیشتر در این مطلب برای شما توضیح داده‌ایم. در صورتیکه ویتامین دی بدن شما در محدوده‌ی طبیعی قرار دارد، می‌توانید قرص ویتامین دی ۲۰۰۰ را یک روز در میان مصرف کنید.

قرص ویتامین دی ۲۰۰۰ دوز کمتری است و برای دو روز می‌تواند پاسخگوی نیازهای بدن باشد. توجه داشته‌باشید که فرق چندانی نمی‌کند که ویتامین دی را در روز یا شب مصرف کنید اما بهتر است که آن را در روز دریافت کنید.

۳. بهترین زمان مصرف قرص ویتامین d3  1000 کی است؟

ویتامین d3 را کی بخوریم و قرص ویتامین d3 چه زمانی مصرف شود؟ تنها دوزهای موجود برای مکمل ویتامین دی، قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰ و قرص ویتامین دی ۲۰۰۰ نیستند. دوز دیگری هم وجود دارد که ویتامین دی ۱۰۰۰ واحدی است. ویتامین دی ۱۰۰۰ واحدی را باید روزانه مصرف کرد. البته که منطقی هم به نظر می‌رسد. توجه کنید که ویتامین دی ۲۰۰۰ واحدی برای دو روز کارکرد داشت و اما ویتامین دی ۱۰۰۰ واحدی نصف آن و بنابراین برای یک روز کارآمد است. می‌توان گفت بهترین زمان خوردن قرص ویتامین دی اول صبح هر روز است.

مصرف قرص ویتامین d3 1000 برای کودکان

ویتامین دی هزار را چگونه مصرف کنیم؟ موقع مصرف ویتامین دی و زمان مناسب خوردن ویتامین d برای کودکان با بزرگسالان متفاوت است. همانطور که اشاره کردیم، بهترین زمان خوردن ویتامین د۳ در طول روز است. اما مقدار آن مهم است.

والدین باید میزان ویتامین D دریافتی فرزندشان از شیر غنی شده، سایر غذاها و مکمل‌های ویتامینی محاسبه کنند تا مطمئن شوند که مقدار کل آن از ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ واحد در روز برای نوزادان تجاوز نمی‌کند. ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ واحد در روز برای کودکان ۱ تا ۸ ساله تجویز می‌شود. بهترین زمان مصرف قطره ویتامین d3 برای کودکان نیز همراه با غذا است.

بهترین زمان مصرف ویتامین دی کی است؟

برای جلوگیری از عوارض، حتما مشاوره دارویی بگیر.

۴. بهترین زمان خوردن ویتامین دی در بارداری (ویتامین دی در بارداری را چه موقع بخوریم؟)

دوران بارداری یکی از دوره‌های حساس زندگی فرد است. این دوره هم برای مادر و هم برای جنین از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتیکه می‌خواهید از این دوره به سلامت عبور کنید، می‌توانید تحت نظر متخصص‌های ماهری باشید که به شما کمک‌های لازم را بکنند و مشاوره‌های مناسبی بدهند. یکی از بخش‌های مهم سلامت مادر باردار، تغذیه است. تغذیه مادر باردار شامل مکمل‌ها هم می شود. در صورتیکه مادر باردار مکمل‌های لازم را مصرف نکند، ممکن است که رشد جنین با اختلال مواجه شود.‌

یکی از مهم‌ترین ویتامین‌هایی که باید مصرف آن را مورد توجه قرار دهید، ویتامین دی است. ویتامین دی برای خانم‌های باردار اهمیت زیادی دارد. از طرفی، باید توجه داشته‌باشید که این ویتامین به صورت مکمل باید دریافت شود زیرا مقدار دریافتی آن از نور خورشید و ساخته شدن آن در بدن کافی نیست. معمولا مادران باردار بهتر است که مکمل‌های با دوز پایین را مصرف کنند. مثلا بهترین زمان برای خوردن ویتامین دی در زنان باردار، مصرف روزانه قرص ویتامین دی ۱۰۰۰ واحدیدر صبح است.

نحوه مصرف قرص ویتامین d3 1000 در بارداری بسیار ساده است و به صورت قرص مصرف می‌شود. بهترین زمان استفاده از قرص ویتامین دی نیز در طول روز یا همراه با غذا است.

۴. زمان مصرف قرص ویتامین دی در بدنسازی کی است؟

بسیاری از متخصصان مصرف مولتی ویتامین‌ها را همراه با وعده‌های غذایی برای به حداکثر رساندن جذب و اثربخشی توصیه می‌کنند. برخی از بدنسازان نیز ترجیح می‌دهند که مولتی ویتامین‌های خود را شب‌ها قبل از خواب مصرف کنند تا زمانی که بدن در حالت استراحت است به مواد مغذی زمان بدهد تا کار کنند. اما بهتر است قبل از غروب آفتاب مصرف شود.

۵. آمپول ویتامین دی چند وقت یکبار بزنیم؟

مصرف ویتامین دی چه زمانی بهتر است؟ طرز استفاده ویتامین دی بسته به شدت کمبود ویتامین D شما، یک دوره بین ۳ تا ۶ تزریق و یک تا دو هفته فاصله بین تزریق‌ها است.

بهترین زمان مصرف ویتامین د کی است؟

۶. قرص ویتامین دی روزانه بهتر است یا ماهانه؟

بهترین زمان مصرف دی قرص ویتامین دی هفتگی است یا روزانه؟ مصرف روزانه ویتامین دی برای کسانی که کمبود شدید ویتامین دی دارند توصیه شده است. زمان مصرف قرص ویتامین دی ۳ می‌تواند با یا بدون غذا باشد. بیمارانی که زمان زیادی را زیر نور خورشید نمی‌گذرانند، روزانه یک مولتی ویتامین مصرف می‌کنند یا به طور منظم غذاهای غنی شده با ویتامین D می‌خورند. خوردن ویتامین دی برای سلامت بدن بسیار مهم است.

۷. آیا خوردن قرص ویتامین دی در شب ضرر دارد؟

آیا میشود قرص ویتامین دی را شب خورد؟ زمان مصرف قرص ویتامین دی ۴۰۰ و سایر دوزهای آن از نظر علمی زمان مشخصی ندارد. برخی افراد می‌گویند مصرف مکمل‌های ویتامین D در شب، بی‌خوابی را افزایش می‌دهد. چگونگی مصرف ویتامین دی در درجه اول به شما و توصیه پزشکتان بستگی دارد.

علائم کمبود ویتامین دی چیست؟

از آنجایی که ویتامین دی از مهم‌ترین ویتامین‌ها در بدن است، کمبود آن در بدن علائمی ایجاد می‌کند که شامل موارد زیر هستند؛

 • سیستم ایمنی بدن کسانی که ویتامین دی کمی دارند، ضعیف است. این افراد بیشتر از باقی دوستان خود بیمار می‌شوند و ضعف بدنی دارند.
 • بدن درد از دیگر علائم کسانی است که کمبود ویتامین دی دارند. این به علت ضعف در استخوان‌هاست.
 • کسانی که ویتامین دی بدنشان کم است، معمولا خسته هستند و نمی‌توانند فعالیت زیادی انجام دهند.
 • معمولا کسانی که ویتامین دی کمی دارند، زخم‌هایشان دیر بهبود پیدا می‌کند.
 • آنهایی که ویتامین دی بدنشان کم است، در خطر افسردگی قرار دارند.

ویتامین دی ۵۰۰۰۰ از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند؟ با پزشک مشورت کن.

برای جذب بهتر ویتامین دی چه باید کرد؟

چه کار کنیم که ویتامین دی بهتر جذب بدن شود و روش مصرف ویتامین دی چیست؟ توصیه‌ها و نکات زیر را مد نظر داشته‌باشید. البته دقت کنید که زیاد بودن ویتامین دی در بدن هم خطرناک است و باید به اندازه مصرف کنید:

 • برای اینکه ویتامین دی بهتر در بدن شما جذب شود، می‌توانید این ویتامین را همراه با کلسیم مصرف کنید. مصرف کلسیم و ویتامین دی برای بدن بسیار مفید است. برخی از لبنیاتی که تهیه می‌کنید غنی شده با هر دو این مکمل‌ها هستند.
 • یکی دیگر از راه‌های افزایش جذب ویتامین دی مکمل این است که آن را همراه با داروهای ضد اسید نخورید. اسید معده برای هضم و جذب بسیاری از مواد غذایی ضروری است. هنگامی که این اسید را سرکوب کنیم، جذب بسیاری از مواد با مشکل مواجه می‌شود. یکی از آنها مکمل ویتامین دی است. در صورتیکه حتما باید از داروهای ضداسید استفاده کنید، با پزشک در این باره مشورت کنید.
 • مصرف ویتامین دی روزانه را همراه با روغن‌های صنعتی نکنید. روغن‌های صنعتی می‌توانند جذب ویتامین دی را با مشکل مواجه کنند.
 • در صورتیکه از داروهای ادرارآور یا دیورتیک استفاده می‌کنید، حتما با پزشک در این باره مشورت کنید.

قرص ویتامین دی برای صورت خوب است؟

از خواص ویتامین d برای پوست آن است که به حفظ آبرسانی و محافظت در برابر آسیب‌های خورشید کمک می‌کند. همچنین برای سلامت مو و کمک به جلوگیری از ریزش مو بسیار مهم است. طرز استفاده قرص ویتامین دی برای صورت نیز مصرف قرص یا تزریق آمپول آن است.

قرص ویتامین دی برای صورت خوب است؟
روغن‌های صنعتی می‌توانند جذب ویتامین دی را با مشکل مواجه کنند.

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دکتر

در صورتیکه کمبود ویتامین دی دارید و یا هر یک از علائم کمبود ویتامین دی در شما مشاهده شده‌است، باید با دکتر تغذیه مشورت کنید. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید بکنید، دریافت نوبت متخصص تغذیه از دکترتو است. همچنین با دکتر مشاوره دارویی آنلاین و دکتر تغذیه آنلاین درباره مکمل ویتامین دی می‌توانید درباره مصرف آن و زمان مصرف این مکمل اطلاعات خوبی کسب کنید.

دکترتو مراقب سلامتی شماست!

پرسش‌های متداول

بهترین زمان مصرف ویتامین دی و فولیک اسید یا ترجیحا قرص آهن، با معده خالی است. ویتامین دی روزانه را می‌توان قبل یا بعد از غذا مصرف کرد.

بله، مشخص شده است که مصرف این ویتامین به حفظ و تناسب اندام کمک می‌کند. زمان مصرف قرص ویتامین دی برای لاغری همراه با صبحانه یا غذا است.

دو نوع ویتامین D در مکمل‌ها موجود است: ویتامین D3 و ویتامین D2. دوزهای ویتامین دی در سنین مختلف متفاوت است.

بهتر است ویتامین دی را با غذا مصرف کنید. این به جذب آن کمک می‌کند.

طول روز، بهترین زمان مصرف قرص کلسیم d3 یا بهترین زمان مصرف قرص کلسیم دی است.

قرص ویتامین d را چه موقع بخوریم؟ صبح‌ها. متناسب با دوزی که دارد، هفته ای سه باز، روزانه و یا ماهانه می‌توان آن را مصرف کرد.

بستگی به دوز آن دارد. البته ویتامین دی ۱۰۰۰ واحدی را روزانه مصرف می‌کنند.

چه زمانی قرص ویتامین دی بخوریم؟ ساعت قرص ویتامین دی چندان اهمیتی ندارد.

یک سوال مهم این است که قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰ را چند روز یکبار بخوریم؟ در صورتیکه کمبود ویتامین دی شدید داشته‌باشید می توانید این قرص را هفته ای یک عدد مصرف کنید.

بستگی به دوز آن دارد.

شیر پرچرب به جذب بهتر ویتامین دی کمک می‌کند.

امتیاز شما به مقاله:
(4از5)
دسته بندی:
برچسب:
منبع:
فاطمه هستم؛ یک مامای 25 ساله که همیشه از به‌روز بودن و آپدیت کردن خودش و دانسته‌هاش در زمینه پزشکی و پیراپزشکی لذت برده. به خاطر همین مسئله، مدتیه که با دکترتو همکاری می‌کنم و درباره موضوعات مختلف بهداشت و درمان مطالعه می‌کنم، می‌نویسم و با شما به اشتراک می‌گذارم.
مطالب مرتبط

پاسخ دادن

نظرات درباره زمان مصرف ویتامین دی

 1. ملکی گفت:

  سلام وخسته نباشیدمن آزمایش ندادم ولی همیشه بدنم خسته وبی حاله خوابمم خیلی زیاده آیاقرص ویتامین d3d3راچطورمصرف کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. ناشناس گفت:

   عالی

   1. همیارِ دکترِتو گفت:

    سلام و سپاس
    تندرست باشید

 2. ناشناس گفت:

  عالی بود..سپاسگزارم از اطلاعات شما آقای دکتر

  1. همیار دکترِتو گفت:

   ممنون از همراهی شما.

 3. فاطمه گفت:

  من ویتامین D ۵۰۰۰۰گرفتم چرابایدهفته ای یکی مصرف شود؟

  1. ناشناس گفت:

   سلام من دکتر بهم گفته تا زمانی که بادار میشی استفاده کنی الان ۶ماه مصرف میکن ولی باردار نشدم بازهم استفاده کنم ضرری نداره

   1. همیارِ دکترِتو گفت:

    سلام
    این دارو مکمل است
    ابتدا علت باردار نشدن باید مشخص شود
    زمان تخمک گذاری تا مهم است

 4. ybehravan گفت:

  سپاسگزارم از این مقاله

 5. علی گفت:

  من ۵۳ سالمه آزمایش ویتامین دی نرفتم اشگالی نداره هر ماه یک قرص ۵۰۰۰۰ بخورم ؟

  1. همیار دکترِتو گفت:

   سلام دوست عزیز
   با توجه به کمبود ویتامین دی د رهمه ایرانی ها می تونید این قرص را ماهی یک بار مصرف کنید و بهتره آزمایش نیز بدهید که اگر کمبود ویتامین دی شما بیشتر باشد دوز بالاتری از دارو استفاده شود.

  2. ناشناس گفت:

   سلام اگر بدن شما دارای ویتانین مورد نیاز باشدـو بیش از حد استفاده کنید ممکن است مشکلاتی ب وجود بیاورد. قبل از مصرف قرص حتما ازماش دهید

   1. همیار دکترِتو گفت:

    سلام دوست عزیز
    ممنون که دوستانتون رو مطلع می کنید. مصرف بیش از حد هر ویتامینی اگر از بدن دفع نشود موجب مسمومیت در بدن می شود. بهتره کمبود ویتامین ها بررسی شود.

   2. آقایی گفت:

    سلام وقت بخیر، من آزمایش ویتامینD3 دادم و ۱۳ بود دکتر هفته ای یکبار قرص ۵۰۰۰۰ برام تجویز کرد
    خواستم ببینم میتونم کنارش قرص کلسیم استفاده کنم؟ چه دوزی؟ و به چه صورت؟

    1. همیار دکترِتو گفت:

     دوست عزیز
     قرص کلسیم را بسته به میزان کلسیم خون خود هفته ای دو تا ۳ عدد میتونید استفاده کنید.

 6. سعیده رضازاده گفت:

  سلام خانم دکتر من هفته ۱۶ بارداری ام دکتر d3 2000 برام نوشت نمیدونم در هفته چند تا بخورم پیشش بودم گفته بود ولی متوجه نشدم

 7. ستاره گفت:

  سلام من در ازمایشم سطح ویتامین دی ام در ماه اردیبهشت روی ۱۳ بود که دکتر بهم تعدادی قرص دادند و مصرف کردم در ماه تیر شد ۱۸
  به دکتر زنان که مراجعه کردم ازمایش هورمونی برام نوشتند و گفتنند سطح ۱۸ هم باز کم است و ویتامین دی ۵۰۰۰۰ را تا ۶ هفته گفتند هفته ای یک عدد بخورم خواستم بدانم ایا هفته ای یکبار برای من خوب است یا زیاد؟ چون در کنارش قرص های کلیسیترول و یک قرص ویتامین د ۳ همراه با کلسیم هم مصرف دارم و ازشان پرسیدم ایا تداخل ندارد با هم گفتند نه . با توجه به اینکه من سابقه سنگ کلیه هم داشتم کمی شک دارم که هفته ای یکبار مصرف کنم یا خیر ممنون میشم پاسخ بدید

  1. همیار دکترِتو گفت:

   سلام دوست عزیز
   با توجه به سطح پایین ویتامین دی شما هفته ای یک عدد موردی ندارد و به میزان تجویز شده مصرف کنید.

  2. ناشناس گفت:

   سلام من ۴۳ سالمه.ویتامین دی من ۱۳ هست. قرص وینامین

 8. زهرا گفت:

  من بچه سیر خوار دارم و واکسن یک سالگیشو زدم بالاست گلت ویتامین د مصرف کن حالا موندم چندوقت یک بار مصرف کنم

 9. ممد یخه ارو گفت:

  با سلام سطح ویتامین دی من ۳۰ هستالبته با خوردن قرص د۳ یک هفته در میان این عمل را باید تا کی ادامه دهم؟ با سپاس

  1. همیار دکترِتو گفت:

   سلام دوست عزیز
   سطح ویتامین دی شما نرمال شده است و بهتره مصرف ویتامین دی ۵۰۰۰۰ را ماهی یک بار ادامه دهید. از این لینک هم می تونید با متخصص داخلی مشورت کنید.
   دکتر فوق تخصص داخلی

 10. Elu گفت:

  با سلام
  من عید آزمایش دادم و سطح ویتامین دی آزمایشم ۹ بود و واقعا کم بود دکتر گفت یه روز در میون مصرف کن ولی یکی ترسوند من و گفت نکن مسموم میشی. دوز قرصی ویتامین دی ام هم ۵۰۰۰۰ بود
  الان هر چند وقت یکبار مصرف کنم بلاخره ؟

  1. همیار دکترِتو گفت:

   سلام دوست عزیز
   هفته ای یک عدد مصرف شود پس از دو ماه تست تکرار شود.

  2. قیصر گفت:

   سلام وخسته نباشید
   من سطح ویتامین دی ازمایشم ۱۶ هستش کدوم قرص ویتامین دی استفاده کنم ایا ۵۰۰۰۰ هزار در ماه خوبه خیلی ممنوم جواب بدین