قلب شوپن موسیقی‌دان معروف علت مرگ او را مشخص کرد
موضوعات پزشکی مرتبط: خبرزندگی سالمسبک زندگی

قلب شوپن موسیقی‌دان معروف علت مرگ او را مشخص کرد

| تاریخ انتشار: 27 آبان 1396
| آخرین به‌روزرسانی: 5 آذر 1400
| تعداد نظرات:بدون نظر
قلب شوپن موسیقی‌دان معروف علت مرگ او را مشخص کرد

آنچه در این مقاله می‌خوانید

مجله پزشکی American Journal of Medicine در مقاله‌ای که اخیرا منتشر کرده بر اساس بررسی‌ای که روی قلب شوپن شده، نشان می‌دهد که دلیل مرگ شوپن آهنگساز مطرح لهستانی بیماری سل بوده است. قلب فردریک شوپن در شیشه‌ای الکلی در کلیسایی در لهستان نگهداری می‌شود.

این مقاله نسخه‌ی ابتدایی از مقاله‌ای با نام «نگاهی دقیق به دلیل مرگ فردریک شوپن» است که به زودی نسخه تکمیلی آن منتشر می‌شود. قلب فردریک شوپن پس از مرگش در محلولی قهوه‌ای رنگ نگهداری می‌شود.

با اینکه محققین شیشه‌ای که قلب شوپن در آن قرار دارد را باز نکردند اما توانستند قلب او را بررسی کنند و متوجه شدند که قلب شوپن به شکل غیر طبیعی‌ای بزرگ و سست شده است. همچنین اطراف قلب فردریک شوپن یک پوشش سفید رنگ شکل گرفته که آن را شبیه به قلب یخ زده کرده است. این موارد باعث شد تا محققین به این نتیجه برسند که قلب شوپن دچار التهاب آب‌شامه یا پریکاردیت شده است. این بیماری باعث آماس و التهاب شدید غشای دربرگیرنده‌ی قلب می‌شود که به نظر می‌رسد در اثر سل به وجود آمده است. نظریه‌های قدیمی معتقد بودند که ممکن است مرگ شوپن در اثر فیبروز سیستیک یا سفتی مخاط بوده باشد. در اثر این بیماری ترشحات در بخش‌هایی از بدن سفت و چسبنده می‌شوند.

مشاوره با متخصصان
قلب و عروق
دکترِتو

قلب شوپن تاریخ طولانی‌ و جالبی دارد. فردریک شوپن سال ۱۸۴۹ در سن ۳۹ سالگی در پاریس از بین رفت. او وصیت کرده بود که قبل از دفن بدنش، قلبش را درآورند و به ورشو شهری در لهستان بفرستند. به همین دلیل قلب شوپن را بیرون آوردند و در یک شیشه قرار داده شد و به شکل قاچاق به مکانی رسید که امروز به عنوان لهستان شناخته می‌شود.

در زمان قیام ورشو در سال ۱۹۴۴ و اشغال ورشو توسط آلمانی‌ها، نگرانی‌ها درباره وضعیت شوپن به عنوان یک شخصیت ملی لهستی بالا رفت. برای اطمینان از سالم ماندن قلب او، قلب شوپن از کلیسا بیرون آورده شده و در مرکز فرمانروایی فرمانده اس‌اس اریش فون دِم باخ-زِلِوسکی که از ستایندگان شوپن بود قرار گرفت. بعد از جنگ، قلب شوپن دوباره به کلیسا بازگردانده شد.

منبع: +

به این مقاله رای دهید
این مقاله پزشکی را با دیگران به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکترتو از بین بیش از ۱۴۰۰۰ دکتر و متخصص دکترِتو پیدا کن

دکترِتو را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کانال تلگرام

صفحه اینستاگرام