دکتر راضیه نعیمی
پزشک ناظر کیفی محتوای مجله سلامت دکترِتو

دکتر راضیه نعیمی

نظام پزشکی

تخصص پزشکی

نوبت‌گیری از دکتر

ایشان تاکنون 13 مقاله پزشکی را در مجله سلامت دکترتو بررسی کرده‌اند

آخرین مقاله‌های بررسی شده توسط دکتر راضیه نعیمی

نقص مادر زادی قلب

نقص مادرزادی قلب چیست و چگونه درمان می شود؟

قلب در شش هفته ابتدایی بارداری شکل می‌گیرد و اگر در این زمان درست تکامل پیدا نکند، دچار نقص مادرزادی می‌شود. نقص مادرزادی قلبی علائمی مانند تنگی نفس، تورم در پاها و غیره و تنفس سریع و کبود شدن رنگ دارد. برخی از نقص‌های مادرزادی قلب بسیار خطرناک هستند و نیاز به عمل قلب باز دارند.
افتادگی دریچه میترال قلب

افتادگی دریچه میترال چیست و چگونه درمان می شود؟

افتادگی دریچه میترال قلب زمانی اتفاق می‌افتد که لت‌های دریچه میترال به سمت دهلیز برآمده شوند. این بیماری اغلب علائمی ایجاد نمی‌کند، اما تپش قلب، آریتمی و درد قفسه سینه می‌تواند از علائم آن باشد. این بیماری در اکثر مواقع نیازی به درمان ندارد، اما اگر شرایط وخیم شود پزشکان از دارو درمانی و روش‌های جراحی مانند ترمیم یا تعویض دریچه برای درمان آن استفاده می‌کنند.
بزرگ شدن قلب یا کاردیومگالی

بزرگ شدن قلب و هر آنچه لازم است در مورد آن بدانید!

بزرگ شدن قلب یا کاردیومگالی یکی از عوارض بیماری‌های قلبی دیگر یا برخی بیماری‌های زمینه است که باعث افزایش سایز قلب می‌شود. این مشکل در صورت عدم درمان می‌تواند باعث نارسایی قلبی یا حتی سکته و مرگ شود. برای درمان این مشکل ابتدا باید بیماری زمینه‌ای که باعث ایجاد آن شده است را درمان کرد.
کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک و هرآنچه لازم است در مورد این بیماری بدانید

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک نوعی بیماری قلبی است که منجر ضخیم شدن عضله قلب در سپتوم می‌شود. این بیماری ارثی است و علائمی مانند تنگی نفس، درد قفسه سینه و آریتمی ایجاد می‌کند. اکثر افراد مبتلا به این بیماری در معرض خطر ایست ناگهانی قلبی قرار دارند.
سی پی آر یا احیای قلبی ریوی

معرفی و آموزش انواع روش های احیای قلبی ریوی!

تنها زمانی باید اقدام به انجام سی پی آر کرد که فرد دچار ایست قلبی شده باشد. ۴-۶ دقیقه بعد از ایست قلبی زمان دارید تا سی پی آر انجام بدهید. مراحل CPR شامل انجام ۳۰ ماساژ قلبی، بازکردن راه تنفسی، ۲ تنفس مصنوعی است. ۱۰۰-۱۲۰ ماساژ قلبی باید در یک دقیقه انجام شود.
بیماری عفونت قلب

عفونت قلبی چیست و چگونه تشخیص داده می شود؟

عفونت قلب زمانی ایجاد می‌شود که باکتری یا عامل دیگری مانند قارچ وارد خون شوند و قلب را آلوده کنند. علائم این بیماری شامل تورم در پاها، ایجاد دانه،های قرمز روی پوست، درد مفاصل، خستگی و غیره است. این بیماری در صورت تشخیص زودهنگام درمان می‌شود اما اگر مزمن شود، می‌تواند کشنده باشد.
بیماری آترواسکلروز یا تصلب شرایین

آترواسکلروز یا تصلب شرایین چیست؟

آترواسکلروز به ضخیم شدن رسوبات در رگ‌ها گفته می‌شود که منجر به انسداد یا تنگی رگ‌ها یعنی تصلب شرایین می‌شود. سبک زندگی ناسالم، رژیم غذایی پرچرب، ورزش نکردن و چاقی از علل اصلی آترواسکلروز هستند. تصلب شرایین عوارضی مانند حمله قلبی، نارسایی قلبی و سکته مغزی نارسایی کلیه، نارسایی شریانی و غیره دارد.
هنگام سکته قلبی چه باید کرد

هنگام سکته قلبی چه باید کرد؟

درد قفسه سینه، درد در بالاتنه، تنگی نفس از علائم شاید حمله قلبی است. هنگام حمله قلبی سریعا با اورژانس تماس بگیرید و داروی درد قفسه سینه مصرف کنید. انجام CPR سریع و صحیح هنگام ایست قلبی شانس زنده ماندن بیمار را چندین برابر می کند.
عوامل خطر و انواع بیماری های قلبی

انواع بیماری‌ قلبی، آشنایی با روش های درمان آنها

بیماری قلبی یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی است که در میان افراد وجود دارد. تشخیص و درمان این بیماری‌ها اهمیت زیادی دارد. انجام آزمایش‌ها و تصویربرداری‌ها به تشخیص بیماری قلبی کمک می‌کند.
دلایل-تپش-قلب

تپش قلب چیست؟ دلایل و درمان توسط دکتر قلب

تپش قلب یکی از علائمی است که می‌تواند نشان‌دهنده‌ی بیماری قلبی یا استرس و اضطراب باشد.
heart-aortic-valve

با دریچه آئورت و بیماری های آن آشنا شوید

قلب چندین دریچه و چندین حفره دارد که هر کدام از این بخش‌ها ممکن است که دچار مشکل شوند. برخی از بیماری‌های قلبی در اثر اختلال عملکرد دریچه‌های قلب ایجاد می‌شوند که یکی از آنها تنگی دریچه آئورت است.
open-heart-surgery

عمل قلب باز راهی برای درمان بیماری های قلبی!

عمل قلب باز یکی از جراحی‌های قلب است که نام آن بسیاری از بیماران قلبی را می‌ترساند. تنها راه اینکه با این جراحی به درستی برخورد کنیم، شناخت فرایند، عوارض و منافع آن است.

ما در دکترِتو خودمان را موظف می‌دانیم تا محتوای پزشکی شفاف، دست اول، موثق و قابل اعتمادی را برای شما فراهم کنیم. برای موفقیت در دست‌یابی به این هدف، تک‌تک مقاله‌های تولیدشده توسط نویسندگان پزشکی در هر کدام از تخصص‌ها را برای اعتبارسنجی به دکترهای مرتبط با آن تخصص می‌سپاریم. دکترهایی که برای بررسی صحت و اعتبار مطالب پزشکی با دکترِتو همکاری می‌کنند، مواردی از قبیل بدنه‌ی محتوا، عکس‌ها، لینک‌های مرتبط با محصولات و خدمات پزشکی را بررسی می‌کنند و از ارتباط معنایی و علمی آنها با موضوع مطلب اطمینان حاصل می‌کنند. این کار توسط تیم پزشکی مجله سلامت دکترِتو انجام می‌شود.

تیم پزشکی دکترِتو با تکیه بر سال‌ها دانش فنی، تحقیقات علمی و تجربه عملی که در نتیجه‌ی ارتباط مستقیم با بیماران به دست آمده است، سعی می‌کند مطالب مرتبط با پزشکی و سلامت را با بالاترین سطح کیفی به دست شما برساند. با تیم پزشکی دکترِتو و روندهای حاکم بر آن بیشتر آشنا شوید.

دکترِتو را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کانال تلگرام

صفحه اینستاگرام