کاهش افسردگی با یک ساعت ورزش در هفته

یک ساعت ورزش در هفته با افسردگی مقابله میکند

یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که یک ساعت از هر نوع فعالیت بدنی در هفته می‌تواند احتمال افسردگی را کاهش دهد. این تحقیقات نتیجه تحلیل یک نظرسنجی درباره عادت‌های ورزشی در کنار ریسک افسردگی است که روی ۳۴۰۰۰ فرد بالغ انجام شده است.
بعد از نگاهی دقیق‌تر به اطلاعات، یک تیم از تحلیل گران کشورهای بریتانیا، اتریش و نروژ متوجه شدند افرادی که در هفته یک ساعت فعالیت بدنی دارند بدون توجه به شدت آن، ۴۴ درصد نسبت به کسانی که هیچ فعالیتی ندارند خطر ابتلا به افسردگی در آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.
ساموئل هاروی، از محققین این تحقیق می‌گوید «اصلی‌ترین یافته این تحقیق این است که حتی میزان کمی از ورزش منظم می‌تواند بزرگسالان را تا حد زیادی از افسردگی دور نگه دارد. این تحقیق درباره فعالیت بیشتر صحبت نمی‌کند. بلکه می‌گوید بخش زیادی از تاثیرات مثبت روی سلامت روانی با تغییر شیوه زندگی با ۱ تا ۲ ساعت حرکت در روز به دست می‌آید.»
علاوه بر این، بدون توجه به اینکه شدت فعالیت انجام شده چقدر باشد، تاثیر آن روی سلامت روان مشاهده شده است.

دکترتو: نوبت دهی اینترنتی پزشکان

شواهد محکمی وجود دارد که افزایش فعالیت‌، تاثیرات مثبت زیادی بر سلامت بدن دارد اما این تحقیق نشان می‌دهد که با یک تا دو ساعت فعالیت در هفته می‌توان سلامت روان را بهبود بخشید.
این محقق تاکید می‌کند که «نکته مهم اینجاست که هر نوع از فعالیت بدنی، حتی راه رفتن ساده هم تاثیر مشابهی بر سلامت روان دارد.»
این تحقیق در سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۶ انجام شده است. در آن زمان، از شرکت کنندگان که به طور میانگین ۴۵ سال داشته‌اند فعالیت‌های بدنی منظمی خواسته می‌شد و همچنین لازم بود به پرسشنامه‌هایی درباره سبک زندگی و سلامت پاسخ دهند. این تحقیق بعدا در سال‌های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۷ دوباره با دو سوم از شرکت کنندگان اصلی تکرار شد.
به نظر می‌رسد ورزش و تحرک تاثیری بر اضطراب ندارد. اما محققین به این نتیجه رسیده‌اند که بدون توجه به جنسیت یا شدت فعالیت، یک ساعت ورزش در طول هفته تاثیر قابل توجهی بر افسردگی دارد.

منبع: webmd

نظرات کاربران

نظر دهید

نظر دهید