۹ نشانه عجیب افسردگی

۹ نشانه عجیب افسردگی

 

1.درد دارید؟

۷۵% افرادی که دچار افسردگی هستند از دردهای مکرر یا مزمن رنج می‌برند. افرادی که افسرده‌اند چهار برابر بیشتر از دیگران احتمال دارد که دچار گرفتگی یا از کار افتادگی گردن یا درد در قسمت تحنانی کمر شوند.

 

2.دچار چاقی یا لاغری غیر معمول شده‌اید؟

سطح بالای استرس و افسردگی، وزن کم کردن را سخت می‌کند. در آن روی سکه بعضی افراد ممکن است به خاطر افسردگی، اشتهای خود را از دست داده و شدیداً لاغر شوند.

 

3.زود از کوره درمی‌‌روید؟

۵۴% افرادی که دچار افسردگی هستند، احساس خشم، بدخلقی، پرخاشگری یا عصبانیت دارند.

 

4.احساس پوچی می‌کنید؟

بیشتر ما انگیزه‌هایی داریم که ما را صبح‌ها از رختخواب بیرون می‌کشد، خواه کار باشد، ورزش، تعاملات اجتماعی، یا درست کردن صبحانه. اما برای آدم‌هایی که افسرده هستند، این جاذبه‌ها از بین رفته‌ و آن چیزهایی که زمانی موجب اشک یا لبخند می‌شدند حالا دیگر به ندرت تاثیرگذار هستند.

 

5.سیگار کشیدنتان ۳ برابر شده؟

تقریبا یک سوم آدم‌های مبتلا به افسردگی، مشکل سیگار کشیدن دارند و هرچند یک نخ سیگار می‌تواند تسکین‌شان دهد، ولی نخ دوم یا سوم احساسات منفی و نشانه افسردگی مثل عصبانیت، پرخاشگری، اضطراب، و افسردگی را تشدید می‌کند.

 

6.به اینستاگرام و فضای مجازی چسبیده‌اید؟

یا قمار یا خرید؟ اساساً در هرچیزی زیاده روی می‌کنید بخصوص به صورت آنلاین؟ افرادی که زیاد آنلاین می‌شوند و تعاملات اجتماعی مجازی‌شان از تعاملات حقیقی بیشتر است، ممکن است افسرده باشند.

 

7.سرگرم افکار خودتان هستید و از محیط پیرامون‌تان خبر ندارید؟

روانشناسان دانشگاه هاروارد نشان داده‌اند که وقتی ذهن‌مان به شدت درگیر لحظه‌ی حال است از همیشه خوشحال تر هستیم، و وقتی ذهن‌مان آشفته و حواس‌مان پرت است، ممکن است خیال‌پرداز، مضطرب یا ناراحت شویم.

 

8.نمی‌توانید تصمیم گیری کنید؟

ما هر روز بیش از ۷۰ تصمیم آگاهانه می‌گیریم که بیشتر آن‌ها آسان و بدیهی هستند. چرت بزنم یا بیدار شوم؟ لباس بپوشم یا با پیژامه بمانم؟‌ آش بخورم یا تخم‌مرغ؟ مطالعه کنم یا تلویزیون ببینم؟ وقتی چیزهای کوچکی که معمولا درباره‌شان زیاد فکر نمی‌کردید ناگهان به تصمیم گیری‌های مهمی تبدیل می‌شوند علائم افسردگی در شما ظهور پیدا کرده.

 

9.از شانه کردن موهای‌تان دست کشیده‌اید؟

حتی اگر شروع نظافت روزمره‌تان کار ساده‌ای باشد، وقتی که افسرده هستید ممکن است حس انجام این کار کاملا از بین برود.

کسانی که بهداشت دهان و دندان ضعیفی دارند دچار افسردگی هستند. اهمیت ندادن به این که در ظاهر چگونه به نظر می‌رسید یکی از نشانه‌های قوی مشکلاتی است که در درون‌تان اتفاق می‌افتد و یک نشانه افسردگی است.

نظرات کاربران

نظر دهید
  1. من که همه‌ نشونه‌هارو دارم!

  2. این روزها خیلی ها مون در معرض افسردگی هستیم و باید حواسمون جمع باشه. متشکرم از مطلب خوبتون

سوال پزشکی دارید؟

با بهترین پزشکان از راه دور مشاوره کنید

مشاوره با پزشک
دیدگاه شما

نظر دهید

مشاوره با پزشک نوبت دهی مطب