عمل جدید تعویض مفصل زانو زوک [دکترتو با شما: دکتر کاوه باشتی]

عمل تعویض مفصل زانو یکی از موفقیت‌آمیزترین عمل‌های جراحی موجود است. در عمل عمل تعویض مفصل زانوی کامل، کل مفصل زانو روکش شده و مفصل مصنوعی قرار می‌گیرد اما در یک عمل جراحی جدید مفصل، تنها بخشی از مفصل زانو جایگزین می‌شود.

در این ویدیو از سری ویدیوهای «دکترتو با شما» دکتر کاوه باشتی متخصص ارتوپدی و فوق تخصص جراحی زانو درباره عمل جدید تعویض مفصل زانو با نام «زوک» و نحوه‌ی عملکرد آن توضیح می‌دهند.

تعویض مفصل زانو چیست؟

تعویض مفصل زانو یا آرتوپلاستی زانو یک عمل جراحی برای تعویض مفصل زانو با یک سطح مصنوعی است. معمولا در اثر عواملی مثل آرتروز، ساییدگی و مواردی از این دست فرد به تعویض مفصل زانو نیاز پیدا می‌کند.

در تعویض مفصل کامل زانو، کل مفصل زانو با آلیاژ مخصوصی روکش می‌شود و بین این آلیاژها مفصل مصنوعی قرار داده می‌شود. اما در عمل جراحی زوک Zuk کل مفصل تعویض نمی‌شود. بلکه قسمت‌هایی از مفصل زانو که سالم است باقی می‌ماند و تنها قسمت آسیب دیده روکش شده و مفصل جایگذاری می‌شود. تفاوت اصلی این عمل جدید تعویض مفصل زانو باقی ماندن قسمت‌های سالم است. در اثر این عمل و باقی ماندن قسمت‌های سالم، بیمار بعد از جراحی تعویض مفصل زانو بیمار حس بهتری دارد. این عمل در بین افراد جوان‌تر یا بیمارانی که فقط بخشی از زانویشان دچار آرتروز شده نتیجه بسیار خوبی دارد.

دکتر کاوه باشتی عضو سایت دکترتو هستند و این عمل تعویض مفصل زانو را در شیراز انجام می‌دهند. شما می‌توانید بدون هزینه اضافه برای ویزیت و شروع روند درمان در سایت دکترتو از دکتر کاوه باشتی نوبت بگیرید.
 این ویدیو از مجموعه برنامه‌ی ویدیویی «دکترتو با شما» است. می‌توانید ویدیوهای دیگر این مجموعه را از اینجا ببینید.
دکترتو: نوبت دهی اینترنتی پزشکان

نظرات کاربران

نظر دهید

سوال پزشکی دارید؟

با بهترین پزشکان از راه دور مشاوره کنید

مشاوره با پزشک

نظر دهید

مشاوره با پزشک نوبت دهی مطب