6 راه سریع برای افزایش انرژی

1
راه های افزایش انرژی
راه های افزایش انرژی

آیا شما هم بیش از حد معمول با افت انرژی و بیحالی در بعد از ظهر مواجه هستید؟ حتی بعد از یک خواب شبانه مناسب و معقول باز هم احساس می کنید که باید برای افزایش انرژی در طول روز تلاش کنید.

با این راهنمایی ها سطح انرژی شما یک درجه ارتقا خواهد یافت.

روز خود را با فیبر آغاز کنید.

صبحانه ای که انتخاب می کنید تعیین کننده ی احساس شما در طول روز است که می خواهید پرانرژی باشید یا حس تنبلی و بیحالی داشته باشید.

جسیکا کراندال یک متخصص تغذیه می گوید: ” این واقعا مهم است که به غذا به عنوان یک سوخت نگاه کنیم.”  وعده های غذایی که مجموعه ای از فیبر و پروتئین هستند مناسب تر هستند. این ترکیب شما را سیر و قند خونتان را ثابت نگه می دارد. در مقابل زمانی که شما از مواد غذایی با فیبر کم استفاده میکنید در مدت زمان کمی انرژی شما افت می کند. یک وعده صبحانه ی قوی می تواند شامل مجموعه ای از تخم مرغ، حبوبات، بلغور جو دو سر همراه با ماست و انواع توت ها باشد. انتخاب آجیل هایی که فیبر و پروتئین بالا دارند نیز می تواند مفید باشد. جوان بلیک یک استادیار بالینی تغذیه در دانشگاه بوستون افزودن آجیل به دسر یخ زده ی parfait (شامل ماست و سرشیر و تخم مرغ و شربت) را پیشنهاد می کند.

تعداد استراحت های کوتاهتان را افزایش دهید.

این کار با جلوگیری کردن از خستگی شما را کاراتر میکند. یک پزشک خانواده در نیویورک می گوید: ” برای سرحال شدن لازم است هر چند دقیقه یکبار ریلکس کنید.”

دانشمندان در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا می گویند: کارگرانی که در طول روز چندین استراحت کوتاه دارند بدون اشتباه و سریع تر از کارگرانی کار می کنند که تنها در طول روز یک یا دو استراحت دارند.

میان وعده داشته باشید.

آیا معده شما صدا می دهد؟ کربوهیدرات های ساده و قند مثل آبنبات و چیپس قندخون شما را برای مدت زمان کوتاهی بالا میبرد ولی بعد در شما احساس خواب آلودگی ایجاد میکند و بقیه روز گرسنگی با شما همراه خواهد بود. در عوض می توانید به مواد غذایی با فیبر و پروتئین بالا روی آورید. این میان وعده میتواند از رستوران یا کافه تهیه شود یا از منزل به همراه آورده شود. سعی کنید یک سیب یا یک موز همراه با کره بادام زمینی مصرف کنید. کراندال می گوید: ” آجیل یا غلات همراه با پنیر می تواند انتخاب خوبی باشد.”

مشاوره با متخصصان
تغذیه دکترِتو

حرکت کنید.

یک روش خوب برای رفع خستگی و افزایش انرژی ” بلند شدن و راه رفتن است”. برای چند دقیقه در اطراف خود راه روید. این می تواند برای شما به عنوان یک آسانسور انرژی باشد. یک مطالعه در مجله شخصیت و روانشناسی نشان می دهد که 10 دقیقه پیاده روی انرژی بیشتری نسبت به خوردن یک آبنبات می دهد.

فیلر می گوید: “پیشنهاد من به مردم این است که هر ساعت یا هر دو ساعت یکبار بلند شده و راه بروند.” قدم زدن و تنفس هوای تازه مفید است. پیاده روی و گردش 10 دقیقه ای به شما اجازه می دهد که مثبت بمانید و بر روی کار تمرکز داشته باشید.

تفکر کردن

سعی کنید هر روز 5 دقیقه فکرتان را متمرکز کنید و نفس بکشید. هنگامی که دراز کشیده اید و یا نشسته اید می توانید این کار را انجام دهید. تمرین مدیتیشن می تواند استرس را کاهش داده و خستگی را رفع و افزایش انرژی را به همراه داشته باشد. ذهن شما در طول روز سرگردان است و شما با تفکر بر روی نفس هایتان آن را موظف می کنید که به روی کار متمرکز شود. اشمیت می گوید: ” این یک ابزار ساده برای مدیریت استرس و یافتن خوشبختی درونی است. این نوع از تمرکز حواس می تواند در بالا بردن تمرکز و کاهش میزان استرس شما کمک کند.

استرس خود را مدیریت کنید

فشار زندگی و دفتر منبع مشترکی از تنش است. استرس بیش از حد می تواند به کار شما صدمه وارد کند؛ همچنین اضطراب می تواند موجب بی خوابی، پرخوری و خستگی شود. صحبت کردن با رئیس خود میتواند برای بهبود وضعیت کاریتان مفید باشد. فیلر می گوید: ” مردم اغلب به این فکر می کنند که فرصت های شغلی جدیدی را تجربه کنند در حالیکه میتوانند به بهبود وضعیت و راه حل های موجود فکر کنند.

مشاوره با روانشناسان
دکترِتو

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید