پرده بکارت، انواع پرده ی بکارت؛ پاسخ به تمام سوالات در مورد بکارت

پرده-بکارت
میدونی به چه دکتری مراجعه کنی؟

پرده ی بکارت چیست و کجا قرار دارد؟

پرده بکارت یا هایمن (hymen) قسمتی از دستگاه تناسلی زنان است. هایمن یک بافت نازک و گوشتی است و در دهانه ی واژن قرار دارد. در اکثر خانم ها، شکل پرده بکارت شبیه به یک پیراشکی دارای سوراخ است. طول واژن به طور معمول ۸ تا ۱۸ سانتی متر است.

نام هایمن از خدای یونانی hymenaeus گرفته شده است که خدای ازدواج و عروسی بوده است.

هایمن یک غشای کامل نیست که دهانه ی واژن را کامل بپوشاند زیرا خون پریود باید بتواند از واژن خارج شود. بنابراین در بیشتر افراد، هایمن به طور طبیعی سوراخ ها و منافذ بزرگی دارد تا خون پریود خارج شود. اما برخی از افراد از بدو تولد پرده ی بکارت ندارند. آمار نشان می دهد که حدود ۰/۰۳ درصد از نوزادانی که متولد می شوند پرده بکارت ندارند.

باکره بودن به چه معنا است؟

باکره کسی است که هرگز رابطه ی جنسی واژینال نداشته است. اما بسیاری از افراد، رابطه ی جنسی و از دست دادن بکارت را به طریق مختلفی تعریف می کنند. انتخاب داشتن رابطه ی جنسی برای اولین بار، یک تصمیم بزرگ است که بسیار شخصی است و به اعتقادات مذهبی، اعتقادات اخلاقی، ارزش های خانوادگی و شخصی، میل جنسی، عشق یا روابط بستگی دارد.

باکره بودن یک شرایط پزشکی نیست، بلکه یک هنجار و باور اجتماعی است.

hymen
در بسیاری از خانواده ها، پرده ی بکارت سالم و دست نخورده برای ازدواج ضروری است.

انواع پرده بکارت: شکل های مختلف هایمن

پرده ی بکارت در افراد مختلف از نظر شکل ظاهری بسیار متفاوت است که در زیر به توضیح و بررسی هر کدام می پردازیم:

۱: پرده بکارت سوراخ نشده یا مسدود

در موارد نادر، افرادی دارای نوعی ازهایمن هستند که سوراخ ندارد (کاملا بسته است) و کل دهانه واژن را می پوشاند. این نوع هایمن در بدو تولد یا در سال های نوجوانی تشخیص داده می شود. این موضوع باعث می شود که خون به داخل واژن برگردد و خود را به شکل یک توده در واژن، درد شکم، درد کمر و مشکل در دفع ادرار نشان می دهد. چنین افرادی ممکن است برای برداشتن بافت اضافی در هایمن، به جراحی جزئی نیاز داشته باشند. بلوغ دختر را زیر نظر داشته باشید و در صورتی که علائم مشکوکی دیدید یا هر سوال داشتید، با دکتر زنان در میان بگذارید. 

۲: پرده بکارت با سوراخ کوچک

 سوراخ پرده در این حالت بسیار کوچک است. خون پریود در پرده با سوراخ کوچک معمولا می تواند از واژن خارج شود اما دهانه ی خروجی آن بسیار کوچک است. زنان دارای این نوع هایمن معمولا نمی توانند از تامپون استفاده کنند. جهت باز کردن راه خروج برای جریان خون پریود، ممکن است جراحی جزئی نیاز باشد. اگر قاعدگی دردناک دارید یا مشکوک به داشتن پرده ی بکارت با سوراخ کوچک هستید، به دکتر زنان مراجعه کنید. 

۳: پرده بکارت حلقوی

پرده بکارت حلقوی، اطراف ورودی واژن را می پوشاند و به شکل حلقه‌ای پیرامون ورودی واژن قرار دارد.

۴: پرده بکارت ارتجاعی

پرده بکارت ارتجاعی با رابطه جنسی پاره نمی شود یا به طور جزیی پاره می شود و معمولا خونریزی ندارد.

۵: پرده بکارت دو سوراخی یا تیغه ای

هنگامی است که یک غشای نازک در وسط دهانه ی واژن قرار داشته باشد که باعث ایجاد دو دهانه ی کوچک واژن به جای یک دهانه می شود، پرده بکارت تیغه ای ایجاد می شود.

۶: پرده ی بکارت مشبک یا چند سوراخی

این نوع هایمن به طور کامل دهانه ی واژن را پوشانده است اما سطح آن سوراخ های متعددی دارد.

۷: پرده ی بکارت دندانه دار

در هایمن دندانه دار، حفره ی وسط آن یک حفره گرد با لبه های مضرس می باشد. در واقع تفاوت هایمن دندانه دار با پرده بکارت حلقوی فقط در مضرس یا دندانه دار بودن لبه های حفره ی ورودی است.

پرده بکارت ارتجاعی با رابطه ی جنسی پاره نمی شود یا به طور جزیی پاره می شود و معمولا خونریزی ندارد.

انواع-پرده-بکارت
انواع پرده ی بکارت، برای تشخیص نوع پرده ی بکارت خود به متخصص زنان مراجعه کنید.

تغییرات پرده ی بکارت در طول زندگی

پر در طول زندگی دستخوش تغییراتی می شود.

 • قبل از بلوغ، پرده بکارت نازک و حساس است.
 • در دوران بلوغ، افزایش هورمون ها (استروژن) باعث ضخیم شدن بکارت و سایر بافت های واژن می شود.
 • در دوران بارداری نیز افزایش هورمون ها باعث می شود بافت های واژن انعطاف پذیرتر و کشیده شود تا زایمان ایجاد شود. زایمان همچنین ممکن است شکل هایمن و بافت های واژن را تغییر دهد.
 • در زمان یائسگی و پیری به علت کاهش استروژن، هایمن و سایر بافت های واژن دوباره نازک می شوند.

تنها چیزی که باعث پارگی کامل پرده ی بکارت می شود، ورود جسم خارجی به واژن است.

چه کارهایی باعث آسیب و پاره شدن هایمن می شود؟

به طور کلی تنها چیزی که باعث پارگی کامل پرده بکارت می شود، ورود جسم خارجی به واژن است؛ مانند:

 • رابطه ی جنسی واژینال
 • قرار دادن شی خارجی در واژن مانند تامپون، کاپ قاعدگی، انگشت یا اسباب بازی جنسی
 • انجام تست پاپ اسمیر
 • معاینه ی واژینال به وسیله ی اسپکولوم
 • انجام سونوگرافی از طریق واژن
 • برخی ورزش ها و فعالیت های بدنی.

علائم پاره شدن پرده ی بکارت

پاره شدن یا آسیب به پرده ی بکارت یکی از دغدغه ای مهم فردی و خانوادگی است. علائم پاره شدن پرده ی بکارت در هر خانمی یکسان نیست و ممکن است هر فرد تمام این علائم را تجربه نکند. برخی از علائم پارگی هایمن عبارتند از:

 • وجود لکه هایی بر روی واژن
 • احساس درد در ناحیه واژن
 • وجود تکه هایی از پوست پاره شده در دهانه واژن
 • خونریزی یا لکه بینی (معمولا خونریزی شدید نیست)
 • تغییر شکل لابیا های مینور در اطراف واژن
 • تغییر شکل ورودی واژن از حالت گرد به حالت شکل ۷ به علت پارگی
 • تحلیل برجستگی های پرز مانند درون واژن.

در اولین رابطه ی جنسی که فرد بکارت خود را از دست می دهد چه اتفاقی می افتد؟

در اولین رابطه ی جنسی از طریق واژن، به دلیل پارگی بافت پرده ی بکارت، ممکن است درد و خونریزی وجود داشته باشد. وقتی پرده بکارت پاره شد، دیگر رشد نمی کند و ترمیم نمی شود. 

نکته ی مهم : یکی از مهم ترین قسمت های آمادگی برای رابطه ی جنسی، استفاده از روش های پیشگیری از بارداری و کاندوم برای جلوگیری از بارداری و بیماری های مقاربتی است.

فاصله ی پرده ی بکارت از واژن چقدر است؟

پرده ی بکارت دقیقا در ابتدای ورودی واژن قرار دارد. در واقع واژن به منزله ی در ورودی برای واژن است و برای ورود به واژن ابتدا باید از پرده ی بکارت عبور کرد.

چقدر دخول باعث پاره شدن پرده بکارت می شود؟

در زمان نزدیکی، آلت تناسلی مرد وارد واژن می شود. همانطور که گفته شده، پرده ی بکارت نیز در ابتدای ورودی واژن قرار دارد. بنابراین آلت تناسلی باید از هایمن رد شود تا بتواند وارد واژن شود. به همین دلیل هر میزان از ورود آلت تناسلی، می تواند باعث پارگی آن شود.

علائم نداشتن بکارت چیست؟

در برخی از روابط جنسی اول، برای افراد مهم است بدانند زن باکره است یا خیر. اگرچه تشخیص سلامت یا پارگی پرده ی بکارت توسط ماما یا متخصص زنان صورت می گیرد اما با برخی نشانه های نداشتن هایمن عبارتند از:

 • حالت لابیاهای مینور: در دختران باکره لابیاهای مینور به یکدیگر چسبیده اند و به یکدیگر نزدیک هستند اما در زنانی که پرده ی بکارت آن ها پاره شده است، لابیاهای کوچک از یکدیگر و فاصله دارند و قابل مشاهده هستند.
 • شکل ورودی واژن یا هایمن: در دخترانی که رابطه ی جنسی واژینال نداشته اند، شکل هایمن گرد است اما پس از برقرار یرابطه ی جنسی، به دلیل دخول و پارگی هایمن، شکل ورودی واژن شبیه به ۷ می شود.
 • شکل پرزهای برجسته ی واژن: پس از برقراری رابطه ی جنسی، پرزهایی که درون واژن قرار دارند به تدریج تحلیل رفته و از بین می روند. قبل از برقرای رابطه ی جنسی، جهت این چین و پرزها به سمت دهانه ی واژن است.
 • مخاط واژن: مخاط واژن در دختران باکره ضخیم است.

آیا در اولین رابطه ی جنسی واژینال خونریزی وجود دارد؟

بعضی مواقع با پاره شدن پرده بکارت، خونریزی رخ می دهد. میزان خون در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. البته ممکن است در برخی افراد که پرده بکارت ارتجاعی دارند، اولین رابطه ی جنسی واژینال باعث خونریزی نمی شود.

همچنین در صورتی که حجم بافت پرده ی بکارت کم باشد، ممکن است خونریزی وجود نداشته باشد یا حجم خونریزی بسیار کم باشد.

نمی توان بر اساس اینکه فرد در هنگام اولین رابطه ی جنسی خونریزی کرده است یا خیر تشخیص داد که او باکره است یا نه. حدود ۴۳ درصد از زنان هنگام اولین رابطه ی جنسی خونریزی ندارند.

مقدار خونریزی می تواند از چند قطره تا خونریزی برای چند روز متفاوت باشد. اگر خونریزی بیش از ۳ روز طول کشید، با پزشک خود مشورت کنید.

نمی توان بر اساس اینکه فرد در هنگام اولین رابطه ی جنسی خونریزی کرده است یا خیر تشخیص داد که او باکره است یا نه.

خونریزی پریود و خونریزی پارگی پرده بکارت چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

خون دوران قاعدگی معمولا قوام غلیظ تری دارد و رنگ آن کمی تیره است. به این دلیل که خون پریود فقط خون نیست بلکه شامل لایه های داخلی رحم است که در زمان قاعدگی ریزش می کنند. از طرفی نیز خونریزی ناشی از پاره شدن پرده ی بکارت، معمولا رنگ روشنی دارد.

دلایل خونریزی واژینال چیست
تفاوت رنگ خونریزی پریود و پاره شدن هایمن

پاره شدن پرده بکارت درد دارد؟

پاره شدن پرده بکارت و ترس از  درد آن به خصوص در زوجینی که قرار است اولین بار رابطه داشته باشند دغدغه ای رایج است. به طوری که بسیاری از تازه عروسان از شب زفاف و اولین رابطه جنسی میترسند.

رشته های عصبی کمی در پرده ی بکارت وجود دارد و به همین دلیل در صورت آرامش جسمی و روانی، پارگی آن معمولا بدون درد است. با رعایت موارد زیر می توان از رابطه ی جنسی دردناک پیشگیری کرد:

 • اضطراب باعث می شود عضلات شما دچار انقباض شوند و واژن سفت شود. این موضوع می تواند باعث دردناکی و ناخوشایند بودن رابطه ی جنسی شود.
 • واژن با تحریک کافی مرطوب می شود تا رابطه ی جنسی آسان تر شود. اگر به اندازه ی کافی معاشقه نداشته باشید، ممکن است به اندازه کافی مرطوب نباشید. این موضوع می تواند باعث دردناک شدن رابطه ی جنسی شود.
 • خشکی واژن نیز ممکن است منجر به ناراحتی هنگام رابطه ی جنسی شود.
 • عفونت ادراری و تناسلی نیز از دیگر مواردی هستند که ممکن است باعث رابطه ی جنسی دردناک شوند.
 • حساسیت به مواد تشکیل دهنده ی کاندوم یا لوبریکانت نیز می تواند منجر به التهاب واژن و در نتیجه رابطه ی جنسی دردناک شود.

برای کاهش درد پس از پارگی پرده بکارت چه اقداماتی می توان انجام داد؟

اگر پاره شدن بکارت باعث درد شود، برای آرام شدن می توانید موارد زیر را امتحان کند:

 • بسته ی یخ را در یک پارچه ی تمیز بپیچید و آن را نزدیک دهانه ی واژن قرار دهید.
 • نشستن در یک ظرف آب خنک و تمیز.
 • مصرف داروهای مسکن، مانند استامینوفن.
 • اجتناب از داشتن رابطه ی جنسی مجدد تا زمان کمرنگ شدن درد.

در صورتی که درد برطرف نشد، با پزشک زنان مشورت کنید. با مشاوره تلفنی دکتر زنان، در هر شرایطی می توانید مسئله ی پیش آمده را حل کنید.

معاینه ی پرده بکارت توسط خود فرد

اگر کنجکاو هستید که ببینید شکل بکارت شما چگونه است، می توانید با یک آینه ی کوچک و چراغ قوه نگاهی به واژن خود بیندازید. لابیا های خود را با دست از یکدیگر جدا کرده و به ورودی مجرای واژن نگاه کنید، ممکن است هایمن قابل مشاهده باشد. هایمن هم رنگ قسمت داخلی واژن است.

اگر نتوانستید هایمن خود را پیدا کنید، نگران نباشید. زیرا معمولا فرد نمی تواند پرده ی بکارت خود را تشخیص دهد و این کار لازم است توسط پزشکی که در این زمینه تخصص و مهارت دارد (متخصص زنان) انجام شود. همچنین لمس کردن هایمن با انگشتان تقریبا غیر ممکن است. 

توجه: 

مراقب باشید که برای معانه پرده بکارت، دیدن یا برطرف کردن کنجکاوی می توانید به آن آسیب بزنید. بهتر است کهمعاینه در هر صورتی توسط متخصص زنان صورت گیرد.

معاینه ی پرده بکارت توسط  دکتر زنان

معاینات دستگاه تناسلی زنان در مطب پزشک بخشی از معاینه ی سلامت بدن زنان است. قبل از معاینه دستگاه تناسلی، بیمار باید نسبت به معاینه ی پزشک رضایت داشته باشد و معاینه باید به گونه ای انجام شود که به شان بیمار احترام گذاشته شود و بیمار تا حد ممکن راحت باشد. 

برای معاینه ی هایمن باید روی تخت معاینه ی زنان (ژنیکولوژی) بخوابید. زانو را خم کنید و پاشنه ی پا را در قسمت مشخص شده قرار دهید. سپس پزشکزنان  پرده بکارت را معاینه می کند.

معاینه-پرده-بکارت
برای معاینه بکارت به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

آیا زمان پارگی پرده بکارت را می توان تشخیص داد؟

از روی نشانه های ظاهری مانند قرمزی و خون مردگی و زخم می توان زمان تقریبی پارگی پرده بکارت را تا ۱ الی ۲ هفته بعد (حداکثر ۱ ماه) از پاره شدن آن تشخیص داد. پس از بهبودی و ترمیم زخم ناشی از پاره شدن پرده ی بکارت، تشخیص اینکه پارگی آن مربوط به چند ماه یا چند سال قبل بوده امکان پذیر نیست. برای تشخیص پارگی پرده ی بکارت لازم است به متخصص زنان مراجعه کنید.

برای تشخیص پارگی پرده بکارت لازم است به متخصص زنان مراجعه کنید.

آیا پرده بکارت قابل ترمیم است؟

ترمیم پرده بکارت یا هایمنوپلاستی (hymenoplasty) یا هایمنوراپی (Hymenorrhaphy) یکی از دغدغه های افرادی است که به دلایلی مانند تجاوز جنسی، ورزشهای سنگین سلامت هایمن خود را از دست داده اند.. اما ترمیم گرده بکارت چگونه است؟ در صورتی که تصمیم به ترمیم پرده ی بکارت دارید، حتما باید این کار توسط شخصی انجام شود که تبحر لازم را داشته باشد. در بسیاری از فضاهای مجازی پزشکان یا حتی افرادی به صورتی تجربی اقدام به ترمیم یا به اصطلاح دوختن پرده بکارت می کنند. اما برای این کار باید حتما از پزشک زنان متخصص استفاده کنید. 

به دلیل نوع بافت پرده بکارت که فیبری است و میزان شبکه ی عروقی کمی که در آن قرار دارد، احتمال ترمیم آن کم است. 

تکنیک های مختلفی برای ترمیم پارگی پرده بکارت وجود دارد، پزشکی بایستی اقدام به این جراحی نماید که در این زمینه مهارت کافی را داشته باشد تا تکنیک های مختلفی را در صورت ابتلا به هر نوع پارگی به کار ببرد.

برای ترمیم پرده بکارت با مجوز، با پزشک زنان مشورت کنید.

زمان مناسب برای ترمیم بکارت چه زمانی است؟

زمان مناسب برای ترمیم بکارت، از محدودیت چندانی برخوردار نیست. یعنی، مدت‌ها پس از بروز پارگی پرده ی بکارت هم می‌توان برای ترمیم آن اقدام کرد. با این حال، طبیعتا، هر چقدر زودتر انجام بگیرد ممکن است با عوارض جانبی کم‌تری توأم بوده و نتیجه بهتری را به دنبال داشته باشد.

ترمیم بکارت قابل تشخیص است؟

در مواردی، ترمیم بکارت قابل تشخیص است. در صورتی که از تکنیک مناسب استفاده نشده باشد، پزشک می تواند پرده بکارت ترمیمی را تشخیص دهد. باقی ماندن اثرات جراحی، به مهارت جراح و متخصص زنان و زایمان سیار وابسته است. در نتیجه برای ترمیم بکارت با مجوز، حتما از متخصصین زنان و زایمان در سایت دکترتو نوبت مشاوره بگیرید.

مراقبت های لازم پس از ترمیم هایمن

 • پس از جراحی ترمیم هایمن، باید به آرامی منطقه را با آب و صابون بشویید.
 • به مدت ۲ تا ۴ هفته تورم و کبودی جزئی وجود دارد.
 • معمولا درد پس از این عمل بسیار کم است و در عرض ۱ هفته از عمل جراحی برطرف می شود.
 • تا ۱ هفته پس از عمل ترمیم، از انجام کارهای سنگین خودداری کنید.
 • برای کمک به هرگونه درد و جلوگیری از عفونت پزشک داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک را تجویز می کند.

کپسول های ترمیم بکارت یا پرده بکارت مصنوعی چیست؟

پرده بکارت مصنوعی یا کپسول پرده بکارت یا شیاف پرده بکارت، یک کپسول حاوی مایع قرمز رنگ و مشابه خون است. زمانی که این کپسول درون واژن گذاشته می‌شود، لایه پوشاننده آن در اثر حرارت و رطوبت بدن به مرور تجزیه شده و مایع خون مانند درون آن از واژن خارج می‌شود. این محصول اولین بار در چین ساخته شد و در کشورهایی نظیر مصر و کشورهای خاورمیانه با استقبال روبرو گشت.

ترمیم-پرده-بکارت
برای ترمیم بکارت به هر متخصصی اعتماد نکنید. برای مشاوره می توانید از پزشکان زنان و زایمان تیم دکترتو کمک بگیرید.

‌پاسخ به چند سوال متداول

بعد از پارگی پرده ی بکارت چه غذاهایی بخوریم؟

بعد از اولین رابطه ی جنسی خوردن غذاهای مقوی می توانند به بازگشت قدرت و تجدید قوی کمک کند. غذاهایی مانند:

 • میوه و آب میوه های غنی از ویتامین مانند:
  • موز، آب هویج، آب آناناس، آب هندوانه، آب پرتقال، آب سیب
 • مواد قندی و شیرین مانند:
  • شکلات و کاکائو و عسل
  • بستنی (به دلیل داشتن قند و برای کاهش دمای بدن که در طی رابطه ی جنسی بالا رفته است).

آیا کسی که پرده ی بکارت سالم دارد می تواند باردار شود؟

بله! امکان بارداری در کسی که بکارت سالم دارد وجود دارد زیرا اسپرم می تواند حرکت کند و خود را به رحم و در نهایت به تخمک ها برساند. به یاد داشته باشید که اگر اسپرم بر روی ناحیه ی تناسلی و پرده ی شما ریخته شود، می تواند خود را از طریق حفره ی وسط هایمن به سمت داخل واژن برساند. ریختن مایع منی در دیگر نواحی بدن موجب بارداری نمی شود.

آیا امکان پاره شدن هایمن در رابطه ی جنسی از پشت (آنال) هم وجود دارد؟

خیر. زیرا در رابطه ی جنسی از پشت، آلت تناسلی مرد وارد واژن نمی شود به همین دلیل احتمال پارگی پرده ی بکارت در این نوع نزدیکی وجود ندارد.

آیا لیزر موهای زائد، باعث از بین رفتن بکارت می شود؟

خیر. پروب دستگاه لیزر وارد واژن نمی شود و تنها روی لابیاها و سایر نقاط قرار می گیرد. به همین دلیل لیزر موهای زائد آسیبی به هایمن وارد نمی کند.

آیا خودارضایی باعث پاره شدن بکارت می شود؟

تا زمانی که انگشت یا شی دیگری وارد واژن نشود، خودارضایی منجر به پارگی پرده ی بکارت نمی شود. 

آیا فعالیت های ورزشی باعث آسیب به هایمن می شود؟

برخی فعالیت های بدنی و ورزشی می توانند باعث کشش و نازک شدن بکارت شوند اما باعث پارگی کامل آن نمی شوند، مانند:

 • اسب سواری
 • دوچرخه سواری
 • کوهنوردی و صخره نوردی
 • بالا رفتن از درختان
 • ژیمناستیک
 • رقصیدن.

گواهی سلامت پرده ی بکارت را چگونه بگیریم؟

دریافت گواهی سلامت بکارت در میان بسیاری از خانواده‌های سنتی رایج است. برای انجام این کار، لازم است فرد به محل پزشکی قانونی مراجعه کرده و تحت معاینه قرار بگیرد. بنا به اصل رازداری، گواهی مورد نظر، فقط به فرد مراجعه کننده تحویل داده می‌شود.

هرجای دنیا هستی دکتر زنان خودتو پیدا کن
هرجای دنیا هستی دکتر زنان خودتو پیدا کن

راهنمای مراجعه به دکتر زنان

لازم است شما اطلاعات کافی درباره ی بدن خود را بدانید. هایمن قسمتی از بدن شماست. انواع مختلفی دارد که باید پیش از اولین رابطه جنسی نوع آن را بدانید. همانطور که گفته شد، برخی از انواع بکارت نیازمند جراحی هستند. برخی افراد نیز برای معاینه و گاهی برای ترمیم به دنبال پزشک مناسب می گردند. برای معاینه پرده بکارت و راهنمایی های لازم، می توانید از مشاوره تلفنی دکتر زنان استفاده نمایید.

منبع: nhs، healthline، pubmed، who، health، plannedparenthood، medicalnewstoday، womenshealthmag، Hellodoctor، teenvogue، health

۱۴ کامنت

 1. سلام وقتتون بخیر من خود ارضایی کردم ولی اصلا به واژنم یا سوراخ نزدیک نشدم و مردم حلقوی ممکنه که اسیب دیده باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   پرده بکارت ورودی واژن قرار داره و دخول یا ورود جسم به داخل وازن باعث پارگی اون میشه. اگه جسمی وارد واژن نکردی و درد و خونریزی حس نکردی مشکلی برات پیش نیومده. میتونی مشاوره تلفنی با همکار ماما سوالاتت رو بپرسی.
   ماما

 2. سلام من اصلا رابطه ای نداشتم فقط وقتی بچه بودم از سر کنجکاوی انگشت اشارمو داخل واژنم کردم آیا بکارتم اسیب دیده؟ 😭

  1. سلام دوست عزیز
   اگه تو بچگی این کارو کردی مطمئنا ابتدای واژن وارد کردی و با احساس درد انجام عمل رو ترک کردی و خونریزی هم ندیدی. اگه این اتفاق افتاده بکارت شما مشکلی نداره. برا اطمینان میتونی به متخصص زنان مراجعه کنی من برات لینک نوبت رو میزارم.
   متخصص زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرت رو درباره این مقاله بگو
Group 2
Group Copy 3
Group 3

ما رو در شبکه های اجتماعی دنبال کن