لیفت بینی چیست؟ بهترین روش برای لیفت بینی کدام است؟

0
لیفت-بینی
لیفت-بینی

لیفت بینی چیست؟

احتمالا عبارت لیفت بینی را در تبلیغات کلینیک‌های زیبایی یا از زبان دوستانتان شده‌اید. لیفت بینی یکی از ده‌ها روش زیبایی بوده، که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. تقاضا برای انجام آن در کلینیک‌های زیبایی سراسر جهان از جمله ایران، رو به ‌رشد است.

از آن‌جایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد، تغییرات جزئی در آن می‌تواند در ظاهر شما تفاوت زیادی ایجاد کند. لیفت بینی یک روش غیرجراحی محسوب می‌شود. پزشکان متخصص، این روش را بسیار کارآمد و بی‌خطر می‌دانند. انجام لیفت در مقابل عمل جراحی بینی، عوارض بسیار کم‌تری دارد. زیرا این روش با سوزن انجام شده و شباهتی به جراحی‌های سنگین ندارد؛ اما تاثیرات آن دائمی نیست و بین 6 ماه تا یک سال حفظ می‌شود.

این روش یک عمل سرپایی محسوب شده و متخصص دارای مهارت می‌تواند در کم‌تر از 15 دقیقه آن را انجام دهد. در انواع روش‌های لیفت و در اکثر افراد، دوره نقاهت بسیار کوتاه بوده و در همان روز می‌توان به کارهای روزمره مشغول شد.

برای انجام عمل های زیبایی بینی مانند تزریق ژل یا لیفت بینی با نخ، باید به متخصص زیبایی یا جراح پلاستیک زیبایی یا ترمیمی که به اسم جراح بینی نیز شناخته می شوند، مراجعه کنید.

nose-thread-lift
لیفت بینی با نخ یکی از انواع روش های رایج لیفت بینی است.

لیفت بینی برای چه افرادی مناسب است؟

بدون شک، تغییراتی که در عمل جراحی بینی ایجاد می‌شود در لیفت بینی قابل مشاهده نیست. افرادی که در تیغه بینی، برجستگی کوچکی داشته یا دچار عدم تقارن جزئی هستند، می‌توانند این روش ( رینوپلاستی ) را انتخاب کنند. همچنین برای کسانی که در گذشته جراحی بینی انجام داده و در بخش‌های جزئی از نتیجه عمل راضی نیستند، لیفت بینی گزینه مناسبی است.

البته افرادی که قبلا جراحی بینی داشته‌اند، باید در انتخاب پزشک متخصص دقت بیشتری داشته باشند. تزریقات در این بیماران به تخصص و مراقبت بیشتری نیاز دارد.
برخی افراد به دنبال نتایج فوری بوده یا به هر دلیلی نمی‌توانند عمل بینی انجام دهند؛ حتی ممکن است شرایط گذراندن دوره نقاهت را در خانه نداشته باشند. به این افراد توصیه می‌شود لیفت بینی انجام دهند.

اگر شما جز افرادی هستید که بابت تغییرات پس از جراحی بینی نگران هستید، می‌توانید با انجام لیفت بینی تا حدودی این تغییرات را به صورت آزمایشی مشاهده کنید. در صورتی که نتیجه تغییرات راضی کننده نبود، بدون نگرانی و پس از چند ماه به ظاهر قبلی خود بازمی‌گردید.

افرادی که در تیغه بینی برجستگی کوچکی داشته یا دچار عدم تقارن جزئی هستند، افرادی که از عمل بینی خود ناراضی هستند یا افرادی که به دنبال نتیجه فوری هستند یا بابت تغییرات دائمی بینی نگارن هستند، بهتر است لیفت بینی را انتخاب کنند.

انواع لیفت بینی چیست؟

لیفت بینی به دو روش انجام می‌شود. پزشک متخصص بهترین روش را با توجه به نوع بینی و نوع تغییرات مورد نیاز پیشنهاد می‌دهد:

 1. یک روش لیفت بینی با ژل بوده، که در اصطلاح به آن فیلر بینی نیز می‌گویند و با تزریق ژل مخصوص، فرم بینی تغییر می‌کند.
 2. روش دوم، لیفت بینی با نخ است، که با استفاده از سوزن‌های ظریف و نخ مخصوص، نوک بینی را بالا برده و فرم تیغه را اصلاح می‌کند.

هر دو روش لیفت عوارض بسیار کمی داشته و با تزریق بی‌حس‌کننده موضعی در ناحیه مورد نظر انجام می‌شود. در ادامه این دو روش را به طور کامل توضیح داده و موارد استفاده از آن‌ها را ذکر می‌کنیم:

1: لیفت بینی با تزریق ژل (فیلر بینی)

در لیفت بینی با تزریق ژل یا فیلر بینی، مواد پرکننده به بینی تزریق شده و باعث تغییر شکل آن می‌شود. به همین دلیل افزایش حجم در بینی را شاهد هستیم. برای افرادی که بینی بزرگی دارند و نیاز است، بینی آن‌ها کوچک شود، این روش توصیه نمی‌شود. تغییرات ایجاد شده در این روش، حداقل تا 6 ماه دوام دارد.

ماده پرکننده به لایه‌های عمیق پوست تزریق شده و در آن قسمت رسوب می‌کند. ژل استفاده شده در لیفت، پس از رسوب، شکل خود را حفظ می‌کند. دوام فیلر بینی به دو عامل بستگی دارد: نوع پوست و نوع ژل استفاده شده. پوست هر شخص در سرعت جذب ژل متفاوت است. اگر از موادی با دوام بالا استفاده شود و پوست شخص مناسب باشد، ممکن است، لیفت تا 3 سال حفظ شود.

در این روش جراح بینی از بی‌حسی موضعی روی بینی و ناحیه اطراف استفاده می‌کند، تا مراجعه کننده در زمان تزریق درد سوزن را حس نکند. پس از ایجاد تاثیر بی‌حسی، پزشک فیلر را به تیغه بینی و اطراف آن تزریق می‌کند. در حین انجام کار ممکن است، فشار جزئی در بینی خود حس کنید. کل مراحل تزریق ژل از 15 دقیقه تا حداکثر 45 دقیقه زمان می‌برد.

اگر می‌خواهید، بینی شما کوچک‌تر به نظر برسد یا برجستگی روی تیغه بینی شما زیاد است، احتمالا این روش نتیجه دلخواه را نخواهد داشت و بهتر است، گزینه جراحی بینی را انتخاب کنید.

انواع ژل برای لیفت بینی:

پرکننده‌هایی که در زیر پوست تزریق می‌شوند، همگی نوعی ژل هستند، که باعث ایجاد حجم در ناحیه مورد نظر می‌شوند. فیلر بینی باید مورد تایید سازمان FDA باشد و یک پزشک زیبایی مجرب تزریق آن را انجام دهد. انواع فیلر بر اساس ماده‌ای که در آن‌ها وجود دارد، دسته بندی می‌شوند. در ادامه 3 نوع ژل را معرفی می‌کنیم.

 • اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک ماده‌ای طبیعی است، که در بدن یافت می‌شود. این ماده به سلول‌ها کمک می‌کند، تا رطوبت خود را حفظ کنند. در این حالت پوست درخشان‌تر و جوان‌تر دیده می‌شود. ژل‌های از نوع اسید هیالورونیک معمولا نرم هستند و حدودا از 6 تا 12 ماه دوام دارند. اکثر این فیلرها دارای لیدوکائین (بی‌حس‌کننده) هستند، تا در حین تزریق و پس از آن، درد و ناراحتی به حداقل برسد. این نوع ژل بیشتر از دیگر انواع ژل به عنوان فیلر بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ژل‌های بر پایه اسید هیالورونیک مورد تایید FDA عبارتند از:

  • Restylane
  • Belotero
  • Juvéderm
  • Captique
  • Esthélis
  • Elevess
  • Hylaform
  • Perlane
 • کلسیم هیدروکسی آپاتیت

این ماده به طور طبیعی در استخوان‌های ما یافت می‌شود. این نوع ژل بافت نرمی دارد و تراکم آن از ژل‌های بر پایه اسید هیالورونیک بیشتر است. همین موضوع، باعث افزایش دوام آن می‌شود. ژل‌های بر پایه کلسیم هیدروکسی آپاتیت حدود 12 ماه زیر پوست حفظ می‌شوند. این ماده همچنین به تحریک تولید کلاژن طبیعی کمک می‌کند. این نوع ژل بیشتر برای از بین بردن خطوط عمیق و چین و چروک استفاده می‌شود. اما برای حجم دهی نیز کاربرد دارد. ژل بر پایه CaHA که مورد تایید FDA باشد، فیلر Radiesse است.

 • اسید پلی لاکتیک

این ژل نوعی فیلر نیمه دائمی محسوب می‌شود. یک ماده مصنوعی زیست سازگار و زیست تخریب‌پذیر است. به عنوان محرک کلاژن طبقه بندی می‌شود. از این نوع ژل برای بازسازی کلاژن طبیعی، از بین بردن خطوط عمیق و ایجاد حجم زیر پوست استفاده می‌شود. این ماده چند روز بعد از تزریق حل می‌شود؛ اما بدن را تحریک می‌کند، تا به تدریج کلاژن تولید کند. نتایج این نوع ژل به تدریج ایجاد می‌شود. ژل‌های بر پایه اسید پلی ال لاکتیک که مورد تایید FDA باشند، عبارتند از:

  • Sculptra
  • Aesthetic.
nose-filler
ژل بینی یا فیلر بینی انواع مختلفی دارد که باید با مشورت دکتر جراح زیبایی بهترین ماده برای شما انتخاب شود.

2: لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ یک روش بسیار جدید است، که باعث ایجاد تغییرات طبیعی با نتایج فوری می‌شود. در این روش می‌توان تیغه بینی، نوک بینی یا هر دو را کشیده، تا بینی صاف شود. با استفاده از این روش می‌توان برجستگی جزئی روی تیغه بینی را نیز از بین برد. در لیفت بینی با نخ همانند تزریق ژل، نیاز به بی‌حس‌کننده موضعی است. کل زمان انجام لیفت حدود 30 دقیقه طول می‌کشد.

قبل از شروع لیفت، بینی کامل استریل شده و برای کاهش درد از بی‌حسی استفاده می‌شود. یک نقطه ورود روی نوک بینی ایجاد می‌شود، تا نخ در امتداد تیغه بینی قرار گیرد. در انتها بخیه، مورد استفاده قرار می‌گیرد. تعداد بخیه‌ها به فرم بینی و نتیجه مورد انتظار شما بستگی دارد. با استفاده از نخ می‌توان، شکل و زاویه بینی و همچنین تیغه بینی را تغییر داد.

دوام و ماندگاری لیفت با نخ به نوع نخ مورد استفاده بستگی دارد. نخ‌های استفاده شده می‌توانند در مواقعی تا چندین سال دوام داشته باشند. این نخ‌ها قابل جذب بوده و عموما خاردار است. نخ‌های خاردار دوطرفه دوام بسیار خوبی دارند. اگر حدود 9 ماه پس از انجام لیفت، این فرآیند تکرار شود، نتیجه ماندگاری بیشتری خواهد داشت.
لیفت بینی با نخ برای برخی افراد مناسب نبوده و بهتر است، این روش را امتحان نکنند.

 • افراد با عفونت یا التهاب فعال پوستی
 • افراد دارای بیماری خودایمنی
 • افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده‌اند.

انواع نخ برای لیفت بینی:

پزشکان متخصص زیبایی از نخ‌های مختلفی برای لیفت استفاده می‌کنند. این نخ‌ها بر اساس 3 ویژگی مدت زمان جذب، طول نخ و بافت سطحی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • انواع نخ بر اساس جذب

نخ‌های مورد استفاده در لیفت با گذشت زمان جذب بدن می‌شوند. این نخ‌ها از 6 ماه تا 24 ماه دوام دارند و پس از این مدت اثربخشی آن‌ها از بین می‌رود. نخ‌های غیرقابل جذب با پلی پروپیلن ساخته می‌شوند. بدن این نوع ماده را نمی‌تواند تجزیه کند. دوام نخ‌های مورد استفاده در لیفت بینی به صورت زیر است.

  • نخ پلی دیوکسانون (PDO): حدود 6 ماه پس از انجام لیفت، جذب می‌شود.
  • نخ Poly L Lactic Acid (PLA): حدود 12 ماه پس از انجام لیفت، جذب می‌شود.
  • نخ پلی کاپرولاکتون (PCA): حدود 24 ماه پس از انجام لیفت، جذب می‌شود.
 • انواع نخ بر اساس بافت

برای به دست آوردن نتایج موثر، از نخ‌هایی با بافت‌های مختلف استفاده می‌شود. با توجه به ناحیه مورد نظر، بعضی بافت‌ها بهتر از انواع دیگر تاثیر می‌گذارند. حتی گاهی پزشکان از نخ‌های ترکیبی استفاده می‌کنند.

  • نخ‌های غیرخاردار: بافت این نوع نخ‌ها صاف بوده و بیشتر برای نواحی با پوست نازک استفاده می‌شود. این نخ‌‌ها در دو نوع تک رشته‌ای و مارپیچی هستند.
  • نخ‌های خاردار یک جهته: این نوع‌ نخ‌ها تنها در یک جهت خاردار هستند.
  • نخ‌های خاردار دو جهته: این نخ‌ها از دو جهت خاردار هستند. به دلیل قفل شدن نخ در هر دو جهت و ثبات درون بافت، بیشتر از انواع دیگر مورد علاقه پزشکان است. این خارها جلو حرکت نخ را می‌گیرند. با ایجاد سایش در زیر بافت‌ها باعث تولید کلاژن و ترمیم آن ناحیه می‌شوند.
 • انواع نخ بر اساس طول

نخ‌های مورد استفاده می‌توانند، بلند یا کوتاه باشند. نخ‌های PDO بیشترین طول را داشته و از جنس پلیمر قابل تجزیه هستند. برای لیفت بینی این نوع نخ بیشترین کاربرد را دارد.

لیفت-بینی-با-نخ
لیفت بینی با نخ باید در مطب های معتبر جراحان زیبایی انجام شود.

 

3: چسب لیفت 

بسیاری از افراد به دنبال روش‌هایی برای لیفت بینی خود هستند. چسب لیفت بینی راه‌حلی فوری و راحت برای بالا بردن بینی است. ممکن است، شما هم بخواهید در جشن یا مراسمی خاص بینی خوش‌فرمی داشته باشید. اما به دلیل عوارض جراحی زیبایی بینی یا روش‌های لیفت بینی این گزینه‌ها را انتخاب نکنید. در این حالت بهترین راه برای شما استفاده از چسب لیفت است.

بهترین روش لیفت بینی کدام است؟

لیفت بینی با تزریق ژل باعث تغییر در تیغه، نوک بینی و ناحیه اطراف می‌شود. برای اصلاح هر قسمت با توجه به تشخیص جراح بینی، تزریق انجام می‌شود. در روش لیفت با نخ و کشیدن نوک بینی، فرم بینی و تیغه تغییر حالت می‌دهد. ممکن است، پزشکان برای ایجاد تغییرات بیشتر و تاثیر بهتر، از هر دو روش به طور ترکیبی استفاده می‌کنند. لیفت بینی برای افرادی با بینی بزرگ مناسب نیست. اما در برخی مواقع پزشک حرفه‌ای می‌تواند، با اصلاحات مورد نیاز و ایجاد خطای دید باعث کوچک دیده شدن بینی شود.

در جدول زیر دو روش لیفت بینی را با هم مقایسه کرده و کاربرد، عوارض و کاندید مناسب هر یک را ذکر کرده‌ایم.

  لیفت بینی با ژل: لیفت بینی با نخ:
کاربرد:
 • از بین بردن برجستگی تیغه بینی
 • برجسته شدن نوک بینی
 • حجم دادن به بینی
 • بالا بردن نوک بینی
 • اصلاح تیغه بینی
 • باریک شدن تیغه بینی
 • اصلاح زاویه بینی
عوارض:
 • ایجاد نکروز پوست (بافت مردگی)
 • در صورت کافی نبودن مهارت پزشک، احتمال نابینایی وجود دارد.
 • احتمال پخش شدن فیلر و از بین رفتن تقارن بینی
 • تورم و درد تا چند روز پس از درمان
 • امکان ایجاد عفونت
 • در صورت کافی نبودن مهارت پزشک، امکان ایجاد زخم وجود دارد.
 • امکان جابه‌جایی نخ در صورت قرارگیری نادرست
کاندید مناسب:
 • افراد با برجستگی روی تیغه بینی
 • افرادی که جراحی بینی ناموفق داشته‌اند.
 • افراد با بینی پهن
 • افراد با بینی نامتقارن
 • برجستگی روی تیغه بینی

اقدامات لازم قبل از لیفت بینی

اقدامات قبل از لیفت بینی با توجه به نوع آن می‌تواند متفاوت باشد. به همین دلیل باید کلینیک زیبایی مورد نظر شما، قبل از انجام لیفت دستورالعمل‌های لازم را ارائه دهد. به طور کلی باید موارد زیر را رعایت کنید، تا عوارض جانبی لیفت به حداقل برسد.

 • حداقل یک هفته قبل از انجام لیفت، از مصرف داروی آسپرین، داروهای ضد التهاب، ویتامین E و مکمل‌های رقیق‌کننده خون خودداری کنید و در صورت استفاده حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • سطح ویتامین K بدن باید به حد کافی باشد، تا احتمال کبودی کاهش پیدا کند. بهتر است، در هفته‌های قبل از لیفت بینی در رژِیم خود مصرف سبزیجات برگ‌دار را افزایش دهید.
 • قبل از مراجعه به کلینیک برای انجام لیفت، آب به مقدار کافی بنوشید و یک وعده غذا بخورید. البته پرخوری باعث ایجاد حالت تهوع پس از انجام عمل زیبایی می‌شود.

روند بهبود پس از لیفت بینی

پس از انجام لیفت بینی با تزریق ژل ممکن است در ناحیه تزریق درد و تورم داشته و قرمزی مشاهده کنید. طی یک تا دو ساعت قرمزی پوست کم‌تر می‌شود و نتیجه لیفت بینی، قابل مشاهده خواهد بود. برخی از پزشکان متخصص زیبایی برای به حداقل رساندن قرمزی و التهاب، پس از تزریق از کیسه یخ استفاده می‌کنند.
نتایج اصلی پس از یک تا دو هفته به خوبی قابل مشاهده است و قرمزی یا کبودی کاملا از بین می‌رود. لیفت بینی عموما دوره نقاهت نداشته و می‌توانید پس از آن فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهید.

در روش لیفت با نخ نیز روند بهبود مشابه فیلر بینی است. ممکن است، تورم خفیف و کبودی گذرایی مشاهده کنید، که معمولا 2 تا 7 روز بعد از بین می‌رود.

تورم، قرمزی یا کبودی گذرا بعد از لیفت با نخ، معمولا 2 تا 7 روز بعد از لیفت از بین می رود.

چگونه ماندگاری لیفت بینی را به حداکثر برسانیم؟

در هر دو روش لیفت بینی، نوع مواد به‌کاررفته و نوع پوست در میزان ماندگاری تاثیرگذار هستند. اما با ایجاد شرایطی می‌توان، دوام لیفت بینی را افزایش داد. مراقبت‌های زیر تا حدودی باعث افزایش ماندگاری لیفت بینی با تزریق ژل می‌شود.

 • روش‌های روتین مراقبت از پوست را در برنامه خود قرار دهید.
 • فیلر بینی به آب حساس است و در صورت کمبود آب، کاهش پیدا می‌کند. نوشیدن آب را به‌هیچ وجه فراموش نکنید.
 • قبل از این‌که ژل کامل از بین برود، تزریق جدید را انجام دهید.
 • از تکرار حرکاتی که ممکن است، به فیلر بینی فشار وارد کند، خودداری کنید. می‌توانید از پزشک خود در مورد تزریق بوتاکس و محدود کردن حرکت عضلات در نواحی خاص بپرسید.
 • فشار بر روی بینی مثل استفاده از عینک و ماسک بر روی دوام لیفت بینی تاثیر منفی دارد.
 • در زمان تمدید لیفت بینی، با جراح بینی خود مشورت کنید و از روش‌های جدید با ماندگاری بیشتر مطلع شوید.

مزایای لیفت بینی

بهتر است، قبل از هرگونه عمل زیبایی مزایا و معایب آن روش را بررسی کنید. به ویژه اگر روشی جدید بوده و اطلاعات شما در آن موضوع کم است. لیفت بینی جوانب مثبتی داشته و به دلیل همین مزایا طرفداران زیادی پیدا کرده است. برخی از مزایای لیفت بینی به شرح زیر است.

 • در این روش نیازی به بیهوشی نیست و نگران عوارض بیهوشی نخواهید بود.
 • روند بهبودی بسیار سریع بوده و دوره نقاهت ندارد.
 • نتایج بلافاصله قابل مشاهده است.
 • بلافاصله پس از انجام لیفت می‌توانید، فعالیت‌های روزانه خود را مثل قبل انجام دهید.
 • نتایج آن دائمی نیست. در صورتی که از شکل ظاهری بینی راضی نباشید، پس از چند ماه مشکل برطرف می‌شود.
 • هزینه لیفت بینی بسیار کم‌تر از جراحی بینی است.
ژل-بینی
در این عکس می توانید نتیجه تزریق ژل بینی یا فیلر بینی را ببینید.

معایب لیفت بینی

انجام لیفت در کنار مزایای آن، دارای جوانب منفی نیز است. از معایب آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • اگر به دنبال تغییرات چشمگیر و دائمی در ظاهر خود هستید، این روش ناامیدکننده خواهد بود.
 • ممکن است، عوارض جانبی مثل کبودی و تورم به همراه داشته باشد.
 • این احتمال وجود دارد، که تزریق در محل نامناسب منجر به خون‌ریزی قابل مشاهده در زیر پوست شود.
 • این روش نسبتا جدید است و هنوز عوارض جانبی طولانی مدت آن به خوبی بررسی نشده است.
 • بیمه هیچ یک از هزینه‌های مربوط به لیفت بینی را پوشش نمی‌دهد.

توجه: مطلبی که مطالعه می‌کنید صرفا جنبه‌ی افزایش آگاهی دارد و به هیچ وجه جایگزین توصیه‌های پزشک نیست. برای انجام هر گونه عمل جراحی زیبایی لازم است حتما به پزشک متخصص زیبایی مراجعه کنید.

خطرات و عوارض جانبی لیفت بینی

به طور کلی خطرات و عوارض لیفت بینی بسیار کم است. اما از آن جایی که سیستم خون‌رسانی در بینی پیچیده است و مویرگ‌های آن در نهایت با چشم در ارتباط هستند، باید توسط متخصص حرفه‌ای انجام شود؛ در غیر این صورت ممکن است، باعث ایجاد عوارض عروقی، نکروز پوست (بافت مردگی پوست) و عفونت شود. همچنین به دلیل ارتباط با چشم احتمال نابینایی نیز وجود دارد. در روش لیفت با نخ احتمال دارد، در نقطه ورود نخ مشکلات پوستی ایجاد شود. این ناراحتی عموما چند روز بعد از بین می‌رود.

عوارض ذکر شده، جز خطرات با احتمال بسیار کم است. عارضه جانبی که اکثر افراد پس از لیفت بینی مشاهده می‌کنند، کمی قرمزی و حساسیت در ناحیه تزریق است. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • کبودی در محل تزریق
 • ورم
 • جابه‌جایی ژل به نقاط دیگر بینی یا زیر چشم و ایجاد ظاهری موج دار روی پوست
 • حالت تهوع.

با انتخاب بهترین متخصص جراح زیبایی عوارض و خطرات لیفت بینی را به حداقل برسانید!

هزینه لیفت بینی

قیمت لیفت بینی با نخ و تزریق ژل بینی در مقایسه با جراحی بسیار پایین است و هزینه‌های جانبی برای مراقبت ندارد. محاسبه هزینه لیفت بینی، به شرایط مختلفی بستگی دارد. متخصصان زیبایی با توجه به تجربه و نوع کار قیمت‌های مختلفی تعیین کرده‌اند. همچنین نوع ژل استفاده شده، حجم مواد مورد نیاز برای تزریق و تعداد نخ در قیمت گذاری موثر هستند. به همین دلیل بهتر است، قبل از تعیین وقت برای انجام لیفت، با چند پزشک مجرب مشاوره داشته باشید.

از آن‌جایی که لیفت بینی یک عمل زیبایی محسوب می‌شود، بیمه هزینه آن را پوشش نمی‌دهد. پوشش بیمه شامل اقداماتی ‌ می ‎شود که پزشک آن را توصیه کند. هیچ دلیل پزشکی برای لیفت وجود ندارد و نمیتوان بابت آن از پزشک توصیه دریافت کرد.

چگونه بهترین پزشک متخصص زیبایی را برای لیفت بینی پیدا کنیم؟

در صورتی که لیفت بینی توسط پزشک باتجربه و حرفه‌ای انجام نشود، ممکن است، عمل زیبایی با عوارض شدیدی همراه باشد. به همین دلیل قبل از انتخاب پزشک و کلینیک زیبایی بهتر است، مواردی را بررسی کنید.

 • از پزشک خود بخواهید، چند تصویر قبل و بعد از مراجعه‌کنندگان قبلی نشان دهد.
 • تعداد موارد انجام شده و تجربه پزشک را بررسی کنید.
 • در رابطه با انواع مواد لیفت بینی مورد استفاده در کلینیک مورد نظر پرس‌وجو کنید.
 • از رعایت پروتکل‌های بهداشتی کلینیک قبل و پس از لیفت مطمئن شوید.

دکترتو بهترین متخصصین جراح پلاستیک و ترمیمی را گرد هم آورد. در صورتی که می خواهید بینی خوش فرمتری داشته باشید، لازم است پیش از هر اقدامی با جراح بینی معتبر صحبت و مشاوره کنید. برای مشاوره با جراح بینی می توانید از سایت دکترتو استفاده کنید.

سخن آخر :

یکی از عوامل مهم در زیبایی صورت بینی (دماغ) است که با روش های مختلف که در این مطلب بیان شد می‌توان بینی را زیبا کرد مثلا با استفاده از لیفت بینی، چسب لیفت بینی، عمل زیبایی بینی یا لیفت بینی با نخ است که سعی شد به طور کامل در مورد تمام این موارد توضیح داده شود.لیفت بینی اهمییت بسیار بالایی دارد و امروزه افراد زیادی به دنبال زیبایی صورت خود هستند.

سولات متداول :

چسب لیفت بینی چیست وقیمت آن ؟

چسب بینی یکی از روش ها فوری و راحت است و قیمت آن با توجه به برن متفاوت است که میتوانید در مقاله چسب لیفت بینی بیشتر بخوانید.

لیفت بینی با نخ چگونه است ؟

لیفت بینی با نخ یک روش بسیار جدید است، که باعث ایجاد تغییرات طبیعی با نتایج فوری می‌شود. در این روش می‌توان تیغه بینی، نوک بینی یا هر دو را کشیده، تا بینی صاف شود.

قیمت لیفت بینی

قیمت لیفت بینی با نخ و تزریق ژل بینی در مقایسه با جراحی بسیار پایین است و هزینه‌های جانبی برای مراقبت ندارد. محاسبه هزینه لیفت بینی، به شرایط مختلفی بستگی دارد.

منبع :
https://medcraveonline.com/JDC/hanging-by-a-thread-choosing-the-right-thread-for-the-right-patient.html
https://gurrusays.com/different-types-of-thread-lifts
https://www.meclinic.com.au/face/thread-lift/nose-thread-lift.html
https://www.wedofaces.com/blog/what-is-string-rhinoplasty
https://www.healthline.com/health/nonsurgical-rhinoplasty#Fast-facts
https://www.plasticsurgery.org/news/blog/what-is-liquid-rhinoplasty
https://www.mariefranceasia.com/beauty/beauty-sos/the-killer-question/nose-thread-lift-vs-nose-fillers-266294.html
https://radium-aesthetics.com/nose-thread-lift-guide

عاشق نوشتن، یادگیری و تجربه‌های جدید ... با هر بار نوشتن بیشتر یاد می‌گیرم. خوشحالم در دکترتو فرصت تولید محتوا در دنیای پزشکی و ارتقاء سلامت جامعه را دارم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید