معجزه‌ی تزریق ژل به ساق و مچ پا برای داشتن پاهای زیباتر

0
gel-injections-to-legs-and-ankles
تزریق ژل به ساق و مچ پا

تزریق ژل به ساق و مچ پا طرفداران بسیاری به‌ویژه در میان افرادی که پاهای کوچک و لاغری دارند، پیدا کرده است. البته این کار توسط بدنسازان و همچنین افرادی که دچار آسیب یا معلولیت جسمی هستند هم صورت می‌گیرد. تزریق ژل به پا در مردان و زنان تفاوتی ندارد و برای هر دو گروه انجام می‌شود. به‌طورکلی این روش علاوه‌بر اثربخشی بسیار بالا و ایجاد نتیجه دلخواه، عوارض جانبی بسیار کمی هم دارد. اما بهتر است قبل از اینکه برای تزریق ژل به مچ یا ساق پای خود اقدام کنید، به‌خوبی در مورد تحقیق کنید و با اطلاعات کافی برای تزریق ژل اقدام کنید.

در این مطلب از دکترتو جنبه‌های مختلف تزریق ژل به ساق و مچ پا را با هم بررسی می‌کنیم تا بتوانید انتخاب آگاهانه‌تری داشته باِشید. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

در دکترتو با بهترین جراح پلاستیک آشنا شوید، با آنها مشورت کنید و در صورت نیاز برای دریافت نوبت ویزیت حضوری اقدام کنید.

مشاوره با متخصصان
جراحی پلاستیک
دکترِتو

تزریق ژل به ساق و مچ پا چگونه انجام می‌شود؟

مردان و زنان زیادی آرزوی داشتن اندامی عضلانی و متناسب دارند. این موصوع در مورد نواحی ساق و مچ پا هم صادق است. یک اندام متناسب زمانی به‌دست می‌آید که تمامی اعضای بدن با یکدیگر تناسب داشته باشند. در برخی از افراد علی‌رغم ورزش شدید و حتی بدنسازی، ساق و مچ پا به حجم موردنظر نرسیده و لاغر باقی می‌ماند. این موضوع تناسب کلی اندام را تحت تاثیر قرار می‌دهند. بسیاری از مراجعه‌کنندگان برای انجام این تزریق، از مچ یا ساق پای لاغر خود شکایت دارند. از نظر آنها این لاغری مچ و ساق پا حتی در استایل و لباس‌پوشیدن آنها هم مؤثر است.

gel-injections-to-legs-and-ankles
برخی افراد با وجود تمرینات ورزشی ساق و مچ پای لاغری دارند و ابن باعث بهم خوردن تناسب پاها می‌شود.

تزریق ژل به ساق پا

در این روش ژل توسط متخصصین به ساق پا تزریق شده و زمانی که زیر پوست قرار می‌گیرند، نواحی مورد نظر را پر کرده و ظاهری بسیار زیبا به ساق پا می‌بخشند. در واقع با این تزریق نواحی که لاغر به نظر می‌رسند، پر می‌شوند و فرمی ایده‌آل را در ساق پا ایجاد می‌کند. ساق پای شما با تزریق ژل بزرگ‌تر شده و این بزرگی می‌تواند با توجه به سلیقه و نیاز ساق پای شما انجام شود. تزریق ژل به ساق و مچ پا می‌تواند متفاوت باشد، اما به طور کلی پیچیدگی‌های زیادی ندارد. افزایش حجم ساق پا در تزریق ژل ساق پا در اندازه‌ها و اشکال مختلفی انجام می‌شود. این مسئله کاملا به نظر مراجعه‌کننده بستگی دراد.


تزریق ژل به مچ پا

نحوه‌ی تزریق ژل به مچ پا هم مانند ساق پا است و شامل اندازه‌ها و اشکال مختلفی می‌شود. برخی افراد مچ پای بسیار لاغرتری نسبت به دیگر قسمت‌های پای خود دارند. این موضوع به‌طور‌کلی بر تناسب اندام این افراد تأثیر می‌گذارد و راحت‌ترین راه برای رفع این مشکل، تزریق ژل به این ناحیه می‌باشد. البته فراموش نکنید که پاها همواره وزن‌های بسیاری را تحمل می‌کنند و چنانچه دارای ضعف یا نواقصی باشند باید برای برطرف‌کردن آن‌ها باید اقداماتی جدی صورت گیرد. تزریق ژل به ساق و مچ پا یکی از این اقدامات است که می‌تواند بسیار مؤثر باشد.


تزریق ژل بخش‌های مختلف پا

همان‌طور که اشاره کردیم تزریق ژل تنها به ساق و مچ پا محدود نمی‌شود و شما می‌توانید با توجه به نیاز اندام خود تزریق را انجام دهید. اگر لگن پهنی دارید، باید قسمت‌های مختلف پا را هم با آن هماهنگ کنید. برای تزریق ژل به قسمت‌های مختلف پا باید در ابتدا با یک جراح پلاستیک در این زمینه مشورت کنید تا اندازه و شکلی که برای اندام شما مناسب است را پیدا کنید. برای اینکه بهترین تناسب را در قسمت پایین‌تنه خود داشته باشید می‌توانید عمل‌های مختلفی انجام دهید مانند تزریق ژل به ران یا باسن.

مشاوره با متخصصان پوست، مو و زیبایی دکترتو

 مزایای تزریق ژل به ساق و مچ پا

این روش مزایای زیادی دارد که موجب شده‌است تا مراجعه‌کنندگان این روش را به روش‌های دیگر ترجیح دهند. مزایای تزریق ژل به ساق و مچ پا عبارت‌اند از:

 • رفع نواقص پا: برخی از افراد به صورت مادرزادی در ساق یا مچ دارای نواقصی هستند که یکی از شایع‌ترین آن‌ها پرانتزی بودن پا است. با تزریق ژل هرگونه نقصی را می‌توان برطرف کرد و ظاهری کاملا طبیعی برای پاها ایجاد کرد.
 • برطرف کردن لاغری ساق و مچ پا: تزریق ژل به ساق و مچ پا یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌ها برای افرادی است که ساق یا مچ پای لاغرتری نسبت به دیگر قسمت‌های پای خود دارند. لاغری ساق و مچ پا به‌خصوص در افرادی که لگن و ران‌های چاق‌تری دارند کم ناخوشایند است. تا جایی‌که این افراد حتی هنگام خرید پوشاک هم با مشکل مواجه می‌شوند.
 • روند بهبودی سریع: بعد از تزریق ژل خیلی زود بهبود می‌یابید و می‌توانید به کارهای روزانه‌ی خود باز گردید.
 • عوارض محدود: در این عمل هیچ‌گونه عارضه‌ی جدی و خطرناکی وجود ندارد و عوارض طبیعی موجود مانند تورم و التهاب هم به‌سرعت برطرف می‌شوند.
 • ماندگاری بالا: یکی دیگر از مزیت‌های تزریق ژل این است که ماندگاری بالایی دارد. البته همان‌طور که اشاره کردیم این ماندگاری مادام‌العمر نیست.
 • انعطاف‌پذیری در اندازه و شکل: در تزریق ژل شما می‌توانید به مقدار مورد نیاز و به شکل دلخواهتان، ساق یا مچ پای خود را حجیم کنید. این یک نکته‌ اهمتی بسیار زیادی دارد. برخی افراد که به صورت حرفه‌ای بدنسازی کار می‌کنند، برای پُرتر نشان‌دادن ساق یا مچ پای خود هم از تزریق ژل کمک می‌گیرند.

تزریق ژل به ساق و مچ پا مزایای زیادی دارد و راهکار خوبی برای کسانی است که با وجود ورزش ساق پای لاغری دارند یا کسانی‌که پای پرانتری دارند.

عوارض تزریق ژل به ساق و مچ پا

درست است که این عمل عوارض بسیار کمی دارد، اما مانند هر عمل زیبایی دیگر می‌تواند عوارضی به همراه داشته باشد. البته تجربه‌ی جراح پلاستیک می‌تواند این عوارض را تا حد قابل‌توجهی کاهش دهد. همچنین اطلاعات کافی از عوارض تزریق ژل به ساق و مچ پا این امکان را به شما می‌دهد تا بعد از تزریق ژل از ساق و مچ پای خود بهتر مراقبت کنید تا نتیجه بهتری از عمل خود بگیرید. ازاین‌رو قبل از اقدام برای این تزریق ژل ساق و مچ حتما در مورد این عوارض اطلاعات کافی را به دست آورده و از پزشک خود در این زمینه مشورت بگیرید.

عوارض احتمالی تزریق ژل به ساق و مچ پا عبارت‌اند از:

 • عفونت
 • گلوله‌گلوله‌شدن ژل
 • تورم و التهاب
 • کبودی و خون‌مردگی
 • جابه‌جایی ژل در زیر پوست.

در صورتی که تزریق ژل را در مراکز معتبر و توسط افراد متخصص انجام دهید، عوارضی به دنبال نخواهد داشت، البته فراموش نکنید که عوارض بعد از تزریق ژل به نوع و کیفیت ژل مورد‌استفاده هم بستگی دارد.

عکس-قبل-و-بعد-تزریق-ژل-ساق-پا
تزریق ژل به ساق و مچ پا عوارض چندانی ندارند و روش ایمنی برای افزایش حجم ساق پا است.

اقدامات قبل از تزریق ژل به ساق و مچ پا

هرچند که این عمل کاملا سرپایی است و نیاز به اقدامات ویژه‌ی پزشکی و آمادگی خاصی ندارد، اما بهتر است برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر بیشتر مقدمات لازم را فراهم کنید. از کسی بخواهید که در روز تزریق شما را همراهی کند تا اقدامات بعد از عمل را برای شما انجام دهد و شما را به منزل برساند. علاوه‌براین شما باید برای مدتی در منزل استراحت کنید؛ بنابراین بهتر است در این مدت از محل کار خود مرخصی بگیرید. البته استراحت بعد از تزریق به این معنی نیست که نباید هیچ کاری انجام دهید. در این مدت شما می‌توانید کارهای ساده‌ی روزانه‌ی خود را با رعایت دستورالعمل‌های پزشک انجام دهید.

مصرف مایعات قبل از تزریق را از یاد نبرید. نوشیدن مایعات فراوان می‌تواند بدن شما را برای تزریق آماده کرده و به شما در کاهش عوارض و روند بهبودی کمک بزرگی کند.


بعد از تزریق ژل به ساق و مچ پا چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

به یاد داشته باشید که بعد از تزریق برای مدتی هرچند کوتاه باید از ورزش‌کردن اجتناب کنید. تا چند روز بعد از تزریق تا حد امکان از انجام فعالیت‌هایی که پای شما درگیر می‌کند، خودداری کنید. پزشک تمامی دستورالعمل‌های لازم در مورد مراقبت‌های بعد از تزریق ژل ساق و مچ پا را به شما خواهد داد. توصیه‌های پزشک را در مورد فعالیت‌های بعد از تزریق کاملا جدی بگیرید و آنها را به‌دقت رعایت کنید. کمی کبودی و تورم بعد از تزریق کاملا طبیعی است و بعد از گذشت چند روز از بین می‌رود، اما اگر تورم و التهاب برای مدتی طولانی باقی ماند و خوب نشد، حتما آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

برای کاهش تورم و التهاب می‌توانید از کمپرس یخ هم استفاده کنید و آن را روی ناحیه تزریق قرار دهید. البته توجه داشته باشید که کمپرس یخ را روی پای خود ماساژ ندهید که این کار می‌تواند ژل تزریقی را کمی جابجا کند.

حتما نوشیدن مداوم آب را در دستور کار خود قرار دهید و از مواد مغذی استفاده کنید. توجه داشته باشید که تغذیه مناسب می‌تواند عوارض شما را کاهش دهد و روند بهبودی را تسریع کند. ممکن است در روزهای ابتدایی بعد از تزریق کمی درد در ناحیه تزریق داشته باشید که کاملا طبیعی است و برای تسکین آن می‌توانید از مسکن‌هایی که برای شما تجویز شده‌است، استفاده کنید.

در برخی مواقع پزشک انواع پمادها و همچنین آنتی‌بیوتیک هم تجویز می‌کند که باید تمامی آنها را با رعایت دستورالعمل‌های پزشک و به‌موقع مصرف کنید.

این نکات را فراموش نکنید!

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که بعد از تزریق ژل به ساق و مچ پا باید انجام دهید، جلوگیری از وارد شدن فشارهای بیش‌ازحد به نواحی تزریق است. بهتر است که این مناطق را برای مدتی بپوشانید تا آن را محکم نگه دارد. برای این کار می‌توانید از گن‌های مخصوص و همچنین جوراب‌های تنگ استفاده کنید. شما می‌توانید بعد از تزریق استحمام کنید، اما نباید در حسن شستشو به آن ناحیه فشار وارد کنید.

هرگز محل و ژل تزریق شده را دستکاری نکنید و سعی در تغییر شکل آن با دست نداشته باشید. این کار که موجب جابه‌جاشدن ژل در زیر پوست می‌شود که تزریق شما را مشکل مواجه کرده و می‌تواند خطرات بسیاری به دنبال داشته باشد. دستکاری ژل در زیر پوست باعث تغییر شکل و جابجایی ژل می‌شود که می‌تواند تزریق شما را بیهوده کرده یا حتی ممکن است مجبور به تخلیه ژل شوید.

برای مدتی بعد از تزریق باید استراحت کامل داشته باشید. از پزشک خود در مورد زمان از سرگیری فعالیت‌های معمولی روزانه‌ی خود سوال کنید. تمام سعی خود را بکنید که بعد از تزریق ژل طبق دستورالمل پزشکتان عمل کنید. در‌صورتی‌که هرگونه تغییرشکل یا عارضه‌ی غیرطبیعی در ناحیه‌ی تزریق مشاهده کردید، جراح پلاستیک خود را در جریان بگذارید.

بعد از تزریق ژل به ساق و مچ پا، به‌هیچ‌عنوان محل تزریق را دستکاری نکنید یا مالش ندهید و ترجیحا از گن مخصوص یا جوراب‌های مخصوص استفاده کنید.

دیگر روش‌های حجیم سازی ساق و مچ پا

همان طور که می‌دانید از روش‌های دیگری مانند تزریق چربی و همچنین ایمپلنت هم می‌توانید برای حجیم‌کردن نواحی مختلف پا استفاده کنید. هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. به عنوان مثال برای انجام ایمپلنت نیاز به بیهوشی دارید و دوران ریکاوری آن هم طولانی‌تر از تزریق ژل خواهد بود. چربی تزریق‌شده برای بزرگ‌تر‌کردن مچ یا ساق پای شما هم ممکن است زودتر از آنچه که انتظار دارید توسط بدن جذب شود و نیاز به تزریق مجدد داشته باشید. تزریق ژل یکی از بهترین و ایمن‌ترین روش‌هایی است که به کمک آن می‌توانید پاهای زیباتری داشته باشید.

گاهی ممکن است به دو یا چند روش برای حجیم‌سازی ساق و مچ پای خود نیاز داشته باشید. این موضوع کاملا به آناتومی و فرم پاها و نتیجه دلخواه شما بستگی دارد. ازاین‌رو ممکن است پزشک از چند روش مختلف در کنار هم برای رسیدن به بهترین نتیجه استفاده کند.

leg-and-ankel-gel-injection
تزریق ژل نسبت به تزریق چربی ماندگاری بالاتری دارد و به همین دلیل بسیاری از افراد ژل را انتخاب می‌کنند.

سؤالات متداول شما

تا به اینجا جنبه‌های مختلف تزریق ژل ساق و مچ پا را بررسی کردیم. در ادامه به برخی از سؤالات شما دراین‌رابطه پاسخ می‌دهیم.

قیمت تزریق ژل به ساق و مچ پا چقدر است؟

قیمت تزریق ژل به ساق و مچ پا به عوامل بسیار متعددی بستگی دارد. مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت، کیفیت و نوع ژل است. به‌طورکلی تزریق ژل قیمت بالاتری نسبت به تزریق چربی دارد. از سمت دیگر تزریق ژل ماندگاری بالاتری نسبت به تزریق چربی دارد و به همین دلیل بسیاری از افراد تزریق ژل را به چربی ترجیح می‌دهند.

تزریق ژل به ساق و مچ پا چقدر ماندگاری دارد؟

همان‌طور که گفتیم یکی از مزایای این روش ماندگاری خوب آن است. تزریق ژل ساق و مچ تقریبا 12 تا 18 ماه ماندگاری دارد. البته رعایت دستورالعمل‌های پزشک هم در این مسئله مؤثر است.

در دکترتو با بهترین جراح پلاستیک آشنا شوید، با آنها مشورت کنید و در صورت نیاز برای دریافت نوبت ویزیت حضوری اقدام کنید.

مشاوره با متخصصان
جراحی پلاستیک
دکترِتو

راهنمای مراجعه به پزشک

تزریق ژل به ساق و مچ پا یکی از رایج‌ترین و ایمن‌ترین اقداماتی است که برای فرم ‌دهی و زیباسازی ساق و مچ پا می‌توان انجام داد. با استفاده از این روش حتی می‌توان نواقص موجود در پا را هم برطرف کرد. این عمل عوارض جانبی بسیاری کمی دارد و با رعایت چند نکته اساسی بعد از تزریق و بعد از مدت کوتاهی می‌توانید به روال زندگی عادی خود بازگردید. برخی از افراد ممکن است به بیشتر از یک جلسه برای تزریق نیاز داشته باشند تا به نتیجه‌ی دلخواه برسند. این موضوع باید توسط جراح پلاستیک بررسی شود.

بهتر است که قبل از تزریق ژل به ساق و مچ پا به‌خوبی در مورد این روش تحقیق کنید و با آگاهی کامل برای انجام آن اقدام کنید. در این‌رابطه می‌توانید از خدمات مشاوره انلاین یا تلفنی دکترتو استفاده کنید. در این عمل زیبایی هم مانند هر عمل زیبایی دیگری، تجربه و مهارت پزشک تأثیر زیادی در نتیجه نهایی دارد. پس سعی کنید بهترین جراح پلاستیک را برای تزریق ژل به ساق و مچ پا انتخاب کنید. با مراجعه به وب‌سایت دکترتو و با استفاده از نظرات کاربران و اطلاعاتی که برای شما فراهم شده است، می‌توانید بهترین جراح پلاستیک را انتخاب کنید و در کمترین زمان به‌صورت اینترنتی از پزشک موردنظرتان نوبت ویزیت بگیرید.

دکترتو مراقب سلامتی شماست!

دکترتو برای من یعنی نوشتن و نوشتن برای من یعنی تموم زندگیم...خوشحالم توی تیمی کار می‌کنم که محتوای ارزشمندی تولید می‌کنه و برای تک تک آدما احترام قائله

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید