داروی سیتالوپرام چیست؟ کاربرد و عوارض مصرف سیتالوپرام
موضوعات پزشکی مرتبط: دارو

داروی سیتالوپرام چیست؟ کاربرد و عوارض مصرف سیتالوپرام

| تاریخ انتشار: 8 اسفند 1397
| آخرین به‌روزرسانی: 3 اردیبهشت 1401
| تعداد نظرات:66
سیتالوپرام

آنچه در این مقاله می‌خوانید

نام رایج دارو: سیتالوپرام – citalopram

اسامی تجاری دارو: سلکسا

توجه: مطلبی که مطالعه می‌کنید صرفا جنبه‌ی افزایش آگاهی دارد و به هیچ وجه جایگزین توصیه‌های پزشک نیست. برای مصرف دارو، آگاهی از عوارض جانبی، تداخل دارویی و موارد مرتبط دیگر لازم است حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

سیتالوپرام چیست و چه کاربردی دارد؟

سیتالوپرام برای درمان افسردگی استفاده می‌شود. این دارو ممکن است سطوح انرژی و احساسات شما بهبود ببخشد. سیتالوپرام به عنوان مهارکننده بازجذب هورمون سرتونین (SSRI) شناخته می‌شود.

در دکترتو می‌توانید با بهترین روانپزشک در شهر خود آشنا شوید، با آنها به صورت تلفنی یا آنلاین مشورت کنید و همچنین برای دریافت نوبت ویزیت حضوری اقدام کنید.

مشاوره با روانپزشکان
دکترِتو

نحوه عملکرد داروی سیتالوپرام

این دارو به بازگرداندن ماده طبیعی به نام سرتونین در مغز کمک می‌کند.

نحوه مصرف سیتالوپرام و دوز مصرفی

قبل از شروع مصرف سیتالوپرام راهنمای دارو را بخوانید و قبل از خرید دوباره درمورد این دارو با روانپزشک مشورت کنید. این دارو را می‌توان همراه با غذا و یا بدون غذا مصرف کرد و یک بار در روز معمولاْ صبح یا شب آن را مصرف می‌کنند.د وز مصرف داروی سیتالوپرام به سن، وضعیت بیماری، و پاسخگویی بدن شما به درمان، نتایج آزمایش‌های پزشکی و سایر داروها بستگی دارد. تمام داروهایی که مصرف می‌کنید را حتما به اطلاع پزشک خود برسانید. حداکثر میزان دوز مصرفی سیتالوپرام ۴۰ میلی‌گرم در روز است. اگر از شربت خوراکی این دارو استفاده می‌کنید از پیمانه‌ی مخصوص استفاده کنید.

برای کاهش عوارض جانبی این دارو ممکن است پزشک‌تان درمان را از دوزهای کم این دارو شروع کند و بعد آن را اضافه کند. مطابق تجویز دکتر عمل کنید. دوز مصرفی خود را افزایش ندهید و مدت زمان بیشتری نسبت به تجویز پزشک این دارو را استفاده نکنید. همچنین ممکن است عوارضی مانند تغییر حالت روحی، سردرد، احساس خستگی، تغییر ساعت خواب و لرزش‌های شبیه شوک الکتریکی را تجربه کنید. ممکن است پزشک شما برای جلوگیری از این عوارض بعد از ترک دارو در یک دوره به کاهش میزان دوز مصرفی شما بپردازد. برای اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید و اگر احساس بهبود یا عدم بهبود داشتید سریعا با او تماس بگیرید.

تاثیر این دارو بر بدن شما ممکن است بین ۱ تا ۴ هفته طول بکشد و اثر کامل خود را در طی چندین هفته نشان می‌دهد. اگر بهبودی در شرایط خود احساس نمی‌کنید با پزشک خود تماس بگیرید.

تجویز و تعیین دوز مصرفی این دارو برای درمان افسردگی یا دیگر اختلالات روانی تنها بر عهده روانپزشک است، از این رو از مصرف خودسرانه دارو جدا خودداری کنید.

مشاوره با روانپزشکان
دکترِتو

عوارض جانبی سیتالوپرام

مصرف سیتالوپرام ممکن است منجر به عوارضی مانند احساس تهوع، خشکی دهان، ازدست دادن اشتها، خستگی، خواب آلودگی، تعرق، اختلال دید و خمیازه شود. اگر هر یک از این عوارض ادامه یافت یا بدتر شد به سرعت با پزشک خود تماس حاصل کنید.

درصورتی که پزشک داروی سیتالوپرام را برای شما تجویز کرده است مطمئن باشید فوائد آن بیش از مضراتش بوده است. همچنین لازم است بدانید اکثر افرادی که داروی سیتالوپرام را مصرف کرده‌اند، عوارض جدی این دارو را تجربه نکرده‌اند. چنان‌چه با عوارضی مانند لرزش، کاهش میل جنسی، کاهش توانایی جنسی، کبودی و خونریزی مواجه شدید، به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین اگر عوارض جدی مانند غش کردن، تپش قلب، مدفوع تیره، استفراغ قهوه‌ای رنگ، تشنج، درد، تورم و قرمزی چشم، گشادی مردمک چشم، اختلال دید مانند دیدن رنگین کمان در شب را تجربه کردید سریعا با فوریت‌های پزشکی تماس بگیرید.

این دارو سطح سروتونین را در بدن افزایش می‌دهد و به ندرت بیماری بسیار جدی به نام سندروم/مسمومیت سروتونین دیده شده است. همچنین این خطر با استفاده از دیگر داروها که باعث افزایش سطح سروتونین می‌شوند افزایش می‌یابد لذا تمام داروهایی که مصرف می‌کنید را به اطلاع پزشکتان برسانید. اگر عوارضی مانند تپش قلب، توهم، ناهماهنگی در حرکات، سرگیجه شدید، تهوع، استفراغ و اسهال شدید، لرزش ماهیچه‌ای، تب بی‌دلیل، آشفتگی و بی‌حوصلگی بی‌دلیل را تجربه کردید سریعا با فوریت‌های پزشکی تماس بگیرید.

به ندرت در برخی از مردان مشکل نعوظ دردناک یا طولانی که ۴ ساعت طول بکشد دیده شده است. اگر دچار این عارضه شدید مصرف دارو را قطع کنید و سریعا به پزشک مراجعه کنید چون ممکن است مشکلات جدی دائمی ایجاد شود. لازم است بدانید که واکنش آلرژیک جدی در مورد داروی سیتالوپرام نادر است. با این وجود اگر واکنش آلرژیک جدی ای مثل علائم پوستی، خارش، تورم (مخصوصا در صورت، زبان و گلو)، گیجی شدید و اختلال تنفسی را تجربه کردید، سریعا از فوریت های پزشکی کمک بگیرید. با توجه به اینکه لیست عوارض کامل نیست، ممکن است با عارضه ای برخورد کنید که ذکر نشده باشد. در این موارد با پزشک یا دارو ساز مشورت کنید.

موارد احتیاط مصرف سیتالوپرام

اگر به داروی سیتالوپرام حساسیت دارید یا هر حساسیت دیگری دارید قبل از مصرف این دارو را پزشک یا دکتر داروخانه مشورت کنید. داروی سیتالوپرام ممکن است شامل ترکیبات غیر فعالی باشد که موجب بروز حساسیت یا مشکلات دیگر بشود.
قبل از مصرف سیتالوپرام در مورد سوابق پزشکی خود مخصوصاْ سابقه اختلال دوقطبی یا افسردگی شیدایی، سابقه اقدام به خودکشی در خانواده، مشکلات کبدی، تشنج، کمبود سدیم خون، زخم روده، خونریزی معده یا مشکلات خونریزی، سابقه گلوکوم (آب سیاه) در خانواده (نوع بسته زاویه) با پزشک مشورت کنید.

سیتالوپرام ممکن است موجب شرایطی شود که بر روی ریتم قلب تاثیر بگذارد (افزایش QT). افزایش کیوتی به ندرت باعث تپش قلب و عوارض دیگری مانند گیجی شدید و غش کردن شود که سریعا با فوریت‌های پزشکی تماس بگیرید.

اگر شرایط خاصی دارید یا داروهای دیگری مصرف می‌کنید که خطر افزایش کیوتی را در پی دارند، قبل از مصرف سیالوپرام با پزشک خود مشورت کنید. همچنین اگر عوارضی مانند برخی مشکلات قلبی (نارسایی قلبی، ضربان قلب آرام، حمله قلبی و افزایش کیوتی در آزمایش EKG) دارید و یا سابقه خانوادی مشکلات قلبی مانند افزایش کیوتی در آزمایش EKG و مرگ ناگهانی قلبی دارید با پزشکتان در مورد مصرف سیتالوپرام صحبت کنید.

سطح پایین پتاسیم یا منیزیم در خون نیز ممکن است خطر افزایش کیوتی را بیشتر کند. این خطر در صورت استفاده از داروهایی مانند دیوترتیک‌ها یا قرص‌های ادارار بالاتر می‌رود همچنین شرایطی مانند تعرق شدید، اسهال یا استفراغ این خطر را افزایش می‌دهند.

داروی سیتالوپرام ممکن است موجب خواب‌آلودگی و تاری دید شما بشود. الکل و ماری جوآنا این حالات را تشدید می کند. لذا از رانندگی و فعالیت‌هایی که نیاز به هوشیاری دارند، تا زمانیکه در هوشیاری کامل به سر ببرید اجتناب کنید. هنگام مصرف سیتالوپرام از خوردن الکل پرهیز کنید و در صورت مصرف ماری جوآنا با پزشک خود صحبت کنید. ضمنا قبل از هر گونه جراحی همه‌ی داروهایی که مصرف می‌کنید را با پزشک یا دندانپزشک خود در میان بگذارید.

سالمندان ممکن است نسبت به عوارض این دارو مثل خونریزی، افزایش کیوتی، عدم تعادل حساسیت بیشتری نشان بدهند. همچنین اگر نوعی عدم تعادل (هیپوناترمی) مخصوصا زمانی که قرص آب مصرف می‌کنند را تجربه کنند. عدم تعادل باعث افزایش خطر سقوط می‌شود.کودکان ممکن است نسبت به عوارض این دارو مخصوصا کاهش اشتها و کاهش وزن حساس تر باشند. همواره قد و وزن کودکی که سیتالوپرام مصرف می‌کند را تحت نظر داشته باشید.

چنانچه باردار هستید فقط در صورت نیاز ضروری داروی سیتالوپرام را استفاده کنید. زیرا ممکن است برای جنین مضر باشد. همچنین بچه‌هایی که از مادرانی که تحت درمان سیتالوپرام در سه ماه آخر بارداری بوده‌اند به ندرت نشانه‌هایی از ترک دارو مانند مشکلات تغذیه‌ای و تنفسی، تشنج، انقباض عضلانی و یا گریه مداوم از خود نشان داده‌اند. اگر متوجه هر کدام از این عوارض در نوزاد شدید بلافاصه به پزشک اطلاع دهید.

از آن‌جایی که مشکلات روانی و روحی مانند افسردگی، اختلالات وسواس و اختلال استرسی می‌توانند شرایط سختی باشند از قطع دارو اجتناب کنید مگر این‌که توسط پزشک تجویز شده باشد. اگر قصد بارداری دارید با پزشک خود در مورد فواید و خطرات استفاده از سیتالوپرام در زمان حاملگی مشورت کنید.

برای اطلاع از موارد مصرف، نحوه مصرف، عوارض و تداخلات دارویی این دارو بهتر است از سرویس مشاوره دارویی دکترتو استفاده کنید.

مشاوره با پزشکان
مشاوره دارویی
دکترِتو

تداخلات دارویی سیتالوپرام با داروهای دیگر

تداخلات دارویی ممکن است عملکرد و تاثیر داروی سیتالوپرام را تغییر دهد یا باعث افزایش ریسک بروز عوارض جانبی آن شود. این مقاله شامل تمامی تداخلات دارویی ممکن، نیست لذا لیست تمامی داروهای مصرفی تان را باپزشک یا دکتر داروخانه در میان بگذارید. و بدون صلاحدید پزشک شروع به مصرف، قطع یا تغییر دوز داروی سیتالوپرام نفرمایید. همچنین داروهایی مانند داروهایی که ممکن است موجب خونریزی یا کبودی (آنتی‌پلاتلت‌هایی مانند کلوپیدوگرل، ضد التهاب‌های استروئیدی مانند ایبوپروفن و رقیق‌کننده‌هایی مانند وارفارین) شوند با سیتالوپرام ممکن است تداخل داشته باشند. آسپرین نیز امکان خونریزی را موقع مصرف این دارو افزایش می‌هد. با این وجود اگر پزشکتان برای جلوگیری از سکته یا حمله قلبی برای شما دوز مصرفی کم آسپرین (معمولا دوز ۸۱-۳۲۵ میلی‌گرم در روز) تجویز کرده است به مصرف آن ادامه دهید و در مورد ادامه مصرف آسپرین با دکتر خود مشورت کنید.
مصرف سیتالوپرام همراه با داروهای بازدارنده مونوآمین اکسیداز (MAO) ممکن است موجب تداخل کشنده‌ای شود. از مصرف بازدارنده‌های MAO مانند آیزوکروبوکسازید، لینزولید، متیلن آبی، موکلوبماید، فنلزین، پروکاربازین، رازاگیلین، سافینامید، سلژیلین و ترانیل سیپرومین همراه با سیتالوپرام جدا خوداری فرمائید. همچنین نباید اکثر بازدارنده‌های MAO را ۲ هفته قبل یا بعد از مصرف این دارو مصرف کرد. برای اطلاعات در این زمینه با پزشکتان مشورت کنید.

اگر سیتالوپرام را با داروهای دیگری که سطح سرتونین بدن را افزایش می‌دهند مصرف کنید خطر ایجاد سندروم/مسمومیت سروتونین را افزایش می‌دهید. قرص‌های اکستاسی/MDMA، قرص‌های ضد افسردگی مانند فلوکستین/پروکستین، دولوکستین/ونلافاکسین، تیپتوفان، نمونه‌هایی از این افزایش‌دهنده‌های سروتونین هستند.

داروهای زیر ممکن است با داروی سیتالوپرام تداخل داشته باشد. در صورت مصرف این داروها، پزشک خود را مطلع سازید.

 • داروهای دیگری که خواب آلودگی ایجاد می‌کنند (مخدرهایی که کاهندهی سرفه یا درد هستند مثل: کدئین)
 • الکل
 • ماری جوآنا
 • داروهای خواب یا ضداضطراب (آلپرازولام، دیازپام، زولپیدم)
 • شل کننده ی عضلانی(کاریزوپرودول، سیکلوبنزاپرین)
 • آنتی هیستامین‌ها (سیترزین، دیفن هیدرامین)

داروهای زیادی به جز سیتالوپرام بر روی ضربان قلب (افزایش QT) تاثیر می‌گذارند که شامل آمیودارون، پیموزاید، پروکائین آمید، کینیدین، سوتالول می‌شوند. همچنین سیتالوپرام عملکردی مشابه اس سیتالوپرام دارد لذا در زمانی که سیتالوپرام مصرف می‌کنید از مصرف اس سیتالوپرام خودداری فرمائید. این دارو ممکن است بر نتایج برخی از آزمایش‌های پزشکی مانند آزمایش مغز پارکینسون تاثیر بگذارد. در نتیجه کارکنان آزمایشگاه و پزشکتان را نسبت به مصرف این دارو آگاه سازید.

علائم اوردوز سیتالوپرام

اگر علائم اوردوز این دارو مانند از هوش رفتن و مشکلات تنفسی را مشاهده کردید سریعا با فوریت‌های پزشکی تماس بگیرید. همچنین آزمایش‌های پزشکی مانند آزمایش EKG در زمان مصرف سیتالوپرام به صورت دوره‌ای برای بررسی پیشرفت و عوارض جانبی دارو توصیه می‌شود.
اگر دوز مصرفی داروی سیتالوپرام را فراموش کردید، در اولین زمان ممکن آن را مصرف کنید. اما اگر نزدیک به مصرف دوز بعدی، به یاد آوردید که دارو را مصرف نکرده‌اید ،نیازی به مصرف دو برابر دارو نیست و فقط دوز مقرر را مصرف کنید.

برای نگهداری صحیح داروی سیتالوپرام، آن را در دمای اتاق، دور از حرارت و رطوبت و خارج از دسترس کودکان قرار دهید و در حمام نگهداری نفرمایید. توجه داشته باشید که داروی منقضی شده را مصرف نکنید.

برای نوبت‌گیری از بهترین روانپزشکان به وبسایت دکترتو مراجعه کنید.

مشاوره با روانپزشکان
دکترِتو

بهترین روانپزشک در تهران

بهترین روانپزشک در شیراز

بهترین روانپزشک در اصفهان

بهترین روانپزشک در بندرعباس

منبع: WebMD

[adrotate group=”3″]

3/5 - (تعداد آرا: 2 رای)
این مقاله پزشکی را با دیگران به اشتراک بگذارید:

66 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید مادر بنده دچار کرونا شدن و من تنها کسی بودم که ازشون مراقبت کردم بخاطر شرایط بدی که مادرم داشتن دچار تپش قلب و ترس و افسردگی شدم ناگفته نباشه که قبل از اینها بخاطر مشکلات دیگه در زندگیم افسردگی و در بعصی موارد تپش قلب داشتم دکتری که برای کرونا مادرمو پیشش میبردم قرص سیتالوپرام ۲۰ یک دوم هر روز بعد صبحانه و پرانول ۲۰ هر ۱۲ ساعت و الپرازولام ۰/۵ شبها برام نوشتن ولی من بعد از خوردن سیتالوپرام دچار خواب الودگی و سردرد و خستگی میشم به طوری که انجام کارها برام سخت میشه وقتی هم که نمیخورم افکارم خیلی بد میشه و حالم از این دنیا بهم میخوره و چشام به یه جا خیره میشه نمیدونم باید چکار کنم درصمن ترس این هم دارم بدنم به این داروها مقاوم بشه و مجبور به مصرف بیشتر این داروها بشم و اینم بگم که من اصلا قبلا همچین داروهای نمیخوردم فقط گاهی پرانول مصرف میکردم و الان نزدیک به ۲۵ روزه که مصرف رو شروع کردم و حس میکنم خوابم بهم خورده و همش دوست دارم بخوابم ممنون میشم کمکم کنید

  1. سلام دوست عزیز
   خواب الودگی میتونه از عوارض این دارو باشد. شما علاوه بر درمان دارویی و مراجعه به متخصص روانپزشکی بهتره تحت نظر متخصص روانشناسی هم قرار بگیرید و با آموختن مهارت های حل مسئله بر مشکلات فکری و ناامیدی ها غلبه کنید. از این لینک میتونید نوبت متخصص روانشناسی بگیرید.
   متخصص روانشناسی

 2. سلام وقتتون بخیر دخترم ۱۴ سالشه وسیتالوپرام رو ۵روزه بادوز یک چهارم و دوروز با دوز یک دوم داره مصرف میکنه احساس سنگینی در دیافراگم داره زمانی که ایستده یا نشسته است نمیتونه راحت نفس بکشه ودر دیافراگمش درد داره
  خواستم ببینم مربوط به این قرص میشه
  خوردن قرص رو ادامه بده یا قطعش کنیم
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سلام دوست عزیز
   موردی که بیان کردید از عوارض جانبی دارو نیست. احساس سنگینی روی قفسه سینه می تونه به علت اضطراب و حکملات اضطرابی باشه که در این خصوص می تونید با پزشک معالج مشورت کنید تا در صورت لزوم دوز دارو تغییر یابد یا داروی دیگری اضافه شود.

 3. با عرض سلام وخسته نباشید.میخواستم بدون دوره درمان کامل سیتالوپرام چند ماهه؟و باید حتما دوره کامل بشه؟ممنون از زحمات شما

  1. سلام همراه گرامی
   با توجه به بیماری زمینه ای که سیتالوپرام برای درمانش تجویز شده، دوره ی درمان متغیره و حداقل ۶ ماه هست. اگه دروه ی درمان کامل نشه، علائم با شدت بیشتر بر میگردن و به درمان مقاوم خواهند بود.

 4. سلام وقت بخیر قرص سیتالوپرام و بیزوپرولول رو الان یه ساله مصرف میکنم چطوری قطش کنم

  1. سلام همراه گرامی
   قبل از قطع این داروها، با پزشکتون مشورت کنین.
   هفته اول ۱/۲ قرص
   هفته دوم ۱/۴ قرص
   هفته سوم یک روز درمیان ۱/۴ قرص
   هفته چهارم دو روز درمیان ۱/۴ قرص

   1. سلام.پسرم نه ساله هست بردمش دکتر بهش قرص سیتالو پرام ده داده که هرروز عصر نصف قرص را مصرف میکنه شب هم یه قرص بنام ریسپریدون یک میلی گرم داده
    الان دوروزه که داره قرص مصرف میکنه شب ها بینی اش میگیره
    بنظرتون از عوارض دارو ها هست
    لطفا راهنمایی ام کنید که چکار کنم

   2. سلام همراه گرامی
    می تونه از عوارض دارویی باشه
    می تونین از قطره بینی سدیم کلرید هر ۶ ساعت ۲ قطره در هر بینی کمک بگیرین.

 5. سلام وقت بخیر ،من امروز دکتر رفتم ،بخاطر موردی چند وقته درگیرش شدم و یکمی باعث اضطراب و استرسم شده قرص های کلونازپام ،پرفنازین ،کلومیپرامین و سیتالوپرام داده!!!!!!!!!!!! این داروهارو استفاده نکنم ؟عوارض این داروها بدتر از حالتی که الان دارم….

  1. سلام همراه گرامی
   داروهای تجویزی توسط پزشک با توجه به علايمی که دارین هست و قطعا فواید مصرف آن ها بیشتر از معایبش هست. عوارض جانبی ناشی از مصرف دارو الزاما در همه بروز نمی کنه و برخی از عوارض جانبی قابل درمان هستند.

 6. سلام ممنون بابت راهنمایی شما
  دکترمن حدودا 6ماه قرص سیتالوپرام 20دارم مصرف میکنم ومیخوام قطع کنم چون حالم بهترشده میشه راهنمایی کنیدچطوری قطع مصرف کنم..حدودیکماه اول شبی نصف مصرف میکردم بعدش کامل الانم خودسر یک روز درمیان نصف میخورم ..میشه راهنمایی بفرمایید باتشکر ازشما

  1. سلام همراه گرامی
   هر بیماری یک دوره ی درمان داره که باید کامل طی بشه وگرنه علائم با شدت بیشتری برمی گردن. لازمه پزشکتون با توجه به بیماریتون در این مورد نظر بدن.

 7. سلام دکتربه من چندروزسیتالوپرام ۲۰داده زیرپوستم احساس سوزش وداغ شدن میکنم به نظرشماقرص رااز۱/۴شروع کنم وکامل نخورم

  1. سلام
   وقت بخیر
   هفته اول ۱/۴ قرص و هفته دوم ۱/۲ قرص و سپس هرر وز یک قرص مصرف کنین تا بدنتون به قرص حساسیت نشون نده.

 8. سلام. دکتر خدا قوت.
  بنده وز وز گوش دارم جهت درمان به متخصص گوش مراجعه کردم . دکتر مربوطه دو قرص پرونول و سیتولوپرام 20 تجویز نمود. بنده اصلا افسردگی ندارم. در ضمن سکته قلبی داشتم .
  بنظر حضرتعالی باید از سیتولوپرام استفاده کنم؟
  سپاس از پاسخ شما

  1. سلام همراه گرامی
   استفاده از این داروها مشکلی ایجاد نمیکند و در کاهش اثرات وزوز گوش می تونن مفید باشن. داروی سیناریزین هم میتونه بهتون کمک کنه.
   پایدار باشین

  1. سلام من قرص سرترالین ۵۰هرروز می خورم ایا خوردن سیتالوپرام راهم می توانم علاوه بران استفاده کنم
   متشکرم زهرا ۶۶ساله

   1. سلام دوست عزیز
    این دو دارو با هم تداخل دارند و نباید در یک دوره درمانی با هم استفاده شوند. در این خصوص می تونید با متخصص روانپزشکی نیز از طریق این لینک مشورت کنید.
    متخصص روانپزشک

  1. باسلام من بامشکل زود انزالی این دارو تجویز شده اوایل کمی تاثیر داشت بعد دیگه جواب نمی‌داد باید چیکارکنم

   1. سلام همراه گرامی
    در برخی افراد پس از مصرف این دارو، ‌بدن نسبت به آن مقاومت نشان می دهد. لازمه برای تجویز داروی مناسب به متخصص روانپژشک مراجعه کنید:
    لیست متخصصین روانپزشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکترتو از بین بیش از ۱۴۰۰۰ دکتر و متخصص دکترِتو پیدا کن

دکترِتو را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کانال تلگرام

صفحه اینستاگرام