رشد شدید اعتیاد به موبایل

0
اعتیاد به موبایل

«موبایلت رو بذار کنار و کار کن! موبایل رو بذار زمین و بخواب»

این‌ جمله‌های خانواده‌ها و مدیران، در جهانی است که از پر از تلفن هوشمند شده است. بسیاری از آدم‌هایی که نمی‌توانند از تلفنشان جدا شوند در مدرسه و محل کار مشکل تمرکز دارند.

معمولا این افراد به اندازه کافی نمی‌خوابند و از عواقب بی‌خوابی رنج می‌برند. این ادعایی است که بر مبنای تحقیقات پزشکی مختلف که به بررسی عواقب تلفن‌های همراه می‌پردازند مطرح می‌شود.

دکتر یولاندا رِید در این باره می‌گوید: خواب ناکافی می‌تواند تاثیرات منفی بر سلامت داشته باشد.

تحقیقات نشان می‌دهد که ۵۰ درصد از نوجوانان خودشان را معتاد به تلفن همراه می‌دانند. دکتر یولاندا که راه‌هایی برای مقابله با استفاده‌ی بیش از حد تلفن همراه ارائه می‌کند، می‌گوید که بعضی از افراد با مشکل نوموفوبیا (ترس دور بودن از تلفن همراه و در دسترس نبودن تلفنشان) روبرو هستند.

نوموفوبیا یا ترس دور بودن از موبایل روز به روز شایع‌تر می‌شود

در سال ۲۰۱۵، ۴ نفر از ۱۰ نوجوان کمتر از ۷ ساعت در طول شب می‌خوابیدند. این آمار ۵۸ درصد بیشتراز سال ۱۹۹۱ و ۱۷ درصد بیشتر از آمار سال ۲۰۰۹ است. سالی که بر اساس تحقیقات استفاده از تلفن همراه بسیار رایج شد.

یکی از نویسندگان در حوزه‌ی صنعت موبایل می‌گوید که تا سال آینده دو سوم از جمعیت جهان گوشی هوشمند خواهند داشت. رواج اعتیاد به تلفن‌های هوشمند تاثیراتی در میزان عملکرد در زمان کار دارد و باعث به وجود آمدن نگرانی‌هایی شده است.

بیشتر بخوانید: عوارض پیاده روی با موبایل

منبع: Nypost

دکترتو: نوبت دهی اینترنتی پزشکان

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید