تاثیرات کافئین و قهوه بر بدن

0
تاثیر قهوه بر بدن
تاثیر قهوه بر بدن

چه میزان قهوه در روز مصرف کنیم؟

متوسط مقدار مصرفی در هر روز برای فرد بالغ 200 تا 300 میلی گرم می باشد تقریبا حدود دو تا سه فنجان. این مقدار، برای اکثر افراد بالغ صدق میکند.

مصرف کافئین ابتلا به چه بیماری هایی را کاهش میدهد؟

برخی از مطالعات نشان می دهد که مصرف متعادل کافئین ممکن است خطر ابتلا به دیابت، سنگ کیسه صفرا، بیماری پارکینسون و بیماری های کبد را کاهش دهد. با وجود این مطالعات، پزشکان، مصرف قهوه برای کاهش خطر ابتلا به بیماری ها را کافی نمی دانند.

تاثیر کافئین بر پوست

برخی از محصولات مراقبت از پوست حاوی کافئین هستند. محصولات ضد پیری حاوی کافئین، نشان می دهند که این ماده، به لطافت و کاهش ظهور چین و چروک کمک می کند.

آیا مصرف کافئین استرس را افزایش می دهد؟

به گفته موسسه ملی بهداشت روان، افراد مبتلا به اختلالات روانی و اضطرابی باید از مصرف کافئین اجتناب کنند چرا که مصرف کافئین می تواند باعث تشدید استرس گردد.

رابطه مستی با قهوه

بر خلاف باور عموم، کافئین افراد مست را هوشیار نمی کند.

آیا مصرف قهوه می تواند منجر به مرگ شود؟

مرگ ناشی از مصرف بیش از حد کافئین بسیار نادر است اما معمولا با تشنج و نامنظم شدن ضربان قلب همراه است. مقدار کافئین در نظر گرفته شده برای این مسئله براساس سن و جنسیت هر فرد متفاوت است؛ اما به طور کلی دوز بیش از 10 گرم برای بزرگسلان کشنده است. یک فنجان معمولی قهوه حاوی 115 میلی گرم کافئین است. بنابراین برای 10 گرم احتیاج به 85 فنجان قهوه است.

مشاوره با متخصصان
تغذیه دکترِتو

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید