چهل سالگی بحران نیست!

0

چهل سالگی بحران نیست، سلامت جسم‌تان را در اولویت قرار دهید و از چهل ساله بودنتان لذت ببرید.

اگرچه به طور معمول بیماری‌های قلبی و ابتلا به سرطان‌، جزو نگرانی افراد تا قبل از ۴۰ سالگی نیست اما با ورود به سن چهل سالگی ناخودآگاه در کنار تمام نگرانی‌ها و به اصلاح بحران‌ها، از دست دادن سلامت و نشاط جوانی نیز به سایر افکار مخرب دیگر اضافه می‌شود.

با این حال بی‌شک اتخاذ یک رژیم غذایی سالم بعد از سن ۴۰ سالگی از بسیاری از بیماری‌های مزمن می‌کاهد و به شما امکان می‌دهد که میانسالی را همانند جوانی،‌ با نشاط و انگیزه‌ی بالاتری سپری کنید.

پس استفاده از این ۷ ماده غذایی را فراموش نکنید!

کدو تنبل:
هرگونه سبزی قرمز، زرد، بنفش یا نارنجی و همچنین سبزیجات سبز برگ تیره منبع خوب بتاکاروتن محسوب می شوند.

گوجه فرنگی پخته:
یک آنتی اکسیدان قدرتمند دیگر به نام لیکوپن که با سرطان مبارزه می‌کند. میوه‌ها و سبزیجات قرمز رنگ مانند گوجه فرنگی، هندوانه، پاپایا، فلفل دلمه‌ای قرمز منابع خوبی برای لیکوپن هستند.

غلات جوانه زده:
جوانه غلات یکی از معدود منابع غذایی حاوی ویتامین E است که خطر ابتلا به بیماری‌های مغزی مرتبط با افزایش سن مانند آلزایمر را کاهش می‌دهد.

گردو:
اسیدهای چرب غیر اشباع چند پیوندی که در گردو و سایر دانه‌ها یافت می‌شود به محافظت از شما در برابر بیماری آلزایمر کمک کند.

ماهی سالمون:
در شرایطی که بیشتر انواع ماهی برای سلامت انسان مفید هستند، اما ماهی‌های چرب مانند سالمون بیشترین فایده را برای سلامت قلب ارائه می‌کنند. از دیگر ماهی‌های چرب می‌توان به ساردین، ماهی خال‌مخالی، شاه‌ماهی و قزل آلای دریاچه‌ای اشاره کرد.

روغن زیتون:
در شرایطی که روغن سویا و روغن آفتابگردان منابع خوب اسیدهای چرب هستند، اما روغن زیتون بهترین گزینه در این زمینه است.

تمشک:
کمبود فیبر غذایی در ایجاد برخی از مشکلات مرتبط با گوارش نادرست سهیم است. میزان مصرف توصیه شده روزانه فیبر ۲۰ تا ۳۰ گرم است. در میان میوه‌ها، تمشک از نظر محتوای فیبر یک گزینه عالی محسوب می‌شود. یک فنجان تمشک حاوی هشت گرم فیبر است.

دکترِتو، سامانه نوبت‌دهی آنلاین پزشکان

مشاوره با متخصصان
تغذیه دکترِتو

دکترتو: نوبت دهی اینترنتی پزشکان

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید