درمان دردهای مختلف به کمک طب سوزنی [دکترتو با شما: دکتر مصطفی آزادی]

طب سوزنی یکی از شاخه‌های طب سنتی چینی و در واقع مطرح‌ترین درمان در طب سنتی چینی است. در طب سوزنی معتقد به وجود کانال‌های انرژی در بدن هستند که به کمک سوزن انرژی منتقل شده توسط این کانال‌ها متعادل می‌شود.

در این ویدیو از مجموعه ویدیوهای دکترتو با شما، دکتر مصطفی آزادی پزشک طب سوزنی درباره این طب و راه‌های درمان دردهای مختلف به کمک طب سوزنی توضیح می‌دهند.

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی یک روش درمان و مهم‌ترین شاخه از طب سنتی چینی است. در طب سنتی چینی معتقد به وجود کانال‌ها و گذرگاه‌هایی هستند که انرژی حیاتی با نام «چی» در آن جریان دارد. زمانی که انرژی این کانال‌های بدن در تعادل باشند شخص سالم است. اما به هم خوردن تعادل انرژی این گذرگاه‌ها منجر به بروز بیماری و درد می‌شود. در طب سوزنی با کمک وارد کرد سوزن‌های باریکی در نقاط مشخص از کانال‌های بدن انرژی این گذرگاه‌ها متعادل شده و درد بیماران بهبود قابل توجهی پیدا می‌کند. در اغلب موارد درمان به کمک این روش تنها با یک جلسه تمام نمی‌شود و لازم است بیمار دوره‌ی طب سوزنی که ممکن است شامل دو یا سه جلسه در هفته باشد را طی کنند.

دلیل تاثیر طب سوزنی

دلیل تاثیر سریع طب سوزنی و رضایت بیمار، ترشح مواد مختلف مثل مواد ضد درد کورتن، آنکفالین یا ترشح تنظیم کننده‌های اعصاب در بدن است.

طب سوزنی به درمان چه بیماری‌هایی کمک می‌کند؟

طب سوزنی روی دردها، دستگاه گوارش، کاهش وزن و لاغری با کمک بالا بردن متابولیسم بدن تاثیرگذار است. طب سوزنی می‌تواند در درمان میگرن تاثیر قابل توجهی داشته باشد. سردردهای میگرنی در بخش‌های مختلف سر اتفاق می‌افتد و طب سوزنی می‌تواند منشا هر یک از این دردها را از بین ببرد. همچنین دردهای گردنی، شانه، آرنج، مچ دست، سیاتیک، زانو می‌تواند با کمک طب سوزنی درمان شود. در کنار درمان دردها، طب سوزنی در درمان آسم هم موثر است.
دکتر مصطفی آزادی عضو سایت دکترتو هستند و می‌توانید بدون هزینه اضافه برای ویزیت و درمان به کمک طب سوزنی نوبت بگیرید.
این ویدیو از مجموعه برنامه‌ی ویدیویی «دکترتو با شما» است. می‌توانید ویدیوهای دیگر این مجموعه را از اینجا ببینید.

 

دکترتو: نوبت دهی اینترنتی پزشکان

 

نظرات کاربران

نظر دهید

سوال پزشکی دارید؟

با بهترین پزشکان از راه دور مشاوره کنید

مشاوره با پزشک

نظر دهید

مشاوره با پزشک نوبت دهی مطب