دکتر عبدالحامد کیان
پزشک ناظر کیفی محتوای مجله سلامت دکترِتو

دکتر عبدالحامد کیان

نظام پزشکی

تخصص پزشکی

نوبت‌گیری از دکتر

ایشان تاکنون 25 مقاله پزشکی را در مجله سلامت دکترتو بررسی کرده‌اند

آخرین مقاله‌های بررسی شده توسط دکتر عبدالحامد کیان

بیماری های خون

معرفی ۱۳ مورد از بیماری های خون، اختلالات مربوط به سلول های خونی

بیماری های خون طیف گسترده‌ای داشته و هر کدام از آنها به دلیل اختلال در سلول خونی خاص ایجاد می‌شوند. کمبود یا افزایش سلول‌های خونی ممکن است خطرناک و در برخی مواقع کشنده باشد. بیشتر بیماری های خونی ژنتیکی هستند و به صورت مادرزادی ایجاد می‌شوند.
روش های درمان سرطان سینه

بررسی تمامی روش های درمان سرطان سینه!

روش اصلی درمان سرطان سینه جراحی است که معمولا همراه با پرتودرمانی، شیمی‌درمانی، هورمون‌درمانی و دیگر روش‌ها ترکیب می‌شود. انتخاب روش درمان به اندازه تومور، مرحله سرطان، اندازه سینه و دیگر عوامل بستگی دارد. لامپکتومی به همراه پرتودرمانی به اندازه ماستکتومی در درمان سرطان سینه در مراحل اولیه کارآمد است.
تومور استرومال دستگاه گوارش

تومور استرومال دستگاه گوارش، یکی از علل سرطان در این اندام ها!

تومور استرومال دستگاه گوارش یکی از انواع سرطان در این اندام‌ها به‌ویژه معده و روده کوچک است. علائمی مانند درد شکم، حالت تهوع و استفراغ و بی‌میلی به غذا ایجاد می‌کند. برای درمان آن معمولا جراحی پیشنهاد می‌شود. گاهی هم درمان دارویی هدفمند کاربرد دارد.
درمان سرطان پروستات

۹ روش موثر درمان سرطان پروستات

درمان سرطان پروستات به مرحله و درجه سرطان بستگی دارد. در مراحل اولیه معمولا نظارت فعال، جراحی یا پرتودرمانی پیشنهاد می‌شود. اما در مراحل پیشرفته بیماری دیگر روش‌ها مانند هورمون‌درمانی و شیمی‌درمانی بهتر است. درمان این سرطان می‌تواند روی توانایی جنسی و توانایی باروری تاثیر منفی داشته باشد.
کارسینوم آناپلاسیک تیروئید

سرطان تیروئید آناپلاستیک، خطرناک ترین نوع سرطان تیروئید!

سرطان آناپلاسیک تیروئيد نوعی نادر و کشنده از سرطان تیروئید است که متاستاز گسترده‌ای دارد و تقریبا ۱۰٪ از بیماران تا شش ماه بعد از تشخیص زنده می‌مانند. این سرطان بسیار سریع رشد می‌کند و معمولا با توده‌ای در گردن با رشد سریع خود را نشان می‌دهد. هرچند بهترین راه درمان این سرطان جراحی است، اما تنها در مراحل اولیه متاستاز کارساز است.
درمان سرطان مثانه

۶ روش درمان سرطان مثانه در مراحل اولیه و پیشرفته!

درمان سرطان مثانه به روش‌های مختلف جراحی، شیمی‌درمانی، پرتودرمانی، ایمونوتراپی و درمان هدفمند انجام می‌شود. در جراحی ممکن است کل مثانه یا بخشی از آن برداشته شود. پس از درمان امکان عود بیماری وجود دارد.
سرطان مثانه گرید 4

سرطان مثانه گرید 4، چالش برانگیزترین مرحله درمان بیماری!

سرطان مثانه گرید 4 پیشرفته‌ترین مرحله این سرطان است. درمان در این مرحله سخت بوده و از شیمی‌درمانی و جراحی برای تسکین علائم استفاده می‌شود. نشانه‌هایی مانند سوزش ادرار، تکرر ادرار و ادرار خونی می‌توانند از علائم پیشرفت سرطان مثانه باشند.
سرطان روده کوچک

سرطان روده کوچک | علائم و روش های درمان این سرطان نادر!

سرطان روده کوچک حدود ۳٪ از موارد ابتلا به سرطان‌های گوارشی را تشکیل می‌دهد. این سرطان معمولا بی‌علامت است، درد شکمی، حالت تهوع و استفراغ و اسهال، کاهش وزن، کم‌خونی، وجود خون در مدفوع از علائم شایع این سرطان است. ابتلا به دیگر بیماری‌های روده مانند بیماری‌های التهابی روده شانس ابتلا به سرطان روده کوچک را افزایش می‌دهند.
سرطان سلول کوچک ریه

سرطان سلول کوچک ریه، سرطانی کمتر شایع اما خطرناک!

سرطان سلول کوچک ریه از انواع کمتر شایع سرطان ریه بوده و رشد سریعی دارد. به همین دلیل سریعا می‌تواند به بافت‌های دیگر سرایت کند. این سرطان علائمی مانند سرفه، تنگی نفس و درد قفسه سینه ایجاد می‌کند. این سرطان را می‌توان خطرناک‌ترین سرطان ریه محسوب کرد.
سرطان سلول سنگ فرشی

سرطان سلول سنگ فرشی، عامل بسیاری از سرطان ها!

سرطان سلول سنگ فرشی نوعی سرطان است که در قسمت‌های مختلف بدن از جمله پوست ظاهر می‌شود. کارسینوم سلول سنگفرشی به دلیل ایجاد علائم روی پوست زود تشخیص داده شده و درمان می‌شود. گاهی ممکن است این سرطان تهاجمی باشد و به قسمت‌های دیگر بدن از جمله غدد لنفاوی سرایت کند.
سرطان مجرای صفراوی

سرطان مجرای صفراوی، توموری نادر اما خطرناک!

سرطان مجرای صفراوی سرطانی نادر است. اما معمولا دیر تشخیص داده شده و نرخ بقای آن پایین است. احتمال بروز این سرطان در بیماران مبتلا به هپاتیت، سیروز کبدی، سنگ مجرای صفرا و التهاب روده بیشتر است. کلانژیوکارسینوما می‌تواند باعث درد شکم، حالت تهوع و زردی پوست شود.
سرطان تیروئید فولیکولار

سرطان تیروئید فولیکولار چیست و چگونه درمان می‌شود؟

سرطان تیروئید فولیکولار دومین سرطان تیروئید شایع است که در زنان ۳ برابر مردان ایجاد می‌شود. وجود توده‌ی بدون درد در جلو گردن یا تورم غدد لنفاوی گردن از شایع‌ترین علائم این سرطان است. تقریبا ۹۸٪ از بیماران مبتلا به این سرطان درمان می‌شوند.

ما در دکترِتو خودمان را موظف می‌دانیم تا محتوای پزشکی شفاف، دست اول، موثق و قابل اعتمادی را برای شما فراهم کنیم. برای موفقیت در دست‌یابی به این هدف، تک‌تک مقاله‌های تولیدشده توسط نویسندگان پزشکی در هر کدام از تخصص‌ها را برای اعتبارسنجی به دکترهای مرتبط با آن تخصص می‌سپاریم. دکترهایی که برای بررسی صحت و اعتبار مطالب پزشکی با دکترِتو همکاری می‌کنند، مواردی از قبیل بدنه‌ی محتوا، عکس‌ها، لینک‌های مرتبط با محصولات و خدمات پزشکی را بررسی می‌کنند و از ارتباط معنایی و علمی آنها با موضوع مطلب اطمینان حاصل می‌کنند. این کار توسط تیم پزشکی مجله سلامت دکترِتو انجام می‌شود.

تیم پزشکی دکترِتو با تکیه بر سال‌ها دانش فنی، تحقیقات علمی و تجربه عملی که در نتیجه‌ی ارتباط مستقیم با بیماران به دست آمده است، سعی می‌کند مطالب مرتبط با پزشکی و سلامت را با بالاترین سطح کیفی به دست شما برساند. با تیم پزشکی دکترِتو و روندهای حاکم بر آن بیشتر آشنا شوید.

دکترِتو را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کانال تلگرام

صفحه اینستاگرام