بوتاکس چانه و غبغب چیست و به چه مراقبت هایی نیاز دارد؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید

بوتاکس چانه و غبغب راهی برای برطرف کردن مشکل گودی و چین و چروک این نواحی صورت است. این روش درمانی تاثیر زیادی در چهره می‌گذارد و در مدتی کوتاه شاهد علائم آن خواهید بود.

approved-by-doctors

تأیید‌‌‌‌‌‌‌ شده توسط پزشکان متخصص دکترتو

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام، جهت درمان از پزشکان دکترتو مشاوره بگیرید.

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بوتاکس چانه و غبغب

بوتاکس چانه و غبغب یک راه حل سریع و موثر برای بهبود ظاهر چانه است. می‌توان این روش درمانی را به عنوان یک درمان مستقل یا روشی تکمیلی در  کنار سایر روش‌های زیبایی انجام داد تا به نتایج مطلوب دست یافت. در این مقاله این نوع بوتاکس را بررسی کرده‌ایم. همچنین شما را با وبسایت دکترتو و دکترتو کلینیک آشنا کرده‌ایم تا بتوانید خیلی زود و‌ راحت نوبت پزشک مورد نظرتان را ثبت کنید. با دکترتو نیازی به پرداخت هزینه‌های زیاد برای ویزیت و‌ بوتاکس‌‌ نخواهید داشت. همچنین در مدت زمانی کوتاه می‌توانید‌ نوبت ویزیت دکتر پوست و مو را ثبت کنید.

‏بوتاکس چانه و غبغب چیست؟

این روش زیبایی توسط متخصصان پوست انجام می‌شود تا چین و چروک یا گودی‌های این ناحیه را از بین ببرد و ظاهری صاف و جوان‌تر ایجاد کند. بوتاکس چیست؟ بوتاکس نام اختصاری سم بوتولینوم A است. این تعدیل کننده عصبی عضلات را شل کرده و می‌تواند باعث از بین رفتن چین و چروک‌های‌ پوست در یک دوره چندین ماهه شود.

از آنجایی که تزریق بوتاکس چانه و غبغب کاری حساس و بسیار تخصصی است، باید حتما توسط یک پزشک که تخصص و تجربه کافی در این زمینه دارد انجام شود. همچنین بهتر است پیش از انجام جلسه تزریق، یک جلسه مشاوره به منظور آشنایی با روند کار، فواید و معایب این روش درمانی تشکیل شود. پس از آن هم مدت زمانی را برای تصمیم‌گیری در نظر بگیرید و زمانی که به طور کامل آماده شدید برای انجام بوتاکس چانه و غبغب نوبت بگیرید.

خدمات زیبایی

از کلینیک های معتبر با هزینه مناسب

۱۵۰۰+ خدمت

‏کاربرد بوتاکس چانه و غبغب

بوتاکس چانه و غبغب در ابتدا می‌تواند باعث از بین رفتن چروک‌های ناحیه چانه و به دنبال آن رفع خطوط و شل شدگی ناحیه غبغب شود. همچنین تزریق بوتاکس در این نواحی می‌تواند خط فک را بلند کند و ظاهر افرادی را که چانه عقب رفته دارند تغییر دهد. تزریق روی اعصاب هم برای شل کردن عضلات و جلوگیری از انقباض آن‌ها موثر است.

اما به این نکته دقت داشته باشید که پزشک باید به قدری با تجربه باشد که برای تزریق بوتاکس چانه و غبغب به قسمت‌های حساس به صورت عمیق وارد نشود؛ چرا که در این صورت عواقب جدی فرد را درگیر خواهد کرد.

متن انگلیسی:
If you are bothered by a double chin, Botox is not the solution
ترجمه متن:
اگر وجود غبغب شما را آزار می‌دهد، بوتاکس راه حل مناسبی نیست.

dallasdermpartners

‏بوتاکس چانه و غبغب برای چه افرادی مناسب است؟

درمان بوتاکس چانه و غبغب برای افرادی مناسب است که از بافت ناهموار پوست رنج برده و یک لبخند ناهماهنگ و اصطلاحا کج دارند. این درمان را می‌توان هم برای بیماران جوان‌ و هم افراد مسن‌تر انجام داد. همچنین تزریق آن بدون توجه به اینکه چال یا سایر ایرادات ناحیه غبغب و چانه ناشی از عوامل ژنتیکی است یا روند پیری انجام می‌شود.

‏بوتاکس چانه و غبغب برای رفع چین و چروک انجام می شود.
‏بوتاکس چانه و غبغب روشی موثر در بهبود فرم این ناحیه از صورت است.

‏بوتاکس چانه و غبغب برای چه افرادی مناسب نیست؟

بوتاکس چانه و غبغب برای افراد در شرایط زیر مناسب نبوده و منع تزریق دارد. پس لازم است که خود بیمار اگر در هر یک از این شرایط قرار دارد، پیش از تزریق بوتاکس حتما پزشک را در جریان بگذارد. افراد زیر مناسب تزریق بوتاکس چانه و غبغب نیستند:

 • بیماران عصبی عضلانی مانند میاستنی گراویس
 • افراد با سابقه مصرف برخی داروهای خاص
 • خانم‌های باردار 
 • مادران در دوران شیردهی 
 • افراد مبتلا به عفونت پوستی
 • افرادی که قبلا تجربه واکنش نشان دادن به مواد بوتاکس را داشته‌اند.

‏فواید بوتاکس چانه و غبغب

بوتاکس ناحیه چانه می‌تواند با هدف برطرف کردن انواع مختلف چین و چروک چانه و همچنین شل شدگی‌ پوست در ناحیه چانه و فک استفاده شود.

سایر فواید بوتاکس چانه و غبغب عبارتند از:

 • رفع چین‌های عمیق در ناحیه چانه
 • رفع افتادگی چانه ناشی از شل شدن پوست یا افتادگی عضلات 
 • رفع فرورفتگی در چانه
 • رفع چین و چروک در چانه

اگر می‌دانید که خانواده شما مستعد چین و چروک‌های عمیق در ناحیه چانه هستند، می‌توانید از بوتاکس به عنوان یک درمان پیشگیرانه استفاده کنید.

چین و چروک زیادی در قسمت چانه داری؟

برای رفع این مشکل نوبت بگیر.

‏نحوه انجام بوتاکس چانه و غبغب

مراحل انجام بوتاکس چانه و غبغب به شرح زیر است:

 • پزشک ناحیه مورد نظر را تمیز و ضدعفونی می‌کند.
 • از یک داروی بی حس کننده موضعی یا تزریقی استفاده می‌کند.
 • دوز مناسب بوتاکس را در عضلات آسیب دیده تزریق می‌کند.
 • محل درمان تمیز و پانسمان می‌شود.

پزشک باید دستورالعمل های بعد از عمل، از جمله راهنمایی در مورد عوارض جانبی و احتمالی را به بیمار ارائه دهد. روش معمول بوتاکس چانه و غبغب بیش از ۳۰ دقیقه طول نمی‌کشد.

آمادگی قبل بوتاکس چانه و غبغب

قبل از انجام بوتاکس غبغب و چانه لازم است بعضی موارد را رعایت کنید. از جمله:

 • یک هفته قبل از نوبت بوتاکس خود شراب ننوشید.
 • یک هفته قبل از تزریق بوتاکس از داروهای ضد التهابی استفاده نکنید.
 • از غذاهای حاوی سیر خودداری کرده و آرنیکا استفاده کنید.
 • آرایش نکنید.
 • از یک پاک‌کننده ملایم صورت استفاده کنید.
 • قبل از تزریق بوتاکس به مدت ۲۴ ساعت از مصرف الکل خودداری کنید.
تاثیر بوتاکس چانه و غبغب در این عکس مشخص است.
در اینجا تصویری از تاثیر بوتاکس چانه و غبغب را مشاهده می‌کنید.

‏مراقبت های بعد از بوتاکس چانه و غبغب

مراقبتهای بعد از بوتاکس در ماندگاری آن تاثیر زیادی دارد. بعد از بوتاکس چانه و‌ غبغب لازم است مراقبت‌های زیر را انجام دهید:

 • به صورتتان دست نزنید. برای جلوگیری از پخش شدن سم، حداقل ۱ روز صورت خود را لمس نکنید.
 • از سایر روش‌‌های درمان پوستی خودداری کنید.
 • به حالتی نخوابید که روی نواحی تزریق‌ شده فشار وارد شود.
 • از آفتاب دوری کنید.

متن انگلیسی:
There is no downtime or recovery period following chin wrinkles Botox treatment. We ask patients to remain upright and avoid touching the muscles for a few hours to prevent the compound from migrating to other areas of the face
ترجمه متن:
پس از بوتاکس چین و چروک‌های چانه، زمان استراحت یا دوره بهبودی خاصی وجود ندارد. از بیماران خواسته می‌شود که در حالت ایستاده بمانند و از دست زدن به ماهیچه‌ها به مدت چند ساعت خودداری کنند تا از جریان یافتن و حرکت این ترکیب به سایر نواحی صورت جلوگیری شود.

dallasdermpartners

‏عوارض بوتاکس چانه و غبغب

آیا بوتاکس عوارض دارد؟ به صورت کلی بوتاکس عوارض جدی برای افراد نخواهد داشت اما این موضوع صد در صد هم نیست و در برخی مواقع شاهد بروز بعضی عوارض خواهیم بود. بوتاکس چانه و غبغب هم از این قاعده مستثنا نیست و عوارضی به همراه دارد. از جمله عوارض رایج بوتاکس چانه و غبغب عبارتند از:

عوارض بوتاکس چانهتوضیحات
مشکل در صحبت کردناین عارضه می‌تواند ناشی از تضعیف یا فلج شدن موقت عضلات اطراف دهان به دلیل تزریق بوتاکس باشد.
سردردیکی از عوارض جانبی شایع، که ممکن است به دلیل واکنش بدن به بوتاکس یا فشار ناشی از تزریق رخ دهد.
حالت تهوعممکن است به دلیل جذب سم بوتولینوم توسط بدن و واکنش سیستمی به آن ایجاد شود.
انقباض عضلاتگاهی عضلات می‌توانند به صورت نامنظم انقباض پیدا کنند که این امر می‌تواند ناشی از تزریق بوتاکس باشد.
کج شدن لبخنداین حالت می‌تواند زمانی رخ دهد که بوتاکس به طور نامتوازن به عضلات اطراف دهان تزریق شود.
مشکلات تنفسیدر موارد نادر، بوتاکس ممکن است باعث مشکلات تنفسی شود، خصوصاً اگر به ناحیه گردن یا بالاتر تزریق شود.
عوارض و خطرات بوتاکس چانه

با هر تزریق خطراتی مانند درد، خونریزی، کبودی، تورم، قرمزی، حساسیت و عفونت هم وجود دارد. این موارد جدی نیستند و بعد از گذشت چند ساعت به طور کامل برطرف خواهند شد. اما اگر عوارض جدی‌تری را در خود مشاهده کردید، لازم است که خیلی زود به پزشک خود اطلاع دهید.

می‌خوای بوتاکس چانه رو امتحان کنی؟ برای اطلاع از عوارض آن کلیک کن.

‏هزینه بوتاکس چانه و غبغب در دکترتو کلینیک

شاید دغدغه اصلی و مهم‌ترین شما هزینه بوتاکس چانه و غبغب باشد. شاید هم با پرس‌وجو‌ از مراکز و کلینیک‌های مختلف با بیمه‌های متفاوت و بالایی روبه‌رو شده‌اید که شما را منصرف کرده است. پس بد نیست سری به دکترتو کلینیک بزنید تا از هزینه بوتاکس چانه مطلع شده و نوبت مراجعه به پزشک مورد نظر خود را ثبت کنید.

‏نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دکتر

حالا که با بوتاکس چانه و غبغب، فواید آن و اقدامات پیش و پس از انجام آن آشنا شده‌اید و می‌خواهید برای انجام آن اقدام نمایید، تنها یک چیز باقی می‌ماند؛ دریافت نوبت از یک متخصص. برای انتخاب یک پزشک مناسب، باید به تخصص و میزان تجربه این شخص دقت زیادی داشته باشید. یک پزشک باتجربه می‌تواند بوتاکس چانه و غبغب را با حداقل‌ترین میزان عوارض برای شما انجام دهد.

در روند پیدا کردن دکتر پوست و مو، وبسایت دکترتو همراه شماست. شما می‌توانید از طریق وبسایت دکترتو نوبت ویزیت حضوری یا مشاوره دکتر پوست آنلاین را ثبت و دریافت نمایید.

دکترتو مراقب زیبایی شماست!

پرسش‌های متداول

بله، از بوتاکس برای کانتورینگ فک یا لاغری صورت استفاده می‌شود. با تزریق بوتاکس به ماهیچه‌های خاص فک، می‌توانید صورت خود را لاغر کنید و ظاهری متقارن به آن ببخشید. با تزریق مکرر بوتاکس، ماهیچه‌های جویدنی به مرور زمان ضعیف‌تر شده و در نتیجه خط فک کوچک‌تر خواهد شد.

بله، می‌توان بوتاکس را بلافاصله بعد از IPL انجام داد؛ اما نه قبل از آن.

به طور کلی بوتاکس 4-3 ماه دوام می‌آورد. مطمئناً بیمارانی وجود خواهند داشت که در آن‌ها مدت طولانی‌تر، در محدوده 6-4 ماهه یا کوتاه‌تر، در محدوده 2 ماهه، طول می‌کشد. همچنین برای افرادی که برای اولین بار مراجعه می‌کنند، ممکن است دوام بوتاکس در ابتدا کوتاه باشد ‌و در دوره‌های بعدی نتایج بهتری دیده شود.

میزان اثرگذاری بوتاکس چانه و غبغب از فردی به فرد دیگر کمی متفاوت است، اما بیشتر افراد می‌توانند انتظار داشته باشند که نتایج بوتاکس بین سه تا پنج ماه دوام داشته باشد. اصولا از بیماران درخواست می‌شود تا دو هفته بعد از تزریق مجددا مراجعه کنند تا نتایج اولیه مورد ارزیابی قرار گیرد و در صورت نیاز دوز اضافی مجددا تزریق شود.

امتیاز شما به مقاله:
دسته بندی:
برچسب:
منبع:
مطالب مرتبط

پاسخ دادن