دکتر پریسا یزدان شناس
پزشک ناظر کیفی محتوای مجله سلامت دکترِتو

دکتر پریسا یزدان شناس

نظام پزشکی

تخصص پزشکی

نوبت‌گیری از دکتر

ایشان تاکنون 10 مقاله پزشکی را در مجله سلامت دکترتو بررسی کرده‌اند

آخرین مقاله‌های بررسی شده توسط دکتر پریسا یزدان شناس

درمان سرطان تخمدان

بهترین روش درمان سرطان تخمدان چیست؟

اصلی‌تربن روش درمان سرطان تخمدان جراحی و شیمی‌درمانی است. درمان هدفمند و ایمونوتراپی و پرتودرمانی در موراد سرطان تخمدان پیشرفته یا عود سرطان استفاده می‌شوند. درمان سرطان تخمدان می‌تواند روی باروری تاثیر بگذارد.
کارسینوم مجاری شیری درجا چیست

همه چیز درباره کارسینوم مجاری شیری درجا!

کارسینوم مجاری شیری درجا نوعی سرطان سینه غیرتهاجمی و شکل اولیه‌ی سرطان سینه است. این سرطان به نواحی مجاور متاستاز نمی کند و می‌توان آن را به خوبی درمان کرد. احساس توده در سینه، ترشحات خونی از نوک پستان و درد از علائم این بیماری است.
کارسینوم لوبولاری درجا

کارسینوم لوبولار درجا و تفاوت آن با سرطان سینه!

کارسینوم لوبولار درجا تجمع غیرتهاجمی سلول‌های غیرعادی در غدد تولیدکننده‌ی شیر است. این بیماری سرطان نیست اما شانس ابتلا به سرطان سینه را حداقل ده برابر افزایش می‌دهد. این بیماری علائم خاصی ایجاد نمی‌کند و در تصاویر ماموگرافی دیده نمی‌شود.
تغذیه پریودی

تغذیه پریودی ، راهکاری برای تسکین درد پریودی!

در دوران پریودی باید غذاهایی بخورید که سرشار از پروتئین، آهن و آنتی اکسیدان هستند. چای زنجبیل، چای بابونه و چای نعناع برای تسکین درد پریود مفید است. در دوران پریود از خوردن غذاهای چرب، پر نمک و شیرینی تا حد امکان خودداری کنید.
علت پرخوری قبل از پریودی چیست

پرخوری قبل از پریودی چه دلیلی دارد و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟

پرخوری قبل از پریودی یکی از علائم PMS است که بسیاری از زنان آن را تجریه می‌کنند. علت اصلی این پرخوری تغییرات هورمونی و متابولیسم بیشتر بدن است. اگر نتوانید این هوس خوردن را کنترل کنید باید به متخصص تغذیه، زنان یا روانشناس مراجعه کنید.
سؤالات رایج در مورد تست پاپ اسمیر

سوالات رایج درباره آزمایش پاپ اسمیر و نکات مهم آن

آزمایش پاپ اسمیربرای تشخیص تغییرات سلولی در دهانه رحم انجام می‌شود. حداقل دو روز قبل از آن نباید رابطه جنسی داشت. دختران باکره به دلیل وارد شدن اسپکولوم به واژن نمی‌توانند این تست را انجام دهند.
Sex with condom

چرا سکس با کاندوم بهترین روش پیشگیری است؟

سکس با کاندوم تنها روشی است که به طور همزمان از بارداری و بیماری‌های مقاربتی جلوگیری می‌کند. از کاندوم می‌توان در کنار سایر روش‌های پیشگیری از بارداری استفاده کرد. استفاده از کاندوم در سکس، لذت جنسی را تا حدودی کاهش می‌دهد.
بیماری های دهانه رحم

دهانه رحم و بیماری‌های مرتبط با آن

سرویکس یا گردن رحم بخش مهمی از دستگاه تناسلی زنان است که در انتهای کانال واژن و ابتدای رحم قرار دارد. گردن رحم اهمیت بسیار زیادی در بارداری و حفظ سلامت رحم و واژن دارد. اگر بیشتر از ۲۱ سال سن دارید یا از نظر جنسی فعال هستید، هر سه سال یک بار باید سلامت دهانه رحم را با تست پاپ اسمیر بسنجید.
Uterine fibroids

فیبروم رحم چیست و چگونه درمان می‌شود؟

1. فیبروم رحم توده‌هایی است که در بافت رحم یا اطراف آن رشد می‌کند. 2. این توده‌ها معمولا غیر سرطانی هستند و تنها در موراد معدودی سرطانی می‌شوند. 3. خونریزی شدید پریود، درد در لگن، کمر و زیر شکم، لکه بینی و درد هنگام سکس از علائم اصلی فیبروم رحم است.
Menopause

یائسگی، مرحله‌ای اجتناب ناپذیر از زندگی زنان!

ما در دکترِتو خودمان را موظف می‌دانیم تا محتوای پزشکی شفاف، دست اول، موثق و قابل اعتمادی را برای شما فراهم کنیم. برای موفقیت در دست‌یابی به این هدف، تک‌تک مقاله‌های تولیدشده توسط نویسندگان پزشکی در هر کدام از تخصص‌ها را برای اعتبارسنجی به دکترهای مرتبط با آن تخصص می‌سپاریم. دکترهایی که برای بررسی صحت و اعتبار مطالب پزشکی با دکترِتو همکاری می‌کنند، مواردی از قبیل بدنه‌ی محتوا، عکس‌ها، لینک‌های مرتبط با محصولات و خدمات پزشکی را بررسی می‌کنند و از ارتباط معنایی و علمی آنها با موضوع مطلب اطمینان حاصل می‌کنند. این کار توسط تیم پزشکی مجله سلامت دکترِتو انجام می‌شود.

تیم پزشکی دکترِتو با تکیه بر سال‌ها دانش فنی، تحقیقات علمی و تجربه عملی که در نتیجه‌ی ارتباط مستقیم با بیماران به دست آمده است، سعی می‌کند مطالب مرتبط با پزشکی و سلامت را با بالاترین سطح کیفی به دست شما برساند. با تیم پزشکی دکترِتو و روندهای حاکم بر آن بیشتر آشنا شوید.

دکترِتو را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کانال تلگرام

صفحه اینستاگرام