قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401 چقدر است؟
موضوعات پزشکی مرتبط: زندگی سالمزیبایی

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401 چقدر است؟

| تاریخ انتشار: 2 شهریور 1401
| آخرین به‌روزرسانی: 27 دی 1401
| تعداد نظرات:10
قیمت ایمپلنت دندان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اما به طور کلی هزینه کاشت دندان بالا است. برندهای مختلف آلمانی، سوئیسی، آمریکایی، کره‌ای و ایرانی قیمت‌های متفاوتی دارند. گاهی نیاز به کشیدن دندان یا پیوند استخوان است؛ در این شرایط هزینه افزایش پیدا می‌کند.
قیمت ایمپلنت دندان
آنچه در این مقاله می‌خوانید

قیمت ایمپلنت دندان؛ یکی از رایج‌ترین سوالات افراد در دندان‌پزشکی است. با پیشرفت روش‌های مراقبت از دندان بسیاری از افراد به‌جای روش‌هایی مانند پروتز از ایمپلنت یا کاشت دندان استفاده می‌کنند. در این روش پایه‌های فلزی و پیچی شکل جایگزین ریشه اصلی دندان می‌شوند. افرادی که در اثر ضربه، پوسیدگی دندان یا هر علت دیگری دندان خود را ازدست‌داده‌اند، می‌توانند با این روش زیبایی خود را بازگردانند. اما یکی از مسائل مهم در این زمینه هزینه ایمپلنت دندان است.

در این مطلب قیمت کاشت دندان با ایمپلنت، در سال ۱۴۰۱ را ذکر کرده و تفاوت هزینه هر یک از برندهای ایمپلنت را توضیح می‌دهیم. پس پیش از ایمپلنت دندان این مطلب را بخوانید تا از هزینه‌های اصلی و جانبی ایمپلنت و راه کاهش هزینه ایمپلنت اطلاع پیدا کنید.

برای انجام ایمپلنت دندان باید به دندانپزشک حرفه‌ای و باتجربه مراجعه کنید. برای ارتباط با بهترین دندانپزشکان می‌توانید از طریق سایت دکترتو اقدام کنید. در دکترتو علاوه بر سیستم تعیین وقت حضوری امکان مشاوره آنلاین و تلفنی وجود دارد. شما می‌توانید به صورت آنلاین از قیمت دقیق خدمات دندان‌پزشکی در شهر خود مطلع شوید.

مشاوره با دکترهای
دندانپزشک دکترِتو

ایمپلنت دندان چیست؟

زمانی که دندان به دلیل هر نوع آسیب یا ضربه‌ای از دست می‌رود، برای بازگرداندن زیبایی باید از دندان مصنوعی استفاده کرد. در گذشته از روش‌هایی مانند پروتز دندان و بریج استفاده می‌شد. اما این روش‌ها محدودیت زیادی دارند. با پیشرفت خدمات دندان‌پزشکی ایمپلنت دندان رونق گرفت. در این روش پایه‌های فلزی و پیچی شکل جایگزین ریشه دندان می‌شوند.

عمر ایمپلنت دندان بالا بوده و با توجه به استحکام زیاد و درصد موفقیت بالا از بهترین روش‌های کاشت دندان است

روکش ایمپلنت دندان مطابق با دندان طبیعی شما ساخته شده و به‌وسیله پایه محکم روی لثه قرار می‌گیرد. با ایمپلنت دندان می‌توان علاوه بر داشتن ظاهر خوب، گفتار را نیز بهبود داد. دندان‌های مصنوعی قدیمی در دهان تکان خورده و تکلم را سخت می‌کردند. اما در روش کاشت دندان چنین مشکلی وجود ندارد.

ایمپلنت دندان روشی برای جایگزینی دندان از دست رفته است. در این روش از پایه فلزی و پیچی شکل برای اتصال دندان مصنوعی به لثه استفاده می‌شود.

در ادامه به قیمت(هزینه) ایمپلنت دندان می‌پردازیم.

عوامل موثر بر هزینه (قیمت) ایمپلنت دندان چیست

قیمت ایمپلنت دندان بسیار متغیر است. عوامل مختلفی مانند محل کلینیک دندان‌پزشکی، تعداد ایمپلنت و ناحیه موردنظر برای کاشت در هزینه تاثیر دارند. در ادامه چند مورد از مهم‌ترین فاکتورهای موثر در هزینه ایمپلنت دندان را ذکر می‌کنیم.

 • مواد استفاده شده در کاشت دندان: معمولا در ایمپلنت دندان، ریشه از جنس تیتانیوم و روکش از جنس سرامیک ساخته می‌شود. پیچ کوچکی این دو قطعه را به هم وصل می‌کند. تیتانیوم زیست‌سازگار بوده و به‌خوبی با استخوان فک پیوند می‌خورد. اما اگر شما به تیتانیوم حساسیت داشته باشید، از سرامیک استفاده شده که قیمت را افزایش می‌دهد.
 • تعداد ایمپلنت‌ها: بدون شک هرچه تعداد دندان‌های ازدست‌رفته بیشتر باشد، قیمت ایمپلنت دندان افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل معمولا افرادی که همه یا بیشتر دندان‌های خود را ازدست‌داده‌اند، از پروتزهای دندان مصنوعی استفاده می‌کنند.
 • پیوند استخوان: اگر بیشتر از یک سال دندان مصنوعی را جایگزین دندان ازدست‌رفته نکرده باشید، استخوان آن ناحیه تحلیل می‌رود. زیرا وزن دندان‌ها باعث تقویت استخوان‌های فک می‌شود. در این شرایط هزینه پیوند استخوان نیز به هزینه ایمپلنت دندان اضافه می‌شود.
 • سلامت دهان: اگر دچار عفونت‌هایی مانند بیماری لثه، عفونت فک یا آبسه هستید، ممکن است روند درمان کمی پیچیده شود. این عفونت‌ها می‌توانند باعث شکسته شدن ایمپلنت‌ها شوند و در نتیجه قیمت ایمپلنت دندان افزایش پیدا می‌کند.  
تعداد ایمپلنت‌ها و ضرورت پیوند استخوان در قیمت ایمپلنت دندان تاثیر دارد.

هزینه جانبی ایمپلنت دندان

قیمت خدمات دندانپزشکی در 1401 افزایش داشته است و پیش از ایمپلنت دندان باید به این هزینه‌ها نیز دقت داشت. جراحی ایمپلنت دندان نیاز به اقدامات جانبی دارد. هنگام برآورد هزینه ایمپلنت دندان باید این موارد را نیز در نظر داشته باشید. هزینه جانبی ایمپلنت دندان به شرح زیر است:

هزینه‌های جانبی ایمپلنت دندانمیانگین قیمت به تومان
ویزیت دندان‌پزشک عمومی۵۰.۰۰۰
ویزیت دندان‌پزشک متخصص۸۰.۰۰۰
کشیدن دندان قدامی۴۰۰.۰۰۰
کشیدن دندان خلفی۶۰۰.۰۰۰
کشیدن دندان عقل۸۰۰.۰۰۰
خارج‌کردن دندان نیش نهفته۲.۰۰۰.۰۰۰
جراحی عقل نسج نرم۱.۵۰۰.۰۰۰
جراحی عقل نسج سخت۲.۰۰۰.۰۰۰
خارج‌کردن ریشه باقی‌مانده۸۰۰.۰۰۰
لیفت سینوس Closed۳.۵۰۰.۰۰۰
لیفت سینوس Open۶.۵۰۰.۰۰۰
روکش PFM درجه ۱ مازاد بر ایمپلنت۲.۵۰۰.۰۰۰
روکش PFM درجه ۲ مازاد بر ایمپلنت۱.۹۰۰.۰۰۰
روکش سرامیکی (زیرکونیا) درجه ۱ مازاد بر ایمپلنت۳.۵۰۰.۰۰۰
روکش سرامیکی (زیرکونیا) درجه ۲ مازاد بر ایمپلنت۲.۹۰۰.۰۰۰
پیوند و بازسازی استخوانمتغیر

هر یک از موارد ذکر شده ممکن است برای برخی افراد ضروری بوده و برای برخی انجام نشود. دررابطه‌ با هزینه‌های جانبی باید از دندان‌پزشک خود سؤال کنید. برای اطلاع از قیمت دقیق ایمپلنت دندان و ارتباط با دندانپزشک می‌توانید از طریق سایت دکترتو اقدام کنید. در دکترتو علاوه بر سیستم تعیین وقت حضوری امکان مشاوره آنلاین و تلفنی وجود دارد.

مشاوره با دکترهای
دندانپزشک دکترِتو

هزینه جراحی سینوس لیفت به همراه پیوند استخوان

گاهی ممکن است استخوان فک برای ایمپلنت مناسب نباشد. در این شرایط از جراحی سینوس لیفت استفاده می‌شود. سینوس لیفت جراحی کاشت دندان را آسان‌تر می‌کند. با این روش استخوان فک بالا افزایش پیدا کرده و جا برای کاشت دندان باز می‌شود.

در سال ۱۴۰۱ قیمت سینوس لیفت Closed به طور میانگین ۳٫۵۰۰٫۰۰ تومان و قیمت سینوس لیفت Open ۶٫۵۰۰٫۰۰ تومان است.

هزینه پیوند استخوان

اگر بیشتر از یک سال است که دندان خود را از دست داده‌اید، احتمال پیش از ایمپلنت دندان نیاز به پیوند استخوان دارید. برای کاشت دندان استخوان فک باید قوی و محکم باشد. در غیر این صورت ممکن است ایمپلنت پس از مدتی بشکند. هزینه پیوند استخوان متغیر بوده و به نوع پیوند بستگی دارد. اما به طور تقریبی هزینه آن حدود ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان می‌شود که به قیمت ایمپلنت دندان اضافه می‌شود.

هزینه کشیدن دندان

در لیست هزینه ایمپلنت دندان باید هزینه کشیدن دندان را نیز قید کرد. بسیاری از افراد در همان زمان که دندان خود را می‌کشند، ایمپلنت را نیز انجام می‌دهند. قیمت کشیدن هر دندان قدامی ۴۰۰٫۰۰۰ تومان، دندان خلفی ۶۰۰٫۰۰۰ تومان و هر دندان عقل ۸۰۰٫۰۰۰ تومان است.

هزینه روکش PFM ایمپلنت

برای جلوگیری از تحلیل رفتن ایمپلنت روی آن از روکش PFM استفاده می‌شود. این روکش علاوه بر زیبایی و سازگاری با دندان‌ها استحکام زیادی هم دارد. اگر دندان‌پزشک از روکش PFM درجه ۱ مازاد بر ایمپلنت استفاده کند، هزینه آن ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان و اگر از روکش PFM درجه ۲ مازاد بر ایمپلنت استفاده کند، هزینه آن ۱٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان می‌شود.

در برآورد قیمت ایمپلنت دندان هزینه روکش باتوجه‌به جنس آن تعیین می‌شود.
در برآورد قیمت ایمپلنت دندان هزینه روکش باتوجه‌به جنس آن تعیین می‌شود.

هزینه روکش زیرکونیا ایمپلنت

روکش‌های از جنس زیرکونیا سازگاری بیشتری با دندان‌ها دارند؛ اما هزینه آنها نیز بیشتر است. اگر بخواهید از روکش زیرکونیا درجه ۱ استفاده کنید، قیمت آن ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان و اگر از نوع درجه ۲ آن استفاده شود، قیمت ۲٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان است.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

در ایمپلنت کامل دو فک حدود ۱۱ تا ۱۶ ایمپلنت درون فک قرار می‌گیرند. قیمت ایمپلنت دندان به نوع آن بستگی دارد. قیمت ایمپلنت دندان اشترومن از نوع کره‌ای بالاتر است. قیمت‌ ایمپلنت کامل به شرح زیر است. البته لازم به ذکر است فاکتورهایی مانند کشیدن دندان و پیوند استخوان لحاظ نشده‌اند و در صورت نیاز بیمار، باید به هزینه ایمپلنت اضافه شود. هزینه‌های جانبی ایمپلنت را پیشتر برای شما شرح دادیم.

نوع ایمپلنتحداقل قیمت به تومانحداکثر قیمت به تومان
🇨🇭اشترومن اکتیو۱۸۵.۵۰۰.۰۰۰۲۷۵.۰۰۰.۰۰۰
🇨🇭اشترومن نئودنت۱۳۰.۰۰۰.۰۰۰۱۹۶.۰۰۰.۰۰۰
🇰🇷کره‌ای درجه 1۱۱۰.۰۰۰.۰۰۰۱۶۵.۰۰۰.۰۰۰
🇰🇷کره‌ای درجه 3۸۶.۰۰۰.۰۰۰۱۰۹.۵۰۰.۰۰۰
لیست قیمت انواع ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۱

قیمت ایمپلنت دندان جلو

سوالی که برای اکثر مراجعه‌کنندگان برای انجام ایمپلنت دندان پیش می‌آید این است که قیمت ایمپلنت دندان جلو چقدر است. باید توجه کنید که هزینه ایمپلنت جلو با دندان آسیابی فرقی ندارد اما باید از روکش باکیفیت‌تری به دلیل زیبایی و استحکام بیشتر انتخاب کنید وگاهی به دلیل تاثیر دندان جلویی بر زیبایی ممکن است ایمپلنت فوری را انجام شود که درنتیجه هزینه ایمپلنت دندان بیشتر می‌شود

قیمت ایمپلنت کره‌ای

ایمپلنت‌های کره‌ای انواع مختلفی دارند. برخی از برندها ارزان بوده و برخی دیگر جز ایمپلنت‌های گران محسوب می‌شوند. قیمت‌ ایمپلنت کره‌ای به شرح زیر است.

نام برندمیانگین قیمت به تومان
Snuc۶.۵۰۰.۰۰۰
megagen۷.۹۰۰.۰۰۰
Sewon medix۶.۸۰۰.۰۰۰
biotem۷.۸۰۰.۰۰۰
osstem۷.۵۰۰.۰۰۰

در جدول بالا قیمت ایمپلنت دندان با روکش PFM محاسبه شده است. اگر بخواهید از روکش زیرکونیا استفاده کنید، به هزینه کاشت حدود ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان اضافه می‌شود.

هزینه ایمپلنت کره ای به طور میانگین از ۶٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۷٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان متغیر است.

قیمت ایمپلنت آمریکایی

برند آمریکایی ایمپلنت که معمولا در ایران استفاده می‌شود، برند Zimmer است. این برند جز ایمپلنت‌های Top level است. قیمت آن از ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان تا ۱۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان متغیر است.

قیمت ایمپلنت آلمانی

ایمپلنت آلمانی به نسبت ایمپلنت‌های کره‌ای و ایرانی گران‌تر است. قیمت کاشت هر واحد ایمپلنت دندان با برند آلمانی icx حدود ۸٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می‌شود. برند آلمانی General جز مرغوب‌ترین ایمپلنت‌ها بوده و قیمت آن حدود ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان است.

قیمت ایمپلنت آلمانی باتوجه‌به برند آن متفاوت است.
قیمت ایمپلنت آلمانی باتوجه‌به برند آن متفاوت است.

قیمت ایمپلنت ایرانی

اگر به دنبال ایمپلنت ارزان هستید؛ برندهای ایرانی جز ارزان‌ترین ایمپلنت‌ها هستند. اگر قیمت ایمپلنت دندان برای شما موضوع مهمی است؛ اما می‌خواهید زیبایی دندان‌های خود را بازگردانید، ایمپلنت ایرانی بهترین گزینه است. ایمپلنت ایرانی برند ایران 3A حدود ۴٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان است. برند MIB گران‌تر بوده و حدود ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می‎‌شود.

قیمت ایمپلنت سوئیسی

در بسیاری از کلینیک‌های دندان‌پزشکی از ایمپلنت‌های سوئیسی استفاده می‌شود. قیمت ایمپلنت سوئیسی به شرح زیر است.

نام برندمیانگین قیمت به تومان
SIC۹٫۰۰۰٫۰۰۰
SGS۹٫۰۰۰٫۰۰۰
اشترومن (تیتانیوم)۹٫۸۰۰٫۰۰۰
اشترومن نئودنت۹٫۸۰۰٫۰۰۰
اشترومن اکتیو۱۴٫۸۰۰٫۰۰۰

هزینه‌‌‌‌ی ایمپلنت سوئیسی از ۹٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۱۴٫۸۰۰٫۰۰۰ متغیر است.

قیمت ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال، یک روش پیشرفته کاشت ایمپلنت دندان است که با استفاده از مدل‌های سه بعدی کامپیوتری، وضعیت دهان و فک بیمار به دقت بررسی می‌شود و با کمترین آسیب به بافت دهان و استخوان فک کاشت ایمپلنت انجام می‌شود و درنتیجه دوره بهبود کوتاه‌تر است. هزینه ایمپلنت دیجیتال با توجه به استفاده از تکنولوژی پیشرفته گرانتر از ایمپلنت معمولی است.

قیمت ایمپلنت زیمر

ایمپلنت زیمر ساخت کشور آمریکا است. این برند جز برندهای top level است. اگر قیمت ایمپلنت دندان برای شما مهم نبوده و به دنبال بهترین برندها هستید، ایمپلنت زیمر گزینه خوبی است. قیمت ایمپلنت زیمر حدود ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان است. با احتساب روکش هزینه آن حدود ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۱۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می‌شود.

قیمت ایمپلنت نئودنت

ایمپلنت نئودنت ساخت کشور سوئیس و برزیل است. این برند نیز جز برندهای top level محسوب شده و گران است. برای هر واحد دندان باید حدود ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان هزینه کرد. با احتساب هزینه روکش قیمت آن حدود ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می‌شود.

قیمت ایمپلنت spi

Spi از ایمپلنت‌های سوئیسی بسیار معروف است. قیمت آن حدود ۸٫۵۰۰٫۰۰۰ بوده و جز ایمپلنت‌های مرغوب محسوب می‌شود.

قیمت ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت اشترومن جز برندهای سوئیسی است. این برند انواع مختلفی داشته که هرکدام قیمت متفاوتی دارند. برند اشترومن تیتانیوم حدود ۹٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان بوده و ایمپلنت اشترومن نئودنت ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان است. این قیمت با احتساب قیمت روکش محاسبه شده است. اشترومن اکتیو نوع top level این برند است. قیمت آن برای هر واحد دندان حدود ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می‌شود.

بیشتر بخوانید:

قیمت انواع ایمپلنت اشترومن سوئیس

قیمت ایمپلنت دنتیوم  Dentium

ایمپلنت دنتیوم یکی از برندهای خوب ساخت کره است. در ایران بیشتر آن را به نام ایمپلنتیوم می‌شناسند. قیمت مناسبی داشته و درعین‌حال کیفیت خوبی دارد. هزینه ایمپلنت دنتیوم به طور میانگین ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان است.

قیمت ایمپلنت کره ای مگاژن  megagen

ایمپلنت کره‌ای مگاژن جز برندهای معروف است و در بسیاری از کلینیک‌های زیبایی از آن استفاده می‌شود. قیمت ایمپلنت دندان مگاژن حدود ۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان می‌شود.

قیمت ایمپلنت کره ای اوستم

برندهای کره‌ای در ایران بسیار پرطرف‌دار هستند. قیمت برند کره‌ای اوستم حدود ۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان است. این برند کیفیت بسیار خوبی داشته و در بسیاری از کلینیک‌ها از آن استفاده می‌شود.

قیمت ایمپلنت فوری

ایمپلنت‌های فوری یک‌روزه انجام می‌شوند و به همین دلیل افراد زیادی به دنبال انجام این روش کاشت دندان هستند. قیمت ایمپلنت فوری بیشتر است. اگر برای ایمپلنت فوری از برند سوئیسی اشترومن نئودنت با روکش زیرکونیا استفاده شود، قیمت آن به طور میانگین ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان خواهد شد. برند اشترومن اکتیو قیمت بالاتری داشته و برای هر واحد دندان حدود ۱۶٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان می‌شود. اگر بخواهید از برند کره‌ای بیوتم استفاده کنید، قیمت آن ۹٫۵۰۰٫۰۰۰ می‌شود.

روش های کاهش هزینه ایمپلنت دندان

برای کاهش هزینه ایمپلنت دندان می‌توانید از برندهای ارزان‌تر استفاده کنید. برندهای ایرانی و برخی برندهای کره‌ای به نسبت ارزان‌تر هستند. سعی کنید از چند دندانپزشک هزینه ایمپلنت دندان را بپرسید. هر دندان‌پزشکی با‌توجه‌به میزان تجربه و محل کلینیک قیمت متفاوتی دارد.

البته اگر شانس با شما یار باشد و هزینه‌های جانبی ایمپلنت دندان مثل کشیدن دندان، جراحی لثه و جراحی استخوان را نداشته باشید، از هزینه ایمپلنت شما کاسته می‌شود. اگر بیمه‌ی پایه و یا تکمیلی شما، برخی از هزینه‌ها را تقبل می‌کند؛ حتما از بیمه استفاده کنید.

بعضی از دندانپزشکان هم تخفیف‌ و شرایط پرداخت اقساطی را برای مراجعه کنندگان درنظر می‌گیرند، بنابراین درباره‌ی شیوه پرداخت و قیمت ایمپلنت دندان با پزشک خود صحبت کنید.

در آخر اگر باز هم هزینه‌ ایمپلنت دندان برای شما بالا بود، می‌توانید از روش‌های ارزانتر مثل دندان مصنوعی استفاده کنید.

حتما پیش از انجام کاشت دندان برای اطلاع از هزینه‌ها به چند دندان‌پزشک مراجعه کنید.
حتما پیش از انجام کاشت دندان برای اطلاع از هزینه‌ها به چند دندان‌پزشک مراجعه کنید.

آیا هزینه ایمپلنت را بیمه پوشش می دهد؟

ایمپلنت دندان جز روش‌های زیبایی محسوب می‌شود. به همین دلیل بیمه آن را پوشش نمی‌دهد. برای کشیدن یا پرکردن دندان می‌توانید از بیمه استفاده کنید. اما در مرحله ایمپلنت دندان تمامی هزینه توسط شخص پرداخت می‌شود.

سوالات متداول شما

اگر قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید و در مورد قیمت ایمپلنت دندان با سوالاتی روبرو هستید، در ادامه همراه ما باشیدتا پاسخ چند مورد از سوالات پرتکرار شما درباره ایمپلنت دندان را ارائه دهیم.

بعد از کشیدن دندان، تا چند وقت بعد میشود ایمپلنت انجام داد؟

بلافاصله بعد از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت انجام داد. اگر بیشتر از یک سال از کشیدن دندان گذشته باشد، دندان‌پزشک باید فک را معاینه کرده و در صورت نیاز قبل از ایمپلنت پیوند استخوان انجام دهد.

چه تعداد ایمپلنت نیاز است؟

باتوجه‌به تعداد دندان‌های ازدست‌داده می‌توان ایمپلنت انجام داد. البته اگر همه دندان‌ها یا بیشتر آنها افتاده باشند، ایمپلنت هزینه بسیار زیادی داشته و معمولا پروتز دندان مصنوعی پیشنهاد می‌شود.

چرا هزینه کاشت ایمپلنت زیاد است؟

برای کاشت ایمپلنت از پایه‌های فلزی برای اتصال به لثه استفاده می‌شود. روکش آن باید استحکام بالایی داشته و به‌خوبی با دندان‌ها سازگار شود. به دلیل حساسیت این جراحی قیمت آن بالا است.

درد ایمپلنت تا کی ادامه دارد؟

معمولا بعد از ۳ تا ۷ روز درد و احساس ناراحتی اطراف ایمپلنت از بین می‌رود. بسیاری از افراد حدود ۱ تا ۳ روز بعد از جراحی به محل کار خود بازمی‌گردند.

بعد از ایمپلنت دندان چکار کنیم؟

سعی کنید تا ۴ روز فعالیت شدید نداشته باشید. در روز اول فقط مایعات سرد بنوشید. از خوردن غذاهای سفت و گرم خودداری کنید.

چرا ایمپلنت دندان لق میشود؟

گاهی به دلیل جوش نخوردن ایمپلنت با استخوان فک به‌مرور شل می‌شود. دندان‌پزشک باید آن را معاینه کند. در برخی مواقع فقط قسمت تاج آن شل شده است و مشکل جدی نیست. اما گاهی لازم است ایمپلنت به طور کامل خارج شود.

مشاوره با دکترهای
دندانپزشک دکترِتو

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دندانپزشک

قیمت ایمپلنت دندان بالا بوده و جز خدمات دندان‌پزشکی گران‌قیمت محسوب می‌شود. هزینه ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی مانند محل کلینیک دندان‌پزشکی، تعداد ایمپلنت و محل کاشت دندان وابسته است. معمولا برندهای ایرانی و کره‌ای قیمت پایین‌تری داشته و افراد زیادی از این برندها برای کاشت استفاده می‌کنند. اما اگر به دنبال برند باکیفیت هستید، باید سراغ برندهای سوئیسی، آلمانی یا آمریکایی بروید.

برای اطلاع از قیمت دقیق ایمپلنت دندان باید با دندانپزشک مشورت کنید. شما می‌توانید از طریق سایت دکترتو با دندان پزشک در ارتباط باشید. در دکترتو علاوه بر تعیین وقت حضوری امکان مشاوره آنلاین و تلفنی وجود دارد.

دکترتو مراقب زیبایی شماست!

منبع: معاونت درمان وزارت بهداشت

4.2/5 - (تعداد آرا: 76 رای)
این مقاله پزشکی را با دیگران به اشتراک بگذارید:

10 پاسخ

 1. سلام ممنون از اطلاعات مفید ایمپلنت دندان
  ارزان و مناسب ترین ایمپلنت دندان کدام کلینیک در شهر تهران؟

  1. ممنون از همراهی شما. سعی بر آن شده میانگین دقیقی از قیمت ها در مقاله ذکر شود.

 2. مطلب خوبی بود ممنون قیمت ایمپلت تاثیر روی کیفیت داره؟ یعنی ایمپلنت گرونتر بهتره؟

 3. سلام من دوسال پیش دندان هایم را کشیدم آیا برای انجام ایمپلنت مشکلی پیش میاد؟

  1. سلام دوست عزیز
   مشکلی نداره و میتونید برای انجام ایمپلنت اقدام کنید.

   1. ای کاش درباره مقایسه برندهای مختلف ایمپلنت هم توضیح بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکترتو از بین بیش از ۱۴۰۰۰ دکتر و متخصص دکترِتو پیدا کن

دکترِتو را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کانال تلگرام

صفحه اینستاگرام