هزینه جراحی سینوس لیفت در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟
موضوعات پزشکی مرتبط: زندگی سالمزیبایی

هزینه جراحی سینوس لیفت در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

| تاریخ انتشار: 27 شهریور 1401
| آخرین به‌روزرسانی: 27 شهریور 1401
| تعداد نظرات:بدون نظر
هزینه جراحی سینوس لیفت به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر میزان تحلیل رفتن استخوان زیاد باشد، از تکنیک سینوس لیفت باز استفاده شده و قیمت بالاتری دارد.
هزینه جراحی سینوس لیفت

آنچه در این مقاله می‌خوانید

هزینه جراحی سینوس لیفت یکی از مواردی است که معمولا بیماران هنگام برآورد هزینه ایمپلنت دندان به آن توجه نمی‌کنند. جراحی سینوس لیفت در برخی مواقع ضروری بوده و بدون انجام این عمل کاشت ایمپلنت موفقیت‌آمیز نخواهد بود. اگر شما هم قصد کاشت دندان دارید و دندانپزشک این جراحی را قبل از ایمپلنت توصیه کرده است، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. در ادامه توضیح می‌دهیم که جراحی لیفت سینوس چیست؟ انواع آن چه تفاوتی با هم دارند؟ هرکدام از انواع لیفت سینوس چه قیمتی دارند؟ چه عواملی در قیمت نهایی موثر هستند؟ آیا راهی برای کاهش هزینه سینوس لیفت وجود دارد؟

درصورتی‌که قصد کاشت ایمپلنت دارید و می‌خواهید بدانید انجام این جراحی برای شما ضرورت دارد یا نه حتما با چند دندانپزشک مشاوره داشته باشید. برای ارتباط با دندانپزشک می‌توانید از طریق سایت دکترتو اقدام کنید. در دکترتو علاوه بر سیستم تعیین وقت حضوری امکان مشاوره آنلاین و تلفنی وجود دارد.

مشاوره با دکترهای
دندانپزشک دکترِتو

جراحی سینوس لیفت چیست؟

ایمپلنت دندان یکی از روش‌های مناسب برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته است. اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اید، می‌توانید با کاشت ایمپلنت زیبایی را به لبخند خود بازگردانید. اما این جراحی مراحلی دارد که باید به آنها توجه داشته باشید. اگر دندانپزشک در معاینات اولیه و عکس‌برداری اشعه ایکس متوجه کم بودن تراکم استخوان شود، جراحی سینوس لیفت ضرورت پیدا می‌کند.

برخی از افراد به دلایل مختلفی مانند خالی بودن فضای دندان در فک بالا برای مدت طولانی، بیماری لثه پریودنتال یا بازجذب استخوان در بدن دچار کاهش حجم و تراکم استخوان فک می‌شوند. در این شرایط نمی‌توان ایمپلنت را در استخوان قرار داد. ایمپلنت در جای خود نمانده یا بعد از مدت کوتاهی شل می‌شود.

راه‌حل این مشکل جراحی سینوس لیفت است. در این جراحی دندانپزشک از استخوان بدن شخص، استخوان بانک انسانی یا استخوان بانک حیوانی برای افزایش حجم استخوان فک بالا استفاده می‌کند. جراح لثه را برش داده تا استخوان مشخص شود. سپس روی استخوان برش دایره‌ای ایجاد می‌کند. مواد پیوند استخوان وارد فضای خالی در حفره سینوس می‌شود و این سوراخ را پر می‌کند. سپس برش لثه بخیه زده شده و روند بهبودی شروع می‌شود.

در ادامه در مورد هزینه جراحی سینوس لیفت و عوامل تاثیرگذار در قیمت نهایی توضیح می‌دهیم.

در این روش جراحی فضای خالی بالای فک با مواد استخوانی پر می‌شود.
در این روش جراحی فضای خالی بالای فک با مواد استخوانی پر می‌شود.

عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی سینوس لیفت

قیمت جراحی سینوس لیفت از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است. به همین دلیل نمی‌توان بدون معاینه و آزمایش‌های تصویربرداری قیمت دقیق آن را مشخص کرد. به همین دلیل مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت این جراحی را توضیح می‌دهیم.

۱. میزان از دست دادن استخوان

مقدار کاهش استخوان در فک بالا تاثیر زیادی در قیمت دارد. به هر دلیلی که استخوان شما تحلیل رفته است، باید میزان آن مشخص شود. گاهی حتی ممکن است شخص در دو طرف فک نیاز به این جراحی داشته باشد. در این شرایط هزینه دوبرابر می‌شود. اگر قبل از سینوس لیفت به درمان‌های دیگری مانند کشیدن دندان نیاز داشته باشید، هزینه شما بیش‌تر خواهد شد.

۲. تکنیک یا روش سینوس لیفت

برای انجام این جراحی دو روش سینوس لیفت باز و سینوس لیفت بسته وجود دارد. هزینه هرکدام از این تکنیک‌ها متفاوت است. معمولا دندانپزشکان از تکنیک سینوس لیفت باز استفاده می‌کنند. این روش برای بیمارانی مناسب است که حجم زیادی از استخوان فک را ازدست‌داده‌اند. تکنیک سینوس لیفت اپن طولانی و پیچیده بوده و به همین دلیل قیمت بیشتری دارد.

۳. ماده استفاده شده برای جراحی سینوس لیفت

در بیشتر مواقع برای این جراحی از استخوان بدن شخص استفاده می‌شود. اما گاهی ممکن است دندانپزشک از بافت استخوانی انسانی یا حیوانی برای پرکردن حفره فک استفاده کند. هرکدام از این روش‌ها قیمت متفاوتی داشته و باید پیش از جراحی هزینه آن مشخص شود.  

به نقل از healthline در رابطه با عوامل موثر در قیمت جراحی سینوس لیفت:

هزینه جراحی سینوس لیفت علاوه بر مواد پیوندی و تکنیک آن، به موقیت جغرافیایی مطب و میزان تجربه دندانپزشک نیز مربوط است.

ماده استفاده شده و میزان فضی خالی استخوان فک بالا در قیمت جراحی سینوس لیفت تاثیر دارند.
ماده استفاده شده و میزان فضی خالی استخوان فک بالا در قیمت جراحی سینوس لیفت تاثیر دارند.

هزینه جراحی سینوس لیفت برای انواع مختلف آن

همان‌طور که گفتیم قیمت جراحی سینوس لیفت به عوامل مختلفی بستگی دارد. این جراحی را می‌توان به دو روش باز یا بسته انجام داد. دندانپزشک باتوجه‌به شرایط بیمار و میزان کاهش حجم استخوان بهترین روش را انتخاب می‌کند. در هنگام برآورد هزینه ایمپلنت دندان باید این مورد را لحاظ کرد. قیمت هر یک از جراحی‌های سینوس لیفت اپن و کلوز در سال ۱۴۰۱ به شرح زیر است.

قیمت جراحی سینوس لیفت باز نسبت به تکنیک سینوس لیفت بسته بالاتر است.

۱. قیمت جراحی سینوس لیفت باز

در تکنیک جراحی سینوس لیفت باز جراح لثه را باز کرده و در استخوان فک سوراخی دایره‌ای شکل ایجاد می‌کند. سپس مواد پیوندی حفره غشای سینوسی و سوراخ استخوان را پر می‌کنند. در بیشتر مواقع دندانپزشکان از این روش برای سینوس لیفت استفاده می‌کنند. اگر حجم استخوان فک تا حد زیادی تحلیل رفته باشد، تنها راه درمان آن جراحی سینوس لیفت باز است. این جراحی پیچیدگی بیشتری داشته و تورم و کبودی آن بیشتر است. هزینه جراحی سینوس لیفت باز نسبت به سینوس لیفت بسته بیشتر بوده و حدود ۶٫۵۰۰٫۰۰۰ می‌شود.

باتوجه‌به تکنیک جراحی سینوس لیفت قیمت آن متفاوت است.
باتوجه‌به تکنیک جراحی سینوس لیفت قیمت آن متفاوت است.

۲. قیمت جراحی سینوس لیفت بسته

اگر میزان تحلیل استخوان فک بالا کم باشد، گاهی می‌توان از تکنیک سینوس لیفت بسته استفاده کرد. در این روش سوراخی برای نصب ایمپلنت ایجاد شده و از طریق همین سوراخ با کمک ابزارهای مخصوص مواد استخوانی وارد حفره خالی استخوان می‌شوند. با این روش میزان آسیب بسیار کمتر بوده و گاهی می‌توان در همان روز ایمپلنت را قرار داد. اگر بخواهید از تکنیک جراحی سینوس لیفت بسته استفاده کنید، هزینه آن به طور میانگین ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این جراحی و هزینه جراحی سینوس لیفت بهتر است با دندانپزشک مشاوره داشته باشید. شما می‌توانید از طریق سایت دکترتو به‌صورت حضوری، آنلاین یا تلفنی با دندانپزشک ارتباط برقرار کنید.

مشاوره با دکترهای
دندانپزشک دکترِتو

سوالات متداول شما

اگر قصد کاشت دندان دارید و در مورد هزینه جراحی سینوس لیفت تحقیق کرده‌اید، احتمالا با سوالاتی روبرو شده‌اید. به همین دلیل در ادامه تعدادی از سوالات پرتکرار شما را مطرح کرده و پاسخ آنها را ارائه داده‌ایم.

آیا هزینه جراحی سینوس لیفت در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال های قبل افزایش داشته است؟

بله به دلیل افزایش قیمت مواد مصرفی و تجهیزات قیمت جراحی سینوس لیفت هم نسبت به سال قبل بیشتر شده است. به همین دلیل برای اطلاع از قیمت‌های جدید باید به دندانپزشک مراجعه کنید.

آیا برای کاهش هزینه جایگزینی برای جراحی سینوس لیفت وجود دارد؟

جایگزینی برای این جراحی وجود ندارد. برخی از افراد به دلیل ترس از جراحی یا برای کاهش هزینه از ایمپلنت‌های کوتاه استفاده می‌کنند. طول این ایمپلنت‌ها کمتر از ده میلی‌متر است و به‌اندازه ایمپلنت‌های استاندارد دوام ندارند. به همین دلیل بهتر است برای کاهش هزینه این روش را انتخاب نکنید.

آیا لازم است جراحی سینوس لیفت را انجام دهم؟

اگر حجم و تراکم استخوان فک بالا کم باشد، نمی‌توان ایمپلنت را نصب کرد. در این شرایط جراحی سینوس لیفت ضروری بوده و حتما باید در مرحله اول کاشت دندان انجام شود. حدود ۴ تا ۶ ماه بعد از این جراحی می‌توان کاشت ایمپلنت را انجام داد.

آیا قیمت جراحی سینوس لیفت اپن با کلوز فرق دارد؟

بله جراحی سینوس لیفت باز پیچیدگی بیشتری داشته و برای افرادی که حجم زیادی از استخوان را ازدست‌داده‌اند، انجام می‌شود. به همین دلیل دستمزد دندانپزشک بیشتر شده و مواد استخوانی بیشتری مصرف می‌شود.

چگونه می توان قیمت جراحی سینوس لیفت را کاهش داد؟

اگر میزان استخوان ازدست‌رفته کم باشد، می‌توانید با تکنیک جراحی سینوس لیفت بسته هزینه خود را کاهش دهید. به‌هیچ‌وجه برای کاهش هزینه‌های خود ایمپلنت دندان را به دندانپزشک غیرحرفه‌ای یا افراد غیرمتخصص نسپارید. این کار علاوه بر ایجاد عوارض جدی هزینه‌های شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

مشاوره با دکترهای
دندانپزشک دکترِتو

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دندانپزشک

هزینه جراحی سینوس لیفت به تکنیک جراحی، مقدار مواد استخوانی و تجربه دندانپزشک بستگی دارد. این جراحی به دو روش سینوس لیفت باز و بسته انجام می‌شود. تکنیک اپن پیچیدگی‌های بیشتری داشته و برای افرادی که مقدار زیادی از استخوان فک بالا را ازدست‌داده‌اند، مناسب است. این روش نسبت به تکنیک کلوز قیمت بیشتری دارد. هرچه مقدار مواد استخوانی برای پرکردن حفره فک بالا بیشتر باشد، قیمت جراحی سینوس لیفت هم افزایش پیدا می‌کند.

اگر قصد کاشت دندان را دارید و باید قبل از آن جراحی سینوس لیفت انجام دهید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این جراحی با دندانپزشک مشاوره داشته باشید. برای ارتباط با بهترین دندانپزشک از سایت دکترتو اقدام کنید. در دکترتو علاوه بر سیستم تعیین وقت حضوری امکان مشاوره آنلاین و تلفنی وجود دارد.

دکترتو مراقب زیبایی شماست!

منبع: معاونت درمان وزارت بهداشت

به این مقاله رای دهید
برچسب‌ها:
این مقاله پزشکی را با دیگران به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکترتو از بین بیش از ۱۴۰۰۰ دکتر و متخصص دکترِتو پیدا کن

دکترِتو را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کانال تلگرام

صفحه اینستاگرام