قیمت مشاوره روانشناسی برای هر جلسه چقدر است؟ (سال 1400)

0
قیمت-مشاوره
قیمت-مشاوره

خدمات روانشناسی، خدماتی گسترده از قبیل مشاوره، مشاوره ازدواج، مشاوره تحصیلی، سکس تراپی، روانشناس کودک، بازی درمانگر، خانواده درمانی، روانکاو و غیره را شامل می شود. روانشناسی و مشاوره از جمله خدماتی هستند که ضرورت آن ها در جامعه ایران، به خصوص در دهه اخیر بسیار آشکارتر شده است. اما هنوز بسیاری از افراد جامعه، به خاطر اینکه دید مشخصی به این دست از خدمات ندارند، مشاوره روانشناسی را در زمره خدمات لوکس قرار می دهند. و ناخواسته آن را از سبد مخارج خود دور می کنند. از طرفی نداشتن پوشش بیمه ای برای مشاوره روانشناسی نیز مسئله ای پرمناقشه است. پس از سال ها تلاش سازمان نظام روانشناسی، تا به امروز خدمات روانشناسی تحت بیمه ی درمانی مشخصی نیست. اما با توجه به این مسائل، آیا می توان از سلامت روان چشم پوشید؟! به طور قطع خیر.

بر کسی پوشیده نیست که اهمیت سلامت روان اگر بیشتر از سلامت جسم نباشد؛ کمتر از آن هم نیست. تاثیر سلامت روان بر سلامت جسم نیز طبق تحقیقات بارها ثابت شده است. در این مقاله سعی شده است که قیمت مشاوره روانشناس سال 1400 در سراسر ایران را با هم از نظر بگذارنیم. در نتیجه اگر به دنبال قیمت روانشناس خوب هستید این مطلب برای شماست.

مشاوره با روانشناسان
دکترِتو

قیمت-مشاوره
قیمت مشاوره برای هر جلسه به طور میانگین بین 140 تا 200 هزار تومان است.

تعرفه روانشناسی در سال 1400

هزینه هایی که روانشناسان از مراجعین می گیرند متفاوت است. قیمت هر جلسه مشاوره به نوع خدمات ارائه شده و نحوه مشاوره بستگی دارد که مبلغ آن برطبق تعرفه مشاوره روانشناسی ۱۴۰۰ تعیین می گردد.

تعرفه روان‌شناسی سال ۱۴۰۰ مشخص می‌کند که خدمات روان‌شناسی با چه هزینه‌ای به مردم ارائه می‌شود. این تعرفه هر سال از سوی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران تعیین و برای اجرایی شدن باید به تأیید دولت برسد. روان‌شناسان و مشاوران سراسر کشور باید این تعرفه خدمات روان‌شناسی را در نظر بگیرند و از دریافت پول فراتر از این تعرفه خودداری نمایند.

چه عواملی بر قیمت مشاوره و قیمت روانشناس تاثیر می گذارد؟

برخی از عواملی که می توانند قیمت مشاوره را تحت تأثیر قرار دهند عبارتند از:

1: میزان تحصیلات روانشناس

روانشناس با درجه کارشناسی ارشد و دکتری قیمت های مختلفی دارند. معمولا درمانگرانی که مدارج عالی تحصیلی را طی کرده اند، هزینه های بیشتری را دریافت می کنند.

2: محل درمان

قیمت مشاوره در مارکز خصوصی و دولتی با یکدیگر متفاوت است. از طرفی منطقه ی شهری و یا مشاوره در کلان شهرها نیز بر قیمت روانشناس تاثیرگذار است.

3: شهرت و تجربه درمانگر

دیده می شود که قیمت روانشناس معروف و هم چنین باتجربه بالاتر از دیگر روانشناسان است.

4: طول جلسه درمان

هرچه دوره درمان طولانی تر باشد، مشتری به طور معمول هزینه مشاوره ی بیشتری را باید پرداخت کرد. طول جلسات درمان بر حسب نظر درمانگر شما در جلسه ی اول مراجعه مشخص می شود. در جلسه ی اول از درمانگر خود بخواهید که طول درمان و هم چنین مدت زمان هر جلسه و قیمت مشاوره را برای شما مشخص و شفاف کند.

5: تخصص

همانطور که می دانید روانشناسی به تخصص های مختلفی مانند روانکاوی، روانشناس وجودی، درمانگر شناختی رفتاری، روانشناس تربیتی، کودک، خانواده درمانی و غیره تقسیم می شود. وقتی درمانگر در زمینه مشکل شما متخصص و با تجربه باشد، یا فرد با شرایط غیرمعمول یا چالش برانگیز را درمان کند، هزینه مشاوره بیشتر خواهد بود.

قیمت-مشاوره-ازدواج
برای داشتن ازدواجی مناسب، قبل از ازدواج و بعد از ازدواج به مشاوره ادامه دهید.

قیمت مشاوره

بر اساس آخرین اخبار، در سال 1400، مبلغ ۳۰% به تعرفه مشاوره روانشناسی سال ۹۹ اضافه شد که با در نظر گرفتن آن، تعرفه روانشناسی سال ۱۴۰۰ برای ۴۵ دقیقه مشاوره توسط یک دکتر روانشناس 200 هزار تومان و برای روانشناس با مدرک کارشناسی ارشد 140 هزار تومان می شود.

تعرفه روانشناسی ۱۴۰۰ بر اساس نوع مشاوره و تحت شرایطی که در بالا نیز ذکر شد می تواند متفاوت باشد. برای مثال هزینه مشاوره خانواده با هزینه مشاوره قبل از ازدواج، روان درمانی یا سکس تراپی کمی متفاوت است. از طرفی قیمت مشاوره فردی برای ۴۵ دقیقه، تا ۱۸۰ هزارتومان یا 250 هزار تومان نیز بوده و یا زوج درمانی ۲۲۰ هزار تومان نیز قیمت گذاری شده است.

میانگین قیمت قیمت جلسات مشاوره و قیمت روانشناس

– قیمت مشاوره روان درمانی (فردی) / روانشناس با مدرک کارشناسی ارشد: 140.000 تومان

– قیمت مشاوره روان درمانی (فردی) / روانشناس با مدرک دکتری: 200.000 تومان

– قیمت مشاوره ازدواج/  روانشناس با مدرک کارشناسی ارشد: 140.000 تومان

– قیمت مشاوره ازدواج/  روانشناس با دکتری: 200.000 تومان

– قیمت زوج درمانی/ روانشناس با مدرک کارشناسی ارشد: 160.000 تومان

– قیمت زوج درمانی/ روانشناس با مدرک دکتری: 200.000 تا 250.000 تومان

– قیمت هر جلسه روانکاوی: بین 150 تا 300.000 تومان

قیمت مشاوره روانشناسی فردی برای هر جلسه ی 45 دقیقه ای، بین 140 هزار تومان تا 200 هزار تومان است.

هزینه مشاوره روانشناسی آنلاین و تلفنی

هزینه مشاوره آنلاین و تلفنی با روانشناس بطور مشخص از سوی سازمان تعیین نشده است. از آن جایی که جلسات مشاوره حضوری و آنلاین یا تلفنی تفاوتی با هم ندارند و خدماتی که روانشناس ارائه می دهد مشابه است، در نتیجه هزینه مشاوره آنلاین و هزینه مشاوره تلفنی با حضوری تقریبا یکسان است. میانگین قیمت مشاوره تلفنی بین 70 هزارتومان تا 150 هزار تومان است.

راهنمای مراجعه به روانشناس

دکترتو توانسته مجموعه ای از بهترین روانشناسان را از سراسر ایران با همه ی تخصص ها دور هم جمع کند. شما کافی است که بر حسب نیاز شخصی تان، خدمات مورد نیاز را پیدا کنید. مشاوره تلفنی و آنلاین با بهترین مشاوران روانشناس در کنار مشاوره حضوری، با مناسب ترین قیمت ها و قابلیت دسترسی در تمامی شهرها؛ بسته ای کامل برای کسی است که به دنبال مشاور مطمئن می گردد. همین حالا اقدام کنید.

منبع: سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران

دکترتو برای من یعنی نوشتن و نوشتن برای من یعنی تموم زندگیم...خوشحالم توی تیمی کار می‌کنم که محتوای ارزشمندی تولید می‌کنه و برای تک تک آدما احترام قائله

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید