عفونت ادراری

عفونت ادراری

علائم عفونت ادراری ممکن است سیگنال های سرطان مثانه باشد.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که عفونت ادراری که به مرور زمان یا درمان بهبود نمی یابد ممکن است اشاره ای به سرطان مثانه دارد. طبق بیانات ریچارد کایل در کنفرانس مطبوعاتی انجمن اورولوژی آمریکا این مسئله در مورد هر دو جنسیت زنان و مردان صدق می کند. از نظر وی آگاهی دهی به زنان مهم است چرا که این مسئله بیشتر با زنان همراه است تا مردان. وی افزود بسیاری از پزشکان با معاینه ی اولیه فرد مبتلا به عفونت ادراری کمتر تشخیص سرطان مثانه می دهند.

شایع ترین علامت سرطان مثانه، عفونت ادراری است که به این بیماری “هماچوری” نیز گفته می شود و به همین خاطر احتمال وجود سرطان کمرنگ می شود.

ریچارد و همکارانش در اولین پژوهش خود را بر روی ۹۳۲۶ مرد و ۲۸۶۹ زن انجام دادند که همگی قبل از تشخیص سرطان مثانه به عفونت ادراری مبتلا بودند یا در ادرار آنها خون مشاهده شده بود. محققان دریافتند که تشخیص سرطان مثانه در مردان و زنانی که قبلا مبتلا به عفونت ادراری بوده اند مشکل تر بوده و عواقب برتری را به دنبال خواهد داشت.

میانگین زمان تشخیص سرطان مثانه توسط علائم اولیه در زنان بیشتر از مردان بود. با نگاهی دقیق تر متوجه شدند که وجود خون در ادرار باعث طولانی شدن تشخیص شده است. ریچارد معتقد بود که تاخیر در تشخیص زنان قابل درک است چرا که دکترها برای مراقبت از دستگاه تناسلی آنها مراقبت های اولیه ای را در نظر می گیرند. اغلب زنان در همان ابتدا به یک اورولوژیست مراجعه نمی کنند در حالیکه مردان از همان ابتدا به یک متخصص اورولوژیست مراجعه می کنند.

همچنین، بیشتر احتمال دارد که هنگام تشخیص، سرطان در زنان بیشتر از مردان پیشرفت کرده باشد.

توماس گریبلینگ یک اورولوژیست از دانشگاه کانزاس میگوید: زمانی که عفونت ادراری مداوم و دائمی می شود این مسئله یک امتیاز برای تشخیص محسوب می شود. عفونت های ادراری هر چیز دیگری در زمینه اورولوژیست را تحت الشعاع قرار می دهد؛ مثل سرطان پروستات و سرطان مثانه.

نظرات کاربران

نظر دهید

نظر دهید