امکان جدید دکترتو: تجربه من، امتیازدهی به پزشکان

هدف غایی دکترِتو بهبود ارتباط پزشک و بیمار است. بخش مهمی از فرایند درمان، ارزیابی و انتقال تجربه‌ی مراجعه بیمار به پزشک است. انتقال این تجربه کمک می‌کند تا دیگران، پزشک مناسب خود را بهتر بیابند. سیستم نظردهی دکترِتو این امکان را فراهم می‌کند تا کاربران بتوانند تجربه‌ی خود را از مراجعه به یک پزشک با دیگران به اشتراک بگذارند. به این وسیله تجربه مشترک کاربران، راهنمای افراد برای مراجعه به پزشک خواهد شد.

هدف اصلی از ثبت تجربیات و امتیازدهی، کمک به شهروندان دیگر است به همین دلیل کیفیت نظرات و امتیازات اولویت ما در دکترتو است. روند نظردهی در دکترِتو اینگونه است که هر کاربر، پس از نوبت‌گیری از مسیر سامانه دکترِتو و مراجعه به پزشک، می‌تواند به ویزیت خود امتیاز دهد و تجربه خود را با دیگر به اشتراک بگذارد. به این ترتیب حتی اگر از یک پزشک چند بار نوبت گرفته باشد، امکان ثبت نظرهای مجزا برای هر نوبت وجود دارد. برای ثبت تجربه، می‌توان از بخش “نوبت‌های من“، تمامی مراجعات پیشین را مشاهده و آخرین تجربه را ثبت کرد. نظرات پیشتر ثبت شده در بخش “تجربه‌های من” در دسترسند.

هر کاربر بعد از انجام شدن نوبتش لازم است به ۳ سوال پاسخ دهد: میزان انتظار در مطب: امکان انتخاب میزان انتظار در مطب بین ۴ بازه زمانی ۰ تا ۱۵ دقیقه، ۱۵ تا ۴۵ دقیقه، ۴۵ تا ۹۰ دقیقه یا بیش از ۹۰ دقیقه وجود دارد. برخورد منشی: نحوه برخورد منشی با استفاده از از 0 تا 5 ستاره سنجیده می‌شود. پیشنهاد پزشک: در پایان به این سوال پاسخ داده می‌شود که “آیا این پزشک را به دیگران پیشنهاد می‌کنید یا نه؟”. همچنین لازم است دلیل و تجربه هم به صورت متنی نوشته شود.

تمام نظرات پس از ثبت از طرف کاربر نیاز به تایید مدیریت سایت دارد. پس از تایید این نظرات در پروفایل پزشک نمایش داده می‌شود تا کاربران دیگر بتوانند از تجربه‌های دیگران استفاده کنند. در حال حاضر گزینه‌های زمان انتظار، پیشنهاد پزشک و متن نظر در صفحه پزشکان قرار می‌گیرد و برخورد منشی در صفحه پزشک نمایش داده نمی‌شود.

برای ثبت تجربه خود علاوه بر انتخاب چند گزینه، لازم است حتما تجربه به شکل متنی هم نوشته شود. پیش از انتشار تجربه‌ها، نظرات بر اساس قوانین ثبت نظر در دکترتو بررسی می‌شود و پس از تایید به نمایش در می‌آید.

نظرات بر اساس این قوانین سنجیده می‌شود:

  • رعایت ادب: نظرات لازم است در کمال احترام و با هدف کمک به کاربران دیگر نوشته شود. هر گونه بی‌احترامی به پزشک و کادر درمانی منجر به رد نظر و عدم انتشار می‌شود.
  • هزینه‌های درمانی: ذکر هزینه‌های درمانی پرداخت شده (چه به شکل کلی و بدون ذکر مبلغ و چه به شکل جزئی و با نوشتن مبلغ) مجاز نیست.
  • تشخیص: تایید برخی از نظراتی که با تمرکز بر دقت تشخیص پزشک نوشته شود نیاز به دانش پزشکی دارد. به همین دلیل اگر نظر بر تشخیص پزشک تمرکز داشته باشد ممکن است از طرف سایت تایید نشود. پیشنهاد می‌کنیم هنگام نوشتن نظر، به جای تمرکز بر کیفیت تشخیص پزشک، تجربه‌ی خود را از مراجعه به پزشک و روند درمان بنویسید.
  • محتوای تبلیغاتی: تبلیغ برای محصولات درمانی یا مراکز درمانی در متن نظرات ممنوع است.

امنیت و حریم شخصی کاربران برای دکترتو بسیار مهم است. به همین دلیل نظرات تنها با نام و بدون ذکر نام خانوادگی منتشر می‌شوند. همچنین اطلاعات وارد شده از طرف کاربران، هیچگاه با اسم حقیقی در اختیار پزشک قرار نمی‌گیرد.

شما می‌توانید هم‌اکنون با مراجعه به این لینک، نوبت‌های پیشین خود را در سایت مشاهده کرده و تجربه خود را در سایت دکترِتو ثبت کنید.

نظرات کاربران

نظر دهید

سوال پزشکی دارید؟

با بهترین پزشکان از راه دور مشاوره کنید

مشاوره با پزشک

نظر دهید

مشاوره با پزشک نوبت دهی مطب